Sveikata

2014 m. rugsėjo 23 d.

Kai vaikai peršąla arba jiems skauda ausis, dažnai nėra galimybių jiems padėti - galima duoti nebent acetaminofeno arba paguosti, nes dauguma panašių infekcijų yra sukeliama virusų, kurių paveikti antibiotikais paveikti negalima. Tačiau naujame JAV mokslininkų tyrime skelbiama, kad antibiotikai vaikams duodami dukart dažniau nei reikia.

2014 m. rugsėjo 22 d.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) duomenimis, Lietuvoje sparčiai populiarėja gydymo įstaigose teikiamos dienos chirurgijos ir dienos stacionaro paslaugos. Jose vis dažniau siūloma paprastesnes operacijas ir procedūras atlikti atvykimo dieną, taip siekiant mažinti eiles. Patogiau ir pacientams: nereikia gultis į ligoninę, tą pačią dieną galima grįžti namo po tam tikros procedūros ar operacijos.

2014 m. rugsėjo 22 d.

Lietuviai panašūs į italus ne tik savo temperamentu ir pamaldumu, tačiau ir tuo, jog esame iš tų Europos tautų, kurios grybauja. "Lietuviams tinka apibūdinimas grybų mėgėjai (lot. mycophile) - grybus renkame laisvalaikiu, mėgstame juos valgyti“, - sako Kauno technologijos universiteto (KTU) Cheminės technologijos fakulteto doktorantė Lina Smolskaitė. Pasak jos, daugiausia grybų mėgėjų yra Pietryčių Azijoje, Venesueloje, Rytų ir Vidurio Europoje, Italijoje. Nenuostabu - šių šalių mišk

...
2014 m. rugsėjo 20 d.

Nuolatinis nuovargis, irzlumas, pyktis iki nevaldomo priepuolio, nemiga, prakaitavimas, svorio svyravimai, nagų, plaukų lūžinėjimas ir kiti nemalonūs simptomai kankina ne vieną. Jeigu šiais negalavimais skundžiasi moterys, medikai paprastai įtaria, kad tai gali būti dažnėjantis skydliaukės funkcijos sutrikimas. Jeigu skundžiasi vyrai - neretai manoma, kad tai - dėl patirto streso darbe, šeimoje ir netrukus tai praeis. Bet dažniau vyrai nutyli apie ryškėjančius simptomus arba yra linkę juos masku

...
2014 m. rugsėjo 19 d.

Senyvo amžiaus žmonių rykšte vadinamą Alzheimerio ligą, naikinančią atmintį ir protinius sugebėjimus, galima suvaldyti, jei ji diagnozuojama dar ankstyvojoje stadijoje, tačiau Lietuvoje taip nutinka retai, teigia specialistai. To priežastis - sergančiųjų artimieji ligos požymius laiko senėjimo pasekme. Rugsėjo 21-ąją pažymimą tarptautinę Alzheimerio ligos dieną, specialistai atkreipia dėmesį į tai, kaip atpažinti klastingos ligos užuomazgas.

2014 m. rugsėjo 19 d.

"Jeigu sveikata leidžia, kraujo donoru turėtų tapti kiekvienas. Juk tai nereikalauja ypatingų pastangų, tačiau gali padėti išgelbėti kito žmogaus gyvybę“, - teigė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, sudalyvavusi Nacionalinio kraujo centro akcijoje "Tu gali padovanoti gyvenimą!“.

2014 m. rugsėjo 17 d.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK), siekdama užtikrinti, kad ligoninėse gydomus pacientus greičiau pasiektų operacijoms reikiamos priemonės, inicijuoja vis daugiau naujovių, kurios leistų kiek galima labiau sutrumpinti šių medicinos prekių kelią į gydymo įstaigas. Todėl vis daugiau tokių priemonių yra patikima gydymo įstaigoms įsigyti pačioms, o tuo tikslu joms yra paskirstomos lėšos, kuriomis anksčiau disponuodavo VLK.

2014 m. rugsėjo 17 d.

