Sveikata

2014 m. spalio 14 d.

Miego sutrikimai, depresija, nuotaikų svyravimas, nerimas - visai tai tampa simptomais, kuriuos įvairių profesijų žmonės patiria dėl nuolatinio streso darbe. Gali atrodyti, jog prevencinių sprendimų taikymas kainuoja daug laiko ir pinigų, tačiau psichologinė žala, kurią patiria darbuotojai, darbdaviui atneša žymiai daugiau žalos.

2014 m. spalio 14 d.

Šuo pabučiuos nieko nesiūlančią ranka, jis išlaižys žaizdas ir skaudulius, atsiradusius po susidūrimų su žiauriu pasauliu. Skurdžiaus šeimininko miegą jis saugos tarsi princo. Šios George Graham Vest, 19 a. amerikiečių politiko, geriausiai žinomo dėl savo įspūdingos kalbos apie šunis, išsakytos mintys tapo kaniterapijos principais. Kuomet specialiai dresuoti šunys padeda susidoroti vaikams, suaugusiems ar senyviems žmonėms su jų emocijomis, psichikos, socialiniais ar raidos sutrikimais.

...
2014 m. spalio 14 d.

Po pasibaigusio VI Baltijos šalių onkologų kongreso "Multidisciplininis požiūris į vėžio problemą“ kolegos iš Latvijos ir Estijos realiai įgyvendinamu pavadino lietuvių siekį per ateinančius penkerius metus ženkliai pakelti onkologinių ligonių gydymo kokybę Lietuvoje ir pagerinti onkologinių pacientų išgyvenamumo rodiklius.

2014 m. spalio 13 d.

Šis straipsnis tikrai nėra skirtas nuodingiems grybams aprašyti, kurie auga po akmeniu atokiausiame jūsų daržo kampe.

2014 m. spalio 13 d.

Vėžio ląsteles užšaldžius iki -60 °C, jokios galimybės joms atsigauti nebelieka, po unikalios operacijos, kai inkstų auglys buvo ne išoperuotas, o užšaldytas, sakė Nacionalinio vėžio instituto Onkourologijos skyriaus vedėjas Albertas Ulys. "Šios operacijos gana sėkmingai taikomos plaučių navikams, ypač daugybiniams, taip pat - krūtų, kepenų navikams“, - pabrėžia gydytojas onkourologas.

2014 m. spalio 13 d.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad spalio 12-ąją minime Pasaulinę artrito dieną. Pasaulio sveikatos organizacija ir įvairių šalių žinomi specialistai (ortopedai, reumatologai, pediatrai, traumatologai, imunologai ir kt.) ragina atkreipti dėmesį į specifines lėtines neinfekcines ligas, kurioms būdingas žemas mirtingumo lygis, bet kurios pasižymi aukštu sergamumo bei neįgalumo lygiu ir sukelia lėtinius skausmus. Šios dienos tikslas - kuo plačiau ir geriau informuoti visuomen

...
2014 m. spalio 9 d.

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad Lietuvoje užregistruota jau per pusantro tūkstančio asmenų - 1527, kurie pasirašė sutikimą donoro kortelei gauti elektroniniu būdu.

2014 m. spalio 9 d.

Šiemet sukanka 50 metų, kai 1964 m. spalio 15 dieną Santariškių klinikose buvo atlikta pirmoji širdies operacija mūsų šalyje. Šiai sukakčiai pažymėti Lietuvos paštas išleis pašto ženklą, kuris apyvartoje pasirodys ateinantį šeštadienį, spalio 11 dieną.

2014 m. spalio 8 d.

Spalio 3 d. Vilniaus rotušėje rinkosi tie, kuriems rūpėjo pasidalyti mintimis apie sveiką gyvenseną, fizinio aktyvumo svarbą, Viduržemio jūros regiono dietą ir jos poveikį sveikatai. Čia vyko Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto bei Lietuvos Respublikos garbės konsulato Neapolyje organizuotas kongresas "Fizinis aktyvumas ir Viduržemio jūros dieta - kelias į sveiką gyvenseną“.

2014 m. spalio 8 d.

Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos narių laboratorijose atliktų profilaktinių vaikų sveikatos patikrinimų metu net 83 proc. vaikų išaiškinta įvairių sveikatos sutrikimų. Pasak medikų, laboratorinių tyrimų rezultatai patvirtino nuogąstavimus, kad tik kas dešimtas vaikas - visiškai sveikas.
Medicininių tyrimų laboratorijose atlikus vaikų kraujo tyrimus matyti, kad vaikus vis dažniau kamuoja medžiagų apykaitos bei endokrininės funkcijos sutrikimai: 29 proc.

...
2014 m. spalio 8 d.

105 tūkst. sezoninio gripo vakcinos dozių, nupirktų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, jau keliauja į šalies sveikatos priežiūros įstaigas. Jomis nemokamai bus skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės, kuriems kyla didžiausias pavojus susirgti gripu. Tai sergantieji lėtinėmis ligomis, nėščios moterys, pensinio amžiaus, slaugos ir globos įstaigose gyvenantys žmonės bei gydymo įstaigų darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su se

...
2014 m. spalio 5 d.

Lietuvos atstovų UAB "App Camp“ projektas "Mobiliųjų aplikacijų laboratorija“ nugalėjo Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimuose kategorijoje "Verslumo dvasios skatinimas“. Nugalėtoją išrinko Europos Komisijos (EK) sudaryta Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų vertinimo komisija ir paskelbė vakar Neapolyje (Italija) per vykusią apdovanojimų ceremoniją.

2014 m. spalio 5 d.

Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu, sveikatą ir gyvenimo trukmę lemia skirtingi veiksniai: 10 proc. - medicininės priemonės, apie 20 proc. - aplinkos ir darbo sąlygos, tiek pat - paveldimumo veiksniai, likusią dalį (50 proc.) - gyvenimo būdas

2014 m. spalio 3 d.

1964 m. spalio 14 d. profesorius akademikas Algimantas Marcinkevičius pirmą kartą Lietuvoje atliko širdies operaciją su dirbtine kraujotaka 14 m. pacientei su įgimta širdies yda. Šiandien šiai pacientei jau 64 m., o Vilniaus universiteto širdies chirurgijos centras pažymi nueito kelio 50-metį. Šią operaciją profesoriui A.Marcinkevičiui atlikti padėjo akademikas Eugenijus Mešalkinas iš Novosibirsko.

2014 m. spalio 3 d.

Kofeinas - seniai žinomas ir pasaulyje plačiai vartojamas stimuliantas, kurio žmogaus organizmas tradiciškai gauna gerdamas kavą. Tačiau net ir nemėgstantys kavos žmonės kofeiną gauna iš įvairiausių kitų produktų, kaip, pavyzdžiui, šokolado ar gaiviųjų gėrimų. Apie šią medžiagą ir jos savybę daryti mus žvalesnius bei budresnius esame girdėjęnemažai, tačiau apie kofeiną galima pasakyti kur kas daugiau.