Sveikata

2014 m. gruodžio 22 d.

Žmonių požiūris į sveikatą formuojasi vaikystėje, todėl svarbu, kad sveikos gyvensenos įgūdžiai būtų diegiami nuo pat mažumės. Investicijos į vaikų sveikatos profilaktiką dabar − tai investicijos į ateities visuomenės sveikatą. Lietuvos sveikatos statistikos duomenys rodo, kad vaikų skaičius ir toliau mažėja, o jų sveikatos būklė vis dar nepatenkinama. Nuo 2001 iki 2013 metų 0-17 metų amžiaus vaikų Lietuvoje sumažėjo 36 procentais.

...
2014 m. gruodžio 21 d.

Prancūzų kardiologas, mitybos ekspertas, visame pasaulyje pripažintas prevencinės medicinos specialistas daktaras Fredericas Saldmannas nėra nenusiteikęs prieš savo kolegas medikus ar vaistininkus, nors kai kuriems jų vien knygos "Geriausias vaistas - Jūs pats!“ pavadinimas turėtų nepatikti.

2014 m. gruodžio 17 d.

Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) tarybos nariai pritarė siūlymams, kurie užtikrins didesnį kompensuojamų vaistų prieinamumą pacientams. Todėl artimiausiu metu kompensuojamų vaistų sąrašai bus papildyti vaistais antrojo tipo cukriniam diabetui, išsėtinei sklerozei, metastazavusiam prostatos vėžiui, hepatito C, plaučių obstrukcinėms ligoms, hipertenzijai gydyti ir priemonėmis, kurios palengvins nudegusių vaikų gydymą.

2014 m. gruodžio 17 d.

Lietuvoje iki šiol nebuvo savanorių veikla pagrįstos programos, kuri padėtų spręsti onkologinėmis ligomis sergančių pacientų slaugos, psichologines, socialines ir kitokias problemas, nors kitose Europos Sąjungos šalyse tokios programos sėkmingai veikia. Kraujo vėžiu sergančių pacientų bendrija "Kraujas“ ir asocijuotas partneris Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centras ėmėsi svarbaus darbo - pirmieji savanoriai j

...
2014 m. gruodžio 16 d.

Nedaugeliui žinoma, kad žiemos metu akių sveikata reikia rūpintis ypatingai. Nukritusi oro temperatūra, dėl šildymo išsausėjęs patalpų oras, šaltas vėjas - tai veiksniai, kurie nėra draugiški akims. Gydytoja oftalmologė Janina Budreikienė pataria, kokių priemonių reikia imtis žiemą, norint išsaugoti gerą akių sveikatą.

2014 m. gruodžio 15 d.

Mažus vaikus auginančios mamos žino, kad sezoninių šaltojo periodo ligų tikrai neišvengs. Žiemą, ypač esant staigiems temperatūros pokyčiams, perkaitęs ar pervargęs vaikas greitai peršąla.

2014 m. gruodžio 9 d.

Kasmet pasaulyje su nesaugaus maisto vartojimu siejama maždaug 2 milijonai žmonių (daugiausia vaikų) mirčių. Instituto specialistai pažymi, kad maiste esančios bakterijos, virusai, parazitai ar cheminės medžiagos gali sukelti daugiau nei 200 ligų - nuo viduriavimo iki vėžinių susirgimų. Pasaulinė sveikatos diena kiekvienais metais minima balandžio 7-ąją.

2014 m. gruodžio 5 d.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutu suplanavo ir atliko tyrimą, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti ikimokyklinio amžiaus vaikų poilsio ypatumus ir jo sąsajas su vaikų savijauta. Tyrimo metu buvo apklausti ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvai ir auklėtojai. 2013 m. gruodžio mėn. buvo atliktas ištisinis ikimokyklinio ugdymo įstaigų tyrimas visose savivaldybėse, kurių visuomenės sveikatos biurai sutiko dalyvauti.

...
2014 m. gruodžio 5 d.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutu Sveikatos apsaugos ministerijos pavedimu įgyvendina Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. kovo 26 d. nutarimu patvirtinto Vaikų sveikatos metų sveikatos stiprinimo priemonių plano priemonę "Atlikti ikimokyklinio amžiaus vaikų sužalojimų namuose paplitimo ir priežasčių tyrimą Lietuvoje“.

2014 m. gruodžio 4 d.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad vaistinėje perkant kompensuojamuosius vaistus, vaistininkas vaizdo ekrane turi parodyti tos pačios grupės vaistus su mažiausia ir didžiausia priemoka. Tik įsitikinus, kad sąraše yra pigiausias pacientui reikalingas medikamentas, jį reikėtų pirkti, nepamirštant, kad gydo vaisto veiklioji medžiaga, o ne pakuotė.

2014 m. gruodžio 2 d.

Advento laikotarpiu, trunkančiu keturias savaites, daugelyje šalių įprasta pasninkauti. Dalis tai daro dėl tradicijų, kiti naudojasi juo kaip galimybe apsivalyti savo organizmą. Tačiau būtent pastarasis tikslas sulaukia nemažai dietologų ir kitų mitybos specialistų kritikos.

2014 m. gruodžio 2 d.

Vyrų sveikatos problemas sprendžiančios šalies urologų ir sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos trečius metus inicijuoja dalyvavimą "Ūsuoto lapkričio“ (angl. Movember) tarptautinėje socialinėje akcijoje ir telkia vis didesnį entuziastų būrį.

2014 m. gruodžio 1 d.

Apie sveikatai palankaus produkto ženklo "Rakto skylutė“ vartojimo reglamentavimą, "Maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašo“ pagrindinius pasikeitimus, fizinio aktyvumo renginių organizavimo metodinius ypatumus, visuomenės sveikatos stiprinimo planavimą pagal savivaldybių neinfekcinių ligų susirgimų statistiką bei alkoholio vartojimo riziką savivaldybių administracijų atstovams, savivaldybių visuomenės svei

...
2014 m. gruodžio 1 d.

Šiuolaikinis gyvenimo tempas ir būdas daugelį verčia skubėti, todėl vis mažiau laiko yra skiriama normaliam ir visaverčiam poilsiui bei miegui. Nustatyta, kad suaugęs žmogus privalo miegoti ne mažiau kaip aštuonias valandas. Tačiau dauguma žmonių miega nepakankamai, t. y. mažiau nei septynias valandas. Jei tai trunka ilgiau kaip mėnesį, atsiranda nemiga, blogėja atmintis, atsiranda pirmieji nemalonūs senėjimo požymiai (oda nustoja švytėti, susiraukšlėja, atsiranda tamsūs ratilai po akimis).

...
2014 m. lapkričio 26 d.

Paremti onkologinėmis ligomis sergančių vaikų palatų atnaujinimą - šis socialinės akcijos "Reikia draugų 2014“ tikslas suvienijo paramos ir labdaros fondą "Mamų unija“, prekybos tinklą "Maxima“ ir 12 lietuviškų produktų gamintojų. Prie paramos taip pat prisidės ir kiekvienas šalies gyventojas, įsigijęs specialiu - aitvaro - ženklu pažymėtų lietuviškų gaminių bet kurioje "Maxima“ parduotuvėje. Akcija "Reikia draugų“ tęsis iki 2015 m. kovo 1 d.

...