Sveikata

2014 m. rugsėjo 10 d.

Žuvis ir jūros produktai savo maistinėmis savybėmis yra vieni iš labiausiai vertintinų ir rekomenduojamų maisto produktų žmogui. Tai daug baltymų ir mažai kalorijų turintis maistas.

2014 m. rugsėjo 10 d.
Jau daugelį metų priekinio ir šonininių stiklų tamsinimo draudimai kelia daugybę vairuotojų diskusijų. Iš esmės reikalavimai nepasikeitė, tačiau Lietuvoje jau galima įsigyti neseniai Amerikoje sukurtas plėveles automobiliams nuo saulės ir karščio, kurių šviesos laidumas telpa į įstatymų numatytas normas.
2014 m. rugsėjo 10 d.

Europos Komisijai (EK) Lietuvą suskirsčius į afrikinio kiaulių maro (AKM) viruso rizikos zonas ir taip sugriežtinus kiaulių judėjimą, į griežčiausiai kontroliuojamą zoną patekęs "Idavang” kompleksas Ignalinos rajone įspėjo 23 ūkyje dirbančius darbuotojus apie galimą atleidimą.

2014 m. rugsėjo 10 d.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atstovai, dalyvaudami festivalio "Vilnius Music Week 2014“ konferencijoje, atkreipė muzikos atlikėjų ir jų vadybininkų dėmesį į privalomojo sveikatos draudimo (PSD) naudą. Taip pat priminė, kad meno kūrėjai, kaip ir visi kiti, turi nepamiršti pasirūpinti savo PSD, kuris kiekvienam žmogui suteikia saugumą - galimybę pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis tada, kai jų labiausiai reikia.

...
2014 m. rugsėjo 10 d.

Keičiantis orams, vis dažniau aplink save išgirstame ir pamatome šniurkščiojančių, kosėjančių, užkimusių ar kitaip peršalimo ligų kamuojamų žmonių. Turbūt daugelis iš mūsų tuomet tyliai pagalvojame, jog kažin ar pavyks mums patiems to išvengti.

2014 m. rugsėjo 9 d.

Apie 10 proc. visų pasaulio gyventojų yra visiški vegetarai, besilaikantys radikalaus (atsisako visos rūšies mėsos bei kitų gyvulinės kilmės produktų), arba daliniai vegetarai, kurių mitybos rėžimas ne toks griežtas - nevalgo tik tam tikros rūšies mėsos. Gydytojų nuomonė apie mėsos išbraukimą iš raciono yra nevienareikšmiška, tačiau dėl vieno jie sutinka - svarbiausia mitybą sureguliuoti taip, kad organizmui nebūtų daroma žala.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Prasidėjus rudeniui nerimą jaučia daugelis: į mokyklą grįžtantys mokiniai, kartu su jais besiruošiantys tėvai, studentai, dėstytojai, įvairių organizacijų darbuotojai. Rugsėjo 1-oji reiškia ne tik mokslo metų pradžią, tačiau ir vasaros, o kartu ir atostogų pabaigą, intensyvesnius darbus, naujus projektus.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Yra vietos, kur vaikai gali lakstyti ir yra vietos, iš kurių vaiką reikia pa(si)vesti į šoną. Taip, jie visaverčiai visuomenės nariai, bet, kaip sakant, visi mes turime teises ir visi turime pareigas: turime teisę atvažiuoti, bet turime pareigą pagarbiai elgtis, kai kiti klauso ir nori girdėti. Bet čia ne apie tai. Čia apie tai, kad yra nuostabu, jog tie vaikai galėjo lakstyti ir lakstė.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Sveikatos apsaugos ministerija dar kartą primena, kad pagal galiojančių teisės aktų reikalavimus kiekviena sveikatos priežiūros įstaiga, teikianti pirminės sveikatos priežiūros paslaugas, arba užtikrina šeimos gydytojo darbą visą parą, arba sudaro sutartis su kita įstaiga, dažniausiai ligonine, kuri aptarnauja prie jos prirašytus gyventojus tuomet, kai šeimos gydytojas nedirba.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Kas 40 sekundžių pasaulyje įvyksta po savižudybę, o iš viso per metus taip iš gyvenimo pasitraukia daugiau kaip 800 tūkst. žmonių, skelbiama Jungtinių Tautų ataskaitoje, kurią cituoja CNN. Tyrime atskleidžiama, kad dėl savižudybių pasaulis netenka daugiau žmonių nei dėl ginkluotų konfliktų ar gamtinių katastrofų.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Pagrįstos, bet pasipriešinimą keliančios idėjos
Alkoholis yra viena iš pačių pavojingiausių psichiką veikiančių medžiagų pasaulyje. Alkoholio žalos mastą asmens fizinei ir psichikos sveikatai, taip pat socialiniam funkcionavimui patvirtina gausūs moksliniai tyrimai. O kaip mes reaguojame į raginimą alkoholio vartojimą nutraukti arba sumažinti? Susierzindami. Ar esate bandę kam nors tai pasiūlyti? Pamėginkite. Dažnas žmogus dėl tokių pasiūlymų supyksta, šita mintis neretai kelia

...
2014 m. rugsėjo 8 d.

Nemiga arba miego sutrikdymas mažina smegenų tūrį. Tyrimai rodo, kad miegas skirtas nedideliam, kasdieniam smegenų "remontui", atstatančiam jose normalią tvarką, rašo žurnalas Neurology.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Rytoj, rugsėjo 9 d., 9 val. 9 min. Lietuvos Respublikos Seimo spaudos konferencijų salėje rengiama spaudos konferencija, skirta Vaisiaus alkoholio sindromo (VAS) dienai. Šioje konferencijoje dalyvaus Lietuvos Respublikos Seimo narė, Vaiko gerovės parlamentinės grupės pirmininkė, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, VU Medicinos fakulteto dekanas prof. dr. Algirdas Utkus, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos filialo Neonatologijos centro direktorė, gydytoja neonatolo

...
2014 m. rugsėjo 5 d.

Rugsėjo 1 - 22 d. kviečiame atkreipti dėmesį į Vilniaus mieste esančias reklamines plokštumas. Net 50-yje iš jų su šūkiu: "Pakelk sijoną, išsaugok savo gyvybę!“ kreipiamės į Jus, mielos moterys ir merginos, primindami, jog Lietuvoje sergamumas ir mirtingumas gimdos kaklelio vėžiu vienas didžiausių Europoje.

2014 m. rugsėjo 4 d.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus rugpjūčio mėnesio antros pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad kai kuriose maudyklose vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2007 "Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų, todėl maudytis jose nėra saugu. Gauti rezultatai apie 92 maudyklų iš 112 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę.