Pinigai, mokesčiai

2015 m. sausio 5 d.

Lietuvos pašto skyriams sekmadienį baigiant darbą, gyventojai į eurus išsikeitė 22 mln. litų.

2014 m. gruodžio 31 d.

Nuo 2015 m. sausio 1 d. minimali mėnesio alga didėja iki 300 eurų, o bazinė pensija iki 105 eurų, praneša Socialinių reikalų ir darbo ministerija. Taip pat pranešama, kad nuo Naujųjų metų keičiasi ir savarankiškai dirbančių asmenų "Sodrai“ mokama privalomojo sveikatos draudimo (PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokų suma.

2014 m. gruodžio 30 d.

Bankrutavusio Ūkio banko administratorius pradėjo viešą 189,67 mln. litų vertės įmonių Rusijoje ir Lietuvoje kreditorinių reikalavimų pardavimo procesą. Potencialius investuotojus pardavėjas informuoja tiesiogiai ir skelbiant kvietimus teikti siūlymus aktualiojoje žiniasklaidoje Lietuvoje ir Rusijoje. Pirminių pasiūlymų tikimasi sulaukti iki 2015 metų sausio 9 dienos.

2014 m. gruodžio 16 d.

Pirmadienį, gruodžio 15 d. vakare, vidutinis dolerio ir euro rinkos kursas su rubliu staiga išaugo. RBC duomenimis 23:00 Maskvos laiku, dolerio kursas buvo 69,7 rub., euro - 86,1 rub. Nuo gruodžio 16 d. RF CB bazines palūkanas pakėlė nuo 10,5% iki 17%

2014 m. gruodžio 16 d.

Šiemet per vienuolika mėnesių Valstybinio socialinio draudimo fondo ("Sodros“) biudžeto pajamos buvo beveik 0,6 milijardo Lt didesnės nei pernai tuo pačiu metu, rodo išankstiniai duomenys.

2014 m. gruodžio 10 d.

SEB banke per pirmą gruodžio savaitę, kai buvo pradėta pažintinių lietuviškų eurų monetų rinkinių prekyba, iš viso parduota trečdalis banko užsakyto kiekio - beveik 63 tūkstančiai. Ne vienas rinkinį įsigijęs pirkėjas prisipažino, kad tai bus kalėdinė dovana arba priemonė, padėsianti atokiau gyvenančius artimuosius supažindinti su būsima šalies valiuta.

2014 m. gruodžio 10 d.

Lietuvoje šiais metais bus užfiksuotas žemiausias vidutinės metinės infliacijos rodiklis per pastarąjį dešimtmetį - remiantis bankų prognozėmis, prekės ir paslaugos vidutiniškai brangs 0,2-0,3 procento. Finansų ekspertų teigimu, šiuo požiūriu Lietuva, palyginti su daugeliu kitų euro zonos naujokių, įveda bendrąją ES valiutą itin palankiu periodu, kai pastebimam kainų augimui nėra jokių priežasčių.

2014 m. gruodžio 10 d.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — Kauno AVMI) informuoja, kad patikrinus vieną iš Kaune veikiančių individualių įmonių, vykdančių mažmeninę prekybą, nustatyta per 400 tūkst. litų neapskaitytų pajamų. Mokesčių inspektoriai operatyvių patikrinimų metu išsiaiškino, kad už atskiras prekių grupes gautos pajamos buvo mažesnės nei bendra šių prekių įsigijimų suma. Kai kuriais laikotarpiais didžiąją dalį tam tikrų prekių sudarė trumpo galiojimo produktai, iš kurių - daugiau ne

...
2014 m. gruodžio 5 d.

Įprotį apmokėti sąskaitas už komunalines paslaugas vėluojant arba mokant į priekį paskutinį šių metų mėnesį vertėtų pamiršti - kai kuriais atvejais galite kuriam laikui įšaldyti tris su puse karto didesnę sumą, negu numatėte mokesčiams.

2014 m. gruodžio 5 d.

Statybų bendrovių pažeidimus mokesčių inspektoriai narplioja tarsi suraizgytą siūlų kamuolį - "timptelėjus“ vieną įmonę paaiškėja ir susijusių įmonių pažeidimai - pardavus pastatytus namų kompleksus "pamirštas“ laiku deklaruoti pardavimo PVM; žemės sklypai statyboms įsigyjami beveik dešimt kartų mažesnėmis nei rinkos kainomis, sudarant galimybę kitiems išvengti mokesčių.

2014 m. lapkričio 27 d.

Vykdant projektą "Nuostolinga įmonė“ įmonių deklaruoti nuostoliai sumažėjo beveik 10 mln. litų, padidinus pelno mokesčio bazę, papildomai apskaičiuota ir sumokėta 155 tūkst. litų pelno mokesčio.

2014 m. lapkričio 5 d.

Daugiau nei 3 000 Lietuvos įmonių viešai įsipareigojo nesinaudoti euro įvedimu kaip pretekstu didinti kainas ir prisijungė prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo. Šie ūkio subjektai įgijo teisę per 10 000 savo valdomų prekybos ir paslaugų teikimo vietų žymėti specialiu ženklu "Perskaičiuota sąžiningai“.

2014 m. lapkričio 4 d.

Spalio pabaigoje Lietuvos mokyklose baigėsi penkias dienas trukęs pirmasis moksleiviams skirtos programos "Euro lyga“ etapas. Jo metu Lietuvos mokiniai sprendė nacionalinį euro testą. Švietimo ir mokslo bei Finansų ministerijų organizuotame konkurse pasitikrinti savo žinias apie būsimą Lietuvos valiutą panoro beveik 23 tūkst. jaunųjų šalies piliečių.

2014 m. spalio 8 d.

Ūkio ministras Evaldas Gustas Paryžiuje pasirašė Europos bendradarbiaujančios valstybės (EBV) susitarimą su Europos kosmoso agentūra (EKA). Iš EKA pusės susitarimą pasirašė EKA generalinis direktorius Jeanas-Jacquesʼas Dordainas. Šiuo susitarimu siekiama sudaryti galimybių mūsų šalies verslininkams ir mokslininkams dalyvauti pripažintame aukščiausio lygio tarptautiniame mokslo, technologijų ir inovacijų tinkle.

2014 m. spalio 8 d.

Lietuvos savivaldybės Ūkio ministerijos iniciatyva kviečiamos dalyvauti su euro įvedimu susijusiame konkurse "Sąžiningiausio verslo savivaldybė“. Šį konkursą laimės ta savivaldybė, kurioje daugiausia ūkio subjektų prisijungs prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo ir viešai įsipareigos nesinaudoti euro įvedimu kaip pretekstu didinti prekių ir paslaugų kainas.