Sveikata

2015 m. kovo 9 d.

Parengtos naujos metodinės rekomendacijos "Ypač pavojingos įvežtinės, retos keliautojų užkrečiamosios ligos“ bei "Įvežtinės tropinės parazitinės ligos“.

2015 m. kovo 2 d.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai informuoja, kad 2015 m. sausio 28 d. Europos maisto saugos tarnyba kartu su Europos ligų prevencijos ir kontrolės centru paskelbė bendrą Europos Sąjungos (ES) 2013 metų ataskaitą apie zoonozių šaltinius ir zoonozių sukėlėjų bei per maistą plintančių infekcijų protrūkių tendencijas.

2015 m. vasario 27 d.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) drausti žmonės gydymo įstaigose neskubėtų mokėti iš savo kišenės už brangius medicinos tyrimus bei procedūras. Už tai sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, todėl pacientams šios paslaugos turi būti teikiamos nemokamai.

2015 m. vasario 27 d.

Vasario 29-oji - rečiausia kalendoriaus diena. Ji vadinama Tarptautine Retųjų ligų diena. Prieš 40 m. Lietuvoje, tuometinėje Respublikinėje Vilniaus klinikinėje "Raudonojo Kryžiaus" ligoninėje, buvo pradėta visuotinė naujagimių patikra dėl kai kurių retųjų ligų. Šiandien Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų (VUL SK) Medicininės genetikos centras yra pagrindinė institucija Lietuvoje, kur visos šalies gyventojams suteikiamos genetinės konsultacijos, sistemingai užsiimama retųjų, pav

...
2015 m. vasario 23 d.
Sveikatos apsaugos ministerijoje vyko apvalaus stalo diskusija "Gyvenimas su kiaušidžių vėžiu Lietuvoje. Problemos ir jų sprendimo būdai“.
2015 m. vasario 23 d.
Šiandieninė vaikų maitinimo sistema yra pasenusi ir neužtikrina augančio vaiko organizmui būtinų maisto medžiagų, taip pat menkai atitinka sveikos mitybos principus ir taisykles - Seime surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys ir medikė, Inovatyvios medicinos centro doktorantė Joana Tamkevičiūtė.
2015 m. vasario 19 d.
109 aukų dėžutės su besišypsančios vėžį įveikusios trejų metų mergaitės nuotrauka ragins "Lukoil Baltija“ degalinių tinklo lankytojus padėti kiekvienam vėžiu susirgusiam Lietuvos vaikui. Lengvai pastebimas aukų dėžutes bus galima rasti degalinėse prie kasų. Tikimasi, kad į jas per šiuos metus gyventojai vėžio diagnozę išgirdusiems vaikams galėtų paaukoti apie 10-15 tūks. eurų.
2015 m. vasario 13 d.
Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ragina žmones neskubėti savo lėšomis įsigyti kelio ir klubo sąnarių endoprotezų, kurie reikalingi jų judėjimui palengvinti, o rinktis tuos, kuriuos Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) perka ir kompensuoja Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Juolab, kad VLK duomenimis, šiemet skirta 20 proc. daugiau lėšų šiems gaminiams kompensuoti.
2015 m. vasario 9 d.

Kauno klinikinės ligoninės medikai pastebi, kad prasidėjęs sezoninis gripas negailestingai pakerta vaikus - gydymo įstaigos Vaikų ligų II-asis skyrius perpildytas. "Gripas ir kiti virusai pastaruoju metu išties vis dažniau į patalą guldo vaikus. Mūsų skyrius šiomis dienomis yra perpildytas, tiesiogine to žodžio prasme“, - aiškino Kauno klinikinės ligoninės Vaikų ligų II-ojo skyriaus vedėja Dalia Steponavičienė.

2015 m. vasario 9 d.

Nerimas mūsų visuomenėje turi neigiamą atspalvį, todėl daugelis žmonių nuolat ieško būdų, kaip jo atsikratyti: į pagalbą pasitelkiami medikamentai, streso įveikos pratimai ar paprasčiausiai karštos vonios burbulai. Žinoma, patiriamas nerimas gali būti pernelyg stiprus ir netgi tapti obsesinio-kompulsinio* elgesio, dėmesio problemų ar net paranojos priežastimi. Tačiau net ir tokiu atveju nerimas yra jūsų draugas ir gali būti labai naudingas, jei tik mokėsime tinkamai jį suprasti. Aš dažnai susidu

...
2015 m. vasario 3 d.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kiekvienais metais vasario 4 diena minima kaip Pasaulinė vėžio diena, kuri vienija viso pasaulio gyventojus kovai su vėžiu. Šios dienos tikslas - išgelbėti milijonus gyvybių kasmet didinant informacijos pasiekiamumą ir švietimą apie šią ligą, taip pat atkreipti vyriausybių ir gyventojų dėmesį į šią problemą ir paskatinti imtis veiksmų.

2015 m. vasario 2 d.

Specialistai praneša, kad Lietuvoje didėja sergamumas gripu ir kitomis peršalimo ligomis. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, per paskutinę sausio savaitę Lietuvoje užregistruota apie tris kartus daugiau gripo atvejų nei savaitę anksčiau. Taip pat trečdaliu daugiau užregistruota peršalimo ligų atvejų.

2015 m. sausio 30 d.

Šįkart rašome apie itin aktualią procedūrą dažnai peršalimo ligomis, bronchitu, laringitu ir tiesiog sloga sergantiems vaikams. Inhaliacijas galima atlikti tiek namų sąlygomis, tiek su specialiu inhaliatoriumi su kompresoriumi.

2015 m. sausio 28 d.

Pieno produktų nauda niekas nebeabejoja. Ir vis dėlto: ar viską apie jį žinome?

2015 m. sausio 28 d.

Energijos tvermės dėsnis teigia: energija iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta. Šis, vienas pagrindinių fizikos dėsnių, galioja ir kalbant apie mitybą bei kalorijas. Energiją gauname su maistu, o ką su ja darome - kiekvieno asmeninis reikalas. Kai kurie žmonės ją "paleidžia“ į aplinką sportuodami ar užsiimdami kitokia aktyvia veikla, kiti - kaupia energiją savo riebalinėse ląstelėse.