Sveikata

2015 m. balandžio 28 d.

Balandžio 28 yra pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos darbe diena. Vakaruose jau seniai egzistuoja supratimas, kad investicijos į darbuotojo emocinę būseną, sveikatą atsipirks, nes darbuotojo savijauta aiškiai atspindi jo darbo rezultatus.

2015 m. balandžio 27 d.

Paminklais, memorialinėmis lentomis ir kitais atminimo ženklais įamžinta įvairių Lietuvos gydytojų kartų profesinė ir visuomeninė veikla, siekiai gerinti šalies sveikatos apsaugą. Tokių paminklų mūsų šalyje galima suskaičiuoti šimtus, tačiau retas Lietuvos pilietis žino, už kokius nuopelnus jie skirti šiems gydytojams. Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) išleista knyga "Atminties ženklai gydytojams“ užpildo šią istorinę spragą - leidinyje pristatomi šalies gydytojų nuopel

...
2015 m. balandžio 27 d.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sporto institutas ir vėl stebina naujausiomis inovacijomis. Šįkart instituto mokslininkai įsigijo išskirtinį prietaisą, kuris su milimetrų tikslumu gali įvertinti kelio sąnario stabilumą.

2015 m. balandžio 26 d.

Šiemet ikimokyklinio ugdymo įstaigose, bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose dirbantys visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, kurių daugiau kaip tūkstantis, švenčia veiklos 10-metį. Ta proga Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija kartu su Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru, Higienos institutu bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija Alytuje ir Telšiuose organizavo konferencijas "Sveikatos priežiūros mokyklose aktualijos

...
2015 m. balandžio 21 d.

Apie 30 proc. Lietuvos gyventojų kasdien vartoja šachtinių šulinių vandenį. Kaip rodo tyrimai, dalies jų vanduo yra užterštas ir maistui jo nereikėtų vartoti. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) specialistai primena, kad pavasarį būtina ypatingą dėmesį skirti šulinių priežiūrai, apsaugai nuo taršos ir bent vieną kartą per metus atlikti svarbiausius vandens mikrobiologinės ir cheminės taršos tyrimus.

...
2015 m. balandžio 21 d.

Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos įgyvendinimo stebėsenos komiteto posėdyje svarstyti Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonių atrankos kriterijai. Stebėsenos komitetas, sudarytas iš Žemės ūkio ir kitų ministerijų pareigūnų, žemdirbių savivaldos, nevyriausybinių organizacijų atstovų, yra atsakingas už programos įgyvendinimo priežiūrą.

2015 m. balandžio 21 d.

Vos po trijų savaičių, gegužės 10 d., bėgimo mėgėjai ir profesionalai rinksis senojoje Lietuvos sostinėje, kur vyks trečiasis tarptautinis Trakų pusmaratonis. Šiais metais renginyje ypatingas dėmesys skiriamas gyvybes gelbstinčiai iniciatyvai "Būk geras - be good“, kurios tikslas - pristatyti visuomenei kraujo ligų gydymo ir kaulų čiulpų donorystės problemas bei gausinti Lietuvos negiminingų kaulų čiulpų donorų registrą.

2015 m. balandžio 20 d.

Siekdami sustiprėti po žiemos ar atgauti buvusias formas, gyventojai kartais persistengia, pastebi vaistininkai ir gydytojai. Jų teigimu, paprastai taip nutinka, kai vitaminai vartojami neatsižvelgus į individualius organizmo signalus, nepamatuotai padidinamas fizinis krūvis ar drastiškai pakeičiami mitybos įpročiai. Specialistai pažymi, kad rūpinantis sveikata svarbiausia yra saikas ir reguliarumas.

2015 m. balandžio 16 d.

2015 m. balandžio 15 d. penktą kartą startavo Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro sveikatos žinių vertinimo konkursas "Reikia išmokti sveikam išlikti (Vydūnas)“. Konkurso tikslas - kelti gyventojų sveikatos raštingumą, skatinti visuomenę domėtis sveika gyvensena, ligų ir traumų prevencija.

2015 m. balandžio 15 d.

Nerimas mūsų visuomenėje turi neigiamą atspalvį, todėl daugelis žmonių nuolat ieško būdų, kaip jo atsikratyti: į pagalbą pasitelkiami medikamentai, streso įveikos pratimai ar paprasčiausiai karštos vonios burbulai.

2015 m. balandžio 15 d.

2015 m. balandžio 14 d. Vaikų ligoninės slaugytojai rinksis į konferenciją "Retomis ir lėtinėmis ligomis sergančių vaikų slaugos aktualijos“. Slaugytojo vaidmuo šiandieninėje sveikatos priežiūros sistemoje keičiasi lygiai taip pat sparčiai, kaip į mediciną žengia naujosios technologijos ar pažangūs gydymo metodai.

2015 m. balandžio 13 d.

Šiemet ikimokyklinio ugdymo įstaigose, bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose dirbantys visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, kurių daugiau kaip tūkstantis, švenčia veiklos 10-metį. Ta proga Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija kartu su Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru, Higienos institutu bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija Alytuje organizavo konferenciją "Sveikatos priežiūros mokyklose aktualijos“.

...
2015 m. balandžio 13 d.

Vilniečius jau drąsiai galima vadinti šiaurietiškojo ėjimo entuziastais.

2015 m. balandžio 10 d.

Vis ilgėjant žmonių gyvenimo trukmei atsirado sąvoka "sveikas senėjimas“. Vyresnio amžiaus asmenys kviečiami nuolatos mankštintis, sveikai maitintis ir gerinti savo psichinę sveikatą. Visgi neišvengiamai atsiranda sergančiųjų tam tikromis senatvinėmis ligomis. Viena iš jų - Parkinsono liga.

2015 m. balandžio 7 d.

Selenas - svarbus organizmui mikroelementas, dalyvaujantis baltymų sintezėje, hormonų apykaitoje bei apsaugantis organizmo ląsteles nuo oksidacinės pažaidos poveikio, veikia kaip antioksidantas. Selenas padeda palaikyti normalią plaukų ir nagų būklę, skydliaukės ir imuninės sistemos veiklą bei spermatogenezę.