Sveikata

2014 m. lapkričio 21 d.

Vis daugiau gyventojų išgirsta raginimus nelikti abejingais savo sveikatai ir nemokamai išsitiria pagal Lietuvoje vykdomas prevencines programas. Šiais metais taip išsityrusių žmonių skaičius gerokai išaugo ir jiems suteikiama paslaugų daugiau nei pernai. Tikimasi, kad ši gera tendencija išliks ir ateinančiais metais, todėl 2015 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžete šioms paslaugoms apmokėti bus numatyta daugiau lėšų.

2014 m. lapkričio 21 d.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (toliau - LGKT) gavo skundą dėl nustatytų skirtingų sąlygų profilaktiškai skiepyti vaikus pneumokokine vakcina. Skunde nurodoma, jog vakcina nemokamai skiriama tik kūdikiams, gimusiems po 2014 m. rugpjūčio 1, o anksčiau gimusiems vaikams už tą pačią vakciną jau tektų keliskart mokėti po kelis šimtus Lt. Pradėtas tyrimas dėl galimos amžiaus diskriminacijos.

2014 m. lapkričio 19 d.

Straipsnio autorė yra gydytoja dietologė.

Pradėkime nuo esmės - negalime vadinti priklausomybe to, kas palaiko mūsų gyvybę. Negalime gyventi be maisto. Negalime gyventi be deguonies, bet tai nevadinama priklausomybe. Mums būtina kraujotaka, bet niekas nepagalvoja: "Aš esu priklausomas nuo širdies veiklos“. Iš tiesų ilgesnį laiką negavę maisto jaučiamės blogai: skauda skrandį, dreba rankos, būname pikti ir nervingi, sunku susikaupti, galvojame, kaip kuo greičiau gauti pavalgyti. Tai yr

...
2014 m. lapkričio 17 d.

Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos laboratorijose atlikti vaikų sveikatos tyrimai parodė, kad beveik trečdaliui mažamečių trūksta tokių mikroelementų, kaip natris, kalcis ir kalis, o 27 proc. nustatytas padidėjęs cukraus kiekis kraujyje. Tokie rodikliai liudija apie netinkamą vaikų mitybą, dėl kurios atsakomybę turėtų prisiimti tėvai - neretai jiems trūksta gyvenimiškos patirties, todėl padaroma nemažai maitinimo klaidų, dėl kurių ateityje vaikui gali kilti rimtos sveikat

...
2014 m. lapkričio 13 d.

Ketvirtadienio popietę Vilniaus miesto savivaldybėje savo patirtimi su sostinės gyventojais dalinosi projekto "Ilgaamžiškumo paslaptis“ dalyviai, Lietuvos krepšinio legendos - vienas geriausių krepšinio trenerių Lietuvos istorijoje Vladas Garastas, legendinis krepšininkas Modestas Paulauskas ir olimpinė krepšinio čempionė Angelė Rupšienė.

2014 m. lapkričio 13 d.

Europos geležinkelių agentūra paskelbė 2013 m. Europos šalių eismo saugos ataskaitą, iš kurios matyti, kad Lietuva padarė pažangą geležinkelių eismo saugos srityje. Pagal didelių eismo įvykių geležinkelių sektoriuje skaičių Lietuva per metus pakilo iš 12 į 8 vietą ir patenka į saugiausių Europos šalių dešimtuką.

2014 m. lapkričio 13 d.

Apie diabetą sklando nemažai mitų, kurie neleidžia žmonėms tinkamai suprasti, kas tai per liga, kokia jos įtaka sergančiojo sveikatai ir gyvenimo kokybei, kaip su ja kovoti ar jai užbėgti už akių.
Diabetas - tai būklė, kuriai būdinga didelė gliukozės koncentracija kraujyje, nulemta bendro insulino trūkumo. Liga išsivysto, kai organizmo imuninė sistema kovoja su insuliną gaminančiomis beta kasos ląstelėmis ir jas sunaikina. Kasa tada gamina per mažai insulino arba išvis jo negamina. Pi

...
2014 m. lapkričio 13 d.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VKL) ragina pacientus būti išmintingais ir taupiais - nemokėti už tai, už ką ligonių kasos moka Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

2014 m. lapkričio 12 d.

Vaikų antsvoris pasaulyje ir Lietuvoje tampa vis grėsmingesne problema, kuri gali turėti skaudžių padarinių. Naujausi "Nestlé mitybos instituto“ moksliniai tyrimai rodo, kad daugelis anstvorio turinčių vaikų dėl to kenčia ir vėlesniame amžiuje, o tai kelia riziką sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu ar net kai kuriomis vėžio formomis. Pasak ekspertų, anstvorio problemą didele dalimi lemia nėštumo laikotarpiu ir pirmaisiais gyvenimo metais kūdikio gaunamos maistinės medžiagos.

...
2014 m. lapkričio 12 d.

Lietuvos sporto universiteto (LSU) docentas Ramutis Kairaitis teigia, kad galėtume išvengti daugelio sveikatos sutrikimų, jei žinotume bent elementariausias sveikatos priežiūros taisykles. Doc. R. Kaikaris pasidalino patarimais, kurie, jei norite jaustis energingi visą gyvenimą, turėtų tapti jūsų įprastos dienotvarkės dalimi.

2014 m. lapkričio 6 d.

Jau suėjo vieneri metai, kai į mūsų šalies teisę perkėlus tam tikras Europos Sąjungos (ES) direktyvos nuostatas mūsų kraštiečiai, apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), gali vykti laisviau gydytis svetur. Visgi žmonės neskuba naudotis šia naujove ir mieliau lieka gydytis Lietuvoje arba vyksta į kaimynines šalis, kur gydymo paslaugų kainos panašios. Per metus už mūsų šalies ribų gydytis buvo išvykę 43 žmonės.

2014 m. lapkričio 6 d.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad lapkričio 8-ąją minima Europos sveikos mitybos diena. Gydytojai ir visuomenės sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad tinkami mitybos įpročiai lemia gerą savijautą, o antsvoris bei nutukimas yra lėtinių neinfekcinių ligų rizikos veiksniai. Įrodyta, kad netinkama mityba gali būti viena iš širdies ir kraujagyslių bei kitų lėtinių neinfekcinių ligų priežasčių, o tinkami mitybos įpročiai bei saikas valgant padeda išsaugoti gerą fizinę

...
2014 m. lapkričio 3 d.

Lapkričio 10 dieną į Lietuvą atvykstantys Ukrainos mokslininko B. Bolotovo mokiniai, gydytojas onkologas Jurij Šulga ir gydytojas gastroenterologas Dmitrij Naumov 5-iuose Lietuvos miestuose susitiks su mamomis ir kalbės apie vaikų sveikatos grėsmes. Jie užsiminė, jog didžiausių kenkėjų sąrašo pirmojoje vietoje yra karvės pienas.

2014 m. lapkričio 3 d.

Cukraus įtaka vėžinių ląstelių susiformavimui, augimui ir metastazių atsiradimui dažnai tapdavo mokslininkų nesutarimų priežastimi.

2014 m. spalio 31 d.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad visi pacientai, kurie yra drausti privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), reikiamas paslaugas mūsų šalies gydymo įstaigose gali gauti nemokamai. Už jas ligonių kasos apmoka Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis toms gydymo įstaigoms, kurios turi sutartis su jomis.