Nuo 2014 m. gruodžio 13 d. maisto produktai (įskaitant maisto papildus) turi būti ženklinami pagal naujus reikalavimus - 2011 m. spalio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentą (ES) Nr. 1169/2011 dėl informacijos apie maistą teikimo vartotojams, kuriuo iš dalies keičiami Europos Parlamento ir Tarybos reglamentai (EB) Nr. 1924/2006 ir (EB) Nr. 1925/2006 bei kuriuo panaikinami Komisijos direktyva 87/250/EEB, Tarybos direktyva 90/496/EEB, Komisijos direktyva 1999/10/EB, Europos Parlamento ir

...
2014 m. rugsėjo 16 d.

Geros žinios poliklinikose dirbantiems gydytojams ir jų pacientams. Artimiausiu metu šeimos gydytojai bus pradėti skatinti už tuberkulino mėginio atlikimą 7 metų ir rizikos grupių vaikams, odontologai - už moksleivių dantų tvarkymą prieš mokslo metus, gydytojai psichiatrai ir slaugytojai - už vizitus į negalią turinčių pacientų namus. Tai reiškia, kad pacientams paslaugos bus labiau prieinamos, gerės jų kokybė, trumpės eilės.

2014 m. rugsėjo 15 d.

Ministerija, siekdama sušvelninti susidariusią situaciją mėsos ir pieno sektoriuose, jau nuo š. m. spalio 16 d. ketina pradėti mokėti išankstines tiesiogines išmokas. "Prašome Europos Komisijos mokėti ne 50 proc., kaip kasmet, bet 70 proc. avansinių išmokų, kad žemdirbiai galėtų išgyventi šį sudėtingą laikotarpį. Šį prašymą perdavėme Europos žemės ūkio ir kaimo plėtros komisarui Dačianui Čiolosui (Dacian Ciolos), tikimės, kad į jį bus atsižvelgta“, - pažymėj

...
2014 m. rugsėjo 15 d.

Beveik 600 gyvybių kasmet Lietuvoje nusinešantis prostatos vėžys dažniausiai diagnozuojamas per vėlai, kadangi vyrai vis dar vengia urologo kabineto, pastebi vaistininkai ir gydytojai. Tačiau, jų teigimu, norint išvengti bėdų su prostata vien reguliariai tikrintis sveikatą gali nepakakti, svarbu ir koreguoti gyvenimo būdą bei mitybą. Šiandien, rugsėjo 15-ąją, pažymimą Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną, specialistai ragina skirti daugiau dėmesio vyrų sveikatos profilaktikai.

...
2014 m. rugsėjo 12 d.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos primena, kad rugsėjo 15 d. minima Pasaulinė limfomos diena.

2014 m. rugsėjo 12 d.

Turint klausos sutrikimų labai sudėtinga pažinti mus supantį pasaulį, laisvai komunikuoti, mokytis, prisitaikyti girdinčių žmonių aplinkoje. Mes gana retai kalbame šia tema, tačiau jau antrus metus iš eilės "Selga“ rengia labdaros kampaniją - "Už tikrą vaikystę“. Šia akcija norima ne tik kalbėti klausos sutrikimų tema garsiau, bet ir padėti vaikams, kurie sunkiai girdi. Šiandien kalbamės su mokytoja Aldona Vieliūte, kuri jau daug metų dirba su 6 - 11 metų vaikais, turinčiais kla

...
2014 m. rugsėjo 12 d.

Labai sudėtinga auginti ir tinkamai išauklėti vaiką, tam reikia labai daug tėvų laiko, pastangų ir, žinoma, atsidavimo. O kaip reikia auginti vaiką, kuris turi klausos sutrikimų? Tokiems vaikams pasaulio pažinimas tampa sudėtingesnis, kadangi jie daug sunkiau gauna informaciją iš aplinkos. Savo patirtimi dalinasi Skaistė Juozėnienė.

2014 m. rugsėjo 11 d.

Prasidėjus rudeniniam grybų sezonui, daugelis skuba pagrybauti, maloniai pasivaikščioti ir pailsėti miške. Nors dauguma grybautojų mano, kad pažįsta valgomuosius grybus, vis dėlto retkarčiais į pintines papuola ir nuodingų grybų, galinčių pridaryti daug nemalonumų.