Sveikata

2015 m. balandžio 10 d.

Vis ilgėjant žmonių gyvenimo trukmei atsirado sąvoka "sveikas senėjimas“. Vyresnio amžiaus asmenys kviečiami nuolatos mankštintis, sveikai maitintis ir gerinti savo psichinę sveikatą. Visgi neišvengiamai atsiranda sergančiųjų tam tikromis senatvinėmis ligomis. Viena iš jų - Parkinsono liga.

2015 m. balandžio 7 d.

Selenas - svarbus organizmui mikroelementas, dalyvaujantis baltymų sintezėje, hormonų apykaitoje bei apsaugantis organizmo ląsteles nuo oksidacinės pažaidos poveikio, veikia kaip antioksidantas. Selenas padeda palaikyti normalią plaukų ir nagų būklę, skydliaukės ir imuninės sistemos veiklą bei spermatogenezę.

2015 m. balandžio 3 d.

Visą balandį aplinkosaugininkai tikrins, ar šalies vandens telkinių pakrantės prieinamos žmonėms. Jas neteisėtai užtvėrę žemės savininkai raginami nelaukti aplinkosaugininkų vizito ir tvėrimus pašalinti geranoriškai.

2015 m. balandžio 3 d.

Farmakologinis budrumas - tai priemonių visuma skirta analizuoti nepalankias reakcijas į vaistą, vaisto nepakankamą veiksmingumą, galimą neigiamą poveikį aplinkai, išlaukos pažeidimus bei tokių atvejų prevenciją.

2015 m. balandžio 1 d.

Vystantis mokslui atsiranda naujų vėžio profilaktikos, ankstyvosios diagnostikos ir modernaus gydymo galimybių. Deja, vėžys išlieka viena iš pagrindinių mirties priežasčių visame pasaulyje. Pasaulinė vėžio epidemija yra didžiulė ir tendencingai auga. Kiekvienais metais nuo vėžio miršta 8,2 milijono žmonių, iš kurių 4 milijonai miršta gerokai per anksti (30-69 metų). Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos specialistai norėtų dar kartą priminti, ką reikėtų daryti, kad išv

...
2015 m. balandžio 1 d.

Santariškių klinikų hematologai iš kasmetinės Europos kaulų čiulpų transplantacijos asociacijos (EBMT) konferencijos grįžo su geromis naujienomis - Santariškių klinikų kaulų čiulpų transplantacijos centras prilygsta didžiausiems vakarų Europos transplantacijos centrams ne tik atliekamų transplantacijų skaičiumi, bet ir rezultatais.

2015 m. kovo 30 d.

Aplinka, kurioje gyvename, turi neabejotiną įtaką sveikatai: ji net 20 proc. priklauso nuo aplinkos veiksnių. Žmogus savo veikla gali keisti aplinką. Esant neįprastiems fizikiniams, cheminiams ar socialiniams dirgikliams, sutrinka tam tikrų organizmo funkcijų reguliavimo mechanizmai. Tai sumažina jo prisitaikymo prie aplinkos galimybes, atsparumą nepalankiems veiksniams.

2015 m. kovo 30 d.

Balandžio 2-ąją pasaulyje minima Autizmo diena. Lietuvos sveikatos specialistų skaičiavimu mūsų šalyje per metus gimsta iki 3 tūkstančių autistų vaikų, tačiau, pasirodo, valstybei iki šiol jie mažiausiai rūpi. Ministerijos stumdo atsakomybę viena nuo kitos, specialistai darbui su tokiais vaikais nerengiami, kaip sovietmečiu jie neretai vis dar gydomi vaistais, o ne terapija. Bet dar blogiau tai, kad tėvai, auginantys tokį vaiką paliekami vieni.

...
2015 m. kovo 27 d.

Vitaminai - biologiškai aktyvių organinių junginių grupė. Jie yra nepakeičiama mitybos dalis. Į organizmą vitaminai daugiausiai patenka su maistu. Kai kurie vitaminai yra sintetinami žarnyne dėl specialių mikroorganizmų. Vitaminai dalyvauja medžiagų apykaitos reguliavimo procesuose ir daro įtaką maisto medžiagų pasisavinimui. Kadangi vitaminai yra pagrindinė fermentų sudedamoji dalis, jie lemia normalią organizmo veiklą ir aktyvumą. Jeigu trūksta kokių nors vitaminų, gali sutrikti medžiagų apyka

...
2015 m. kovo 25 d.

Paukščių gripas yra greitai plintanti pavojinga užkrečiamoji paukščių liga, kuria serga naminiai ir laukiniai paukščiai. Kaip aiškina Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto

2015 m. kovo 24 d.

Ar įveiksime tuberkuliozę iki 2050 metų?

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras priemena, kad kovo 24-ąją Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) sprendimu minima Pasaulio tuberkuliozės diena. Ji skirta informuoti planetos gyventojus apie šią pavojingą ligą. PSO ragina susivienyti kovai su tuberkulioze, ypač laiku išaiškinant visus tuberkuliozės atvejus. Būtina padaryti viską, kad tuberkuliozė būtų visiškai likviduota. Šiandien ji išgydoma ir niekas XXI amžiuje neturėtų mirti nuo

...
2015 m. kovo 20 d.

Žmogaus (o ypač - moters) organizmas veikia taip, kad bet kokie nuotaikos pasikeitimai, sveikatos būklė ir net išvaizda gali būti paaiškinami vienų ar kitų hormonų aktyvumu.

2015 m. kovo 16 d.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad vaikelio susilaukę tėvai turi jo sveikata pradėti rūpintis vos tik jam gimus - pirmiausia pasirūpinti, kad jis būtų paskiepytas nuo įvairių ligų ir būtų atlikti reikalingi tyrimai. Vaikus iki 18 metų valstybė draudžia privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), todėl už naujagimiui suteiktas paslaugas gydymo įstaigoje mokėti nereikia - už tai sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

...
2015 m. kovo 16 d.

Nuo 2015 metų pradžios 75 Lietuvoje veikiančios viešosios medicinos įstaigos per CPO LT elektroninį katalogą sudarė 574 sutartis vaistiniams preparatams pirkti ir įsigijo medikamentų net už 5 559 519,33 Eur (daugiau nei 19 mln. Lt).

2015 m. kovo 12 d.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kasmet kovo 12 d. minima Pasaulinė glaukomos diena. Jūsų akys gali atrodyti gerai, ir regėjimas gali būti geras, bet tai nebūtinai reiškia, kad jūsų akys yra sveikos. Nors tikslių duomenų nėra, manoma, kad Lietuvoje yra apie 32 tūkst. sergančiųjų glaukoma. Prognozuojama, kad 2020 m. pasaulyje bus net 80 mln. kenčiančių nuo šios ligos žmonių.