Pinigai, mokesčiai

2014 m. spalio 1 d.

Utenos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — Utenos AVMI) informuoja, kad atlikus gyventojo, gavusio pajamų iš azartinių lošimų, patikrinimą papildomai buvo apskaičiuota daugiau kaip 21 tūkst. litų mokėtina gyventojų pajamų mokesčio (toliau - GPM) suma. Nepaisant to, kad bet kurioje pasaulio šalyje laimėjęs sporto varžybų ar azartinių lošimų prizų Lietuvos gyventojas privalo pateikti Metinę pajamų deklaraciją ir deklaruoti gautas pajamas bei nuo laimėtos sumos sumokėti gyventoj

...
2014 m. rugsėjo 19 d.
Nuo šiandien pradėjo veikti interaktyvus žemėlapis www.pranesu.lt, leidžiantis Lietuvos gyventojams fiksuoti kainų perskaičiavimo iš litų į eurus pažeidimus.
2014 m. rugsėjo 19 d.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė interviu Lietuvos radijui neseniai pareiškė, kad mūsų šalies ekonomika 2015 m. augs daugiau nei 3 proc. Ar ši optimistinė prognozė pasitvirtins, priklausys nuo daugelio veiksnių ir prielaidų. Viena svarbiausių jų - kaip klostysis situacija Ukrainoje.

2014 m. rugsėjo 10 d.

Nors bankai vis dar tebėra viena populiariausių finansinių institucijų pasaulyje, tačiau jau kone dešimtmetį veikiančios alternatyvios bankamas jungtinio finansavimo bendrovės (angl. p2p lending, peer-to-peer lending) susilaukia vis didesnio klientų susidomėjimo ir pasitikėjimo. Bankų reakcija į šias alternatyvias institucijas kontraversiška: nepaisant to, kad jungtinio finansavimo bendrovės yra vienas didžiausių konkurentų bankams, pastarieji noriai bendradarbiauja su šiomis institucijomis ir i

...
2014 m. rugsėjo 8 d.

Prekybininkai ir vartotojai, keičiant nacionalinę valiutą šalyje, žada bendradarbiauti, pasitelkę interaktyviąsias priemones bei skelbdami gerąsias praktikas.

2014 m. rugsėjo 8 d.

2013 m. Vidurio Europos regione dėl pablogėjusios ekonominės padėties ir vis daugiau neaiškumų keliančios geopolitinės situacijos daugelio didžiausių regiono bendrovių pajamos neaugo. Be to, pagal pirmojo 2014 m. ketvirčio bendrovių rezultatus galima daryti išvadą, kad sąstingis šiais metais virto nuosmukiu. Tokia yra pagrindinė aštuntojo kasmetinio Deloitte CE TOP 500 projekto išvada, reiškianti, kad dėl blogėjančios ekonominės ir verslo padėties Vidurio Europos regione lieka mažai vietos optim

...
2014 m. rugpjūčio 29 d.

Įvedus eurą, vaikams bus sunku perprasti valiutų santykį, tad jiems gali kilti keblumų vertinant naujas prekių ir paslaugų kainas, perspėja Lietuvos ekonomikos mokytojai. Todėl dauguma pedagogų nuo naujųjų mokslo metų ketina savo mokymo programas papildyti informacija apie eurą, paaiškėjo "Swedbank“ Asmeninių finansų instituto (AFI) organizuotoje penktojoje Nacionalinėje ekonomikos mokytojų konferencijoje.

2014 m. rugpjūčio 29 d.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė priminė, kad veiksmingiausias skurdo lygio mažinimo būdas yra realių gyventojų pajamų augimas.

2014 m. rugpjūčio 13 d.

Į Lietuvos banko saugyklą Vilniuje atgabentos pirmosios partijos lietuviškų eurų monetų. Jos 2015 m. sausio 1-ąją bus išleistos į apyvartą. Bendras euro įvedimui ir atsargoms užtikrinti reikalingas monetų kiekis yra apie 370 mln. vnt., jų svoris - 1 740 tonų.

2014 m. liepos 23 d.

Šiandien Europos Sąjungos bendrųjų reikalų ministrų taryba priėmė galutinį sprendimą dėl Lietuvos dalyvavimo Ekonominėje ir pinigų sąjungoje (EPS) nuo 2015 m. sausio 1 d. Nuo šios datos Lietuva tampa devynioliktąja visaverte euro zonos nare, kurioje naudojama bendroji Europos Sąjungos valiuta - euras.

2014 m. liepos 8 d.
"Kasmet vykstantis Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas sutelkia tautiečius pasidalyti patirtimi ir įžvalgomis, suteikia puikią galimybę aptarti, kaip pagerinti šalies konkurencingumą, paskatinti tarptautinę plėtrą bei socialinę ir kultūrinę pažangą mūsų šalyje. Šiais metais forumas visus sukvietė atlikti konkrečių darbų, kurie padės Lietuvai tapti veržlia, verslia ir inovatyvia šalimi“s Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo dalyvius sakė ūkio ministras Evaldas Gustas....
2014 m. liepos 3 d.
Tolygi ir tvari plėtra visoje Lietuvos teritorijoje, nedideli regionų plėtros netolygumai ir maži gyvenimo šalies miestuose ir kaimuose kokybės skirtumai. Toks yra nacionalinės regioninės politikos siekis, kuris realizuojamas pasitelkiant Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų paramą. Kokios perspektyvos atskirų regionų laukia ateityje? Kaip plėtosis Vilniaus apskrities miestai ir gyvenvietės?
2014 m. birželio 30 d.
Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, gavęs preliminarius Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) užsakyto ir tyrimų centro "Vilmorus“ atlikto tyrimo "Lietuvos korupcijos žemėlapis 2014“ duomenis, teigia, kad ryškėja teigiamos kovos su korupcija rezultatų tendencijos. Gyventojai ir verslas korupcijos problemai Lietuvoje skiria šeštą vietą.
2014 m. birželio 24 d.
Darbo ieškančių studentų ir absolventų akys vis labiau krypsta į universitetuose rengiamas karjeros dienas bei čia įsikūrusius karjeros centrus. Pastarieji taip pat tvirtina kasdien sulaukiantys vis daugiau darbdavių pasiūlymų.
2014 m. birželio 19 d.
Daugiau kaip 72 tūkst. gyventojų jau įsigijo ar prasitęsė verslo liudijimus norimai veiklai vykdyti e. būdu.