Sveikata

2014 m. gruodžio 16 d.

Nedaugeliui žinoma, kad žiemos metu akių sveikata reikia rūpintis ypatingai. Nukritusi oro temperatūra, dėl šildymo išsausėjęs patalpų oras, šaltas vėjas - tai veiksniai, kurie nėra draugiški akims. Gydytoja oftalmologė Janina Budreikienė pataria, kokių priemonių reikia imtis žiemą, norint išsaugoti gerą akių sveikatą.

2014 m. gruodžio 15 d.

Mažus vaikus auginančios mamos žino, kad sezoninių šaltojo periodo ligų tikrai neišvengs. Žiemą, ypač esant staigiems temperatūros pokyčiams, perkaitęs ar pervargęs vaikas greitai peršąla.

2014 m. gruodžio 9 d.

Kasmet pasaulyje su nesaugaus maisto vartojimu siejama maždaug 2 milijonai žmonių (daugiausia vaikų) mirčių. Instituto specialistai pažymi, kad maiste esančios bakterijos, virusai, parazitai ar cheminės medžiagos gali sukelti daugiau nei 200 ligų - nuo viduriavimo iki vėžinių susirgimų. Pasaulinė sveikatos diena kiekvienais metais minima balandžio 7-ąją.

2014 m. gruodžio 5 d.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutu suplanavo ir atliko tyrimą, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti ikimokyklinio amžiaus vaikų poilsio ypatumus ir jo sąsajas su vaikų savijauta. Tyrimo metu buvo apklausti ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvai ir auklėtojai. 2013 m. gruodžio mėn. buvo atliktas ištisinis ikimokyklinio ugdymo įstaigų tyrimas visose savivaldybėse, kurių visuomenės sveikatos biurai sutiko dalyvauti.

...
2014 m. gruodžio 5 d.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutu Sveikatos apsaugos ministerijos pavedimu įgyvendina Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. kovo 26 d. nutarimu patvirtinto Vaikų sveikatos metų sveikatos stiprinimo priemonių plano priemonę "Atlikti ikimokyklinio amžiaus vaikų sužalojimų namuose paplitimo ir priežasčių tyrimą Lietuvoje“.

2014 m. gruodžio 4 d.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad vaistinėje perkant kompensuojamuosius vaistus, vaistininkas vaizdo ekrane turi parodyti tos pačios grupės vaistus su mažiausia ir didžiausia priemoka. Tik įsitikinus, kad sąraše yra pigiausias pacientui reikalingas medikamentas, jį reikėtų pirkti, nepamirštant, kad gydo vaisto veiklioji medžiaga, o ne pakuotė.

2014 m. gruodžio 2 d.

Advento laikotarpiu, trunkančiu keturias savaites, daugelyje šalių įprasta pasninkauti. Dalis tai daro dėl tradicijų, kiti naudojasi juo kaip galimybe apsivalyti savo organizmą. Tačiau būtent pastarasis tikslas sulaukia nemažai dietologų ir kitų mitybos specialistų kritikos.

2014 m. gruodžio 2 d.

Vyrų sveikatos problemas sprendžiančios šalies urologų ir sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos trečius metus inicijuoja dalyvavimą "Ūsuoto lapkričio“ (angl. Movember) tarptautinėje socialinėje akcijoje ir telkia vis didesnį entuziastų būrį.

2014 m. gruodžio 1 d.

Apie sveikatai palankaus produkto ženklo "Rakto skylutė“ vartojimo reglamentavimą, "Maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašo“ pagrindinius pasikeitimus, fizinio aktyvumo renginių organizavimo metodinius ypatumus, visuomenės sveikatos stiprinimo planavimą pagal savivaldybių neinfekcinių ligų susirgimų statistiką bei alkoholio vartojimo riziką savivaldybių administracijų atstovams, savivaldybių visuomenės svei

...
2014 m. gruodžio 1 d.

Šiuolaikinis gyvenimo tempas ir būdas daugelį verčia skubėti, todėl vis mažiau laiko yra skiriama normaliam ir visaverčiam poilsiui bei miegui. Nustatyta, kad suaugęs žmogus privalo miegoti ne mažiau kaip aštuonias valandas. Tačiau dauguma žmonių miega nepakankamai, t. y. mažiau nei septynias valandas. Jei tai trunka ilgiau kaip mėnesį, atsiranda nemiga, blogėja atmintis, atsiranda pirmieji nemalonūs senėjimo požymiai (oda nustoja švytėti, susiraukšlėja, atsiranda tamsūs ratilai po akimis).

...
2014 m. lapkričio 26 d.

Paremti onkologinėmis ligomis sergančių vaikų palatų atnaujinimą - šis socialinės akcijos "Reikia draugų 2014“ tikslas suvienijo paramos ir labdaros fondą "Mamų unija“, prekybos tinklą "Maxima“ ir 12 lietuviškų produktų gamintojų. Prie paramos taip pat prisidės ir kiekvienas šalies gyventojas, įsigijęs specialiu - aitvaro - ženklu pažymėtų lietuviškų gaminių bet kurioje "Maxima“ parduotuvėje. Akcija "Reikia draugų“ tęsis iki 2015 m. kovo 1 d.

...
2014 m. lapkričio 25 d.

Apie vaikų sveikatos politikos įgyvendinimą ir perspektyvas ir apie ateities veiklos kryptis mažinant sveikatos netolygumus - apie tai buvo kalbama Sveikatos apsaugos ministerijos organizuotoje konferencijoje "Gera vaikų ir paauglių sveikata - valstybės politikos tikslas“.

2014 m. lapkričio 25 d.

Požiūrį į homeopatiją galima perteikti kone anekdotiniu pokalbiu, nugirstu vienoje Vilniaus vaistinių. Stipresnius peršalimo simptomus pajutusi moteris kreipėsi pagalbos į vaistininkę, o kai šioji pasiūlė išmėginti homeopatinius preparatus, klientė, net kiek pyktelėjusi, išrėžė: Bet aš TIKRAI sergu! Suprask, man sveikti reikia ir duokite greitai veikiančių stiprių vaistų, o neva žaisti gydymąsi nėra kada. "Kad galėtume sėkmingai gydytis homeopatiniais vaistais, pavyzdžiui, žiemą daugeliui aktual

...
2014 m. lapkričio 25 d.

Kiekvienai moteriai per dieną bent vieną kartą tenka plauti indus, bent kartą per savaitę (kartais ir dažniau) valyti kitus namų baldų ar įrangos paviršius, naudojant cheminius ploviklius ar šveitiklius. Tačiau reta namų šeimininkė ar šeimininkas susimąsto apie šių cheminių ploviklių žalą sveikatai. Visi nori turėti spindinčius namus, blizgančias kriaukles ir švarius indus, todėl reklamos apie nuostabius valiklius, ploviklius, kurie vienu lašeliu išblizgina krūvą indų, lengvai sudomina kiekvieną

...
2014 m. lapkričio 25 d.

Lapkričio 21-ąją Lietuvos kardiologų draugija tarptautinio lygio konferencijoje vykusioje diskusijoje "Mirtinas pasekmes galinti sukelti giliųjų venų trombozė: kas gali nuo jos apsaugoti?“ konstatavo, kad neturi kuo saugiai gydyti vėžį ir AIDS paplitimu lenkiančias ligas. Dviejų aukštųjų mokyklų - Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto - specialistai spaudos konferencijoje įteikė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovei naująsias giliųjų venų

...