Sveikata

2014 m. spalio 5 d.

Lietuvos atstovų UAB "App Camp“ projektas "Mobiliųjų aplikacijų laboratorija“ nugalėjo Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimuose kategorijoje "Verslumo dvasios skatinimas“. Nugalėtoją išrinko Europos Komisijos (EK) sudaryta Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų vertinimo komisija ir paskelbė vakar Neapolyje (Italija) per vykusią apdovanojimų ceremoniją.

2014 m. spalio 5 d.

Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu, sveikatą ir gyvenimo trukmę lemia skirtingi veiksniai: 10 proc. - medicininės priemonės, apie 20 proc. - aplinkos ir darbo sąlygos, tiek pat - paveldimumo veiksniai, likusią dalį (50 proc.) - gyvenimo būdas

2014 m. spalio 3 d.

1964 m. spalio 14 d. profesorius akademikas Algimantas Marcinkevičius pirmą kartą Lietuvoje atliko širdies operaciją su dirbtine kraujotaka 14 m. pacientei su įgimta širdies yda. Šiandien šiai pacientei jau 64 m., o Vilniaus universiteto širdies chirurgijos centras pažymi nueito kelio 50-metį. Šią operaciją profesoriui A.Marcinkevičiui atlikti padėjo akademikas Eugenijus Mešalkinas iš Novosibirsko.

2014 m. spalio 3 d.

Kofeinas - seniai žinomas ir pasaulyje plačiai vartojamas stimuliantas, kurio žmogaus organizmas tradiciškai gauna gerdamas kavą. Tačiau net ir nemėgstantys kavos žmonės kofeiną gauna iš įvairiausių kitų produktų, kaip, pavyzdžiui, šokolado ar gaiviųjų gėrimų. Apie šią medžiagą ir jos savybę daryti mus žvalesnius bei budresnius esame girdėjęnemažai, tačiau apie kofeiną galima pasakyti kur kas daugiau.

2014 m. spalio 1 d.

Šiltus saulės spindulius keičiantis rudens lietus ir vėjas pašnabždomis užsimena apie artėjantį šaltymetį.
Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos "Grožio pasaulis“ kosmetologė Lilija Baltramiejūnaitė pataria, kaip puoselėti savo veido grožį spalvingojo rudens laikotarpiu.

2014 m. spalio 1 d.

Dantų ėduonis - labiausiai pasaulyje paplitusi liga, kuria serga beveik 80 proc. visų pasaulio gyventojų. "Colgate“ kviečia išsiaiškinti, ar teisingai prižiūrite savo dantis. Atsakę į septynis testo klausimus sužinosite, kokia dantų ėduonies (karieso) rizika jums kyla, bei gausite rekomendacijas, kaip ją sumažinti.

2014 m. spalio 1 d.

Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas kartu su Lietuvos Respublikos garbės konsulatu Neapolyje spalio 3 d. Vilniaus rotušėje organizuoja mokslinį tarptautinį kongresą "Fizinis aktyvumas ir Viduržemio jūros dieta - kelias į sveiką gyvenimą“ (Physical Activity Prescription and Mediterranean Diet for a Wellness Culture).

2014 m. rugsėjo 30 d.

Nors kas antras Lietuvos gyventojas miršta nuo infarkto, insulto ir kitų kraujotakos sistemos ligų, o mirtingumas dukart viršija ES šalių senbuvių vidurkį, sistemingai prevencijai ir gydymui šalies gyventojai skiria nepakanką dėmesį, tvirtina gydytojai ir vaistininkai. Susimąstyti apie pagrindinio žmogaus organo sveikatą bei imtis priemonių verta kol ji dar nesušlubavo.

2014 m. rugsėjo 30 d.

"Nacionalinio vėžio instituto Krūties ligų chirurgijos ir onkologijos skyrius išpildė visus Tarptautinės senologijos draugijos tarptautinės senologijos mokyklos keliamus reikalavimusir jam suteiktas Aukščiausio lygio kompetencijos (angl. of Excellence) krūties centro sertifikatas“, - savo laiške pranešė Tarptautinės senologijos draugijos prezidentas prof. Tadeusz Pienkowski ir SIS akreditacijos pirmininkas prof. Ruben Orda.

2014 m. rugsėjo 30 d.

Briuselyje vykusiame Europos Komisijos (EK) organizuotame Europos valstybių nacionalinių kontaktinių centrų (NKC) atstovų susitikime Lietuva sulaukė pagyrimų už Europos Sąjungos (ES) direktyvos, pagal kurią mūsų kraštiečiai gali laisviau vykti gydytis į užsienį, aktyvų įgyvendinimą ir periodinį viešinimą, aiškinant žmonėms apie šią naujovę.

2014 m. rugsėjo 29 d.

Šiais metais minint Pasaulinę širdies dieną daug dėmesio skiriama aplinkai. "Gyvenk, dirbk, ilsėkis, prisijunk“ - skelbia Pasaulinė širdies federacija. Pasaulinė širdies diena primena apie tai, kaip mažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką, ir skatina kurti širdžiai sveiką aplinką.

2014 m. rugsėjo 25 d.

Sveikatos priežiūros srityje formuojasi nauja specialybė - klinikinis koduotojas. Tai specialistas, atsakingas už duomenų apie gydytus pacientus pateikimą į specialias duomenų bazes bei tikslų diagnozės ar intervencijos kodo (kodų) priskyrimą. Rugsėjį Slaugos darbuotojų tobulinimosi ir specializacijos centras, bendradarbiaudamas su Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK), į specialius mokymus pirmą kartą pakvietė norinčius mokytis klinikinio kodavimo.

...
2014 m. rugsėjo 25 d.

Ligoninės turės daugiau galimybių pacientams skirti jų gydymui būtinų vaistų, nes originalių ir patentų saugomų vaistų gamintojai sutiko savo produkciją Lietuvai tiekti žemesnėmis kainomis. Tarpinstitucinė derybų komisija pasiekė, kad centralizuotai perkamų ir vienetinių vaistų kainos Lietuvai vidutiniškai sumažėja 10,5 proc.

2014 m. rugsėjo 25 d.

Vyriausybė šiandien posėdyje sutarė ligos pašalpas didinti iki 80 proc. pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio. Iki šiol iš "Sodros“ biudžeto lėšų nuo trečiosios iki septintosios (įskaitytinai) laikinojo nedarbingumo dienos mokama 40 proc., o nuo aštuntosios laikinojo nedarbingumo dienos - 80 proc. pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio ligos pašalpa.

2014 m. rugsėjo 23 d.

Ketvirtadienį buvo pristatytas pirmasis Lietuvoje sveikatos elgsenos tyrimas. Apklausus 500 įvairaus amžiaus skirtingų miestų gyventojus paaiškėjo, kad tik 14 proc. jų mano pakankamai besirūpinantys savo sveikata. Ir tik 55 proc. apklaustųjų mano, kad yra sveiki.