Pinigai, mokesčiai

2015 m. kovo 16 d.

Vyriausybė paskirstė valstybės biudžete numatytus 637 tūkst. 164 eurus tradicinių Lietuvos religinių bendruomenių, bendrijų ir centrų maldos namams atstatyti bei kitoms jų reikmėms.

2015 m. kovo 9 d.

2014-2020 metų laikotarpiu ES fondų investicijoms vertinti keliami dar aukštesni reikalavimai, nei iki šiol. Europos vertintojų bendruomenė akcentuoja, kad vertinimas turi skatinti pokyčius. Atskiriems vertinimams skirtas laikas, pastangos ir lėšos atsiperka tik tuomet, jei vertinimai kuria žinias, kurios naudojamos rengiant ir tobulinant programas, pasirenkant geresnius sprendimus politikai įgyvendinti.

2015 m. kovo 4 d.

Kritęs rublio kursas į Lietuvą atvilioja vis mažiau turistų iš Rusijos ir Baltarusijos. O prekybininkai teigia, kad baltarusiams šiuo metu pirkti euro zonoje yra per brangu. "Palyginti su sausiu, dabar Baltarusijos rublio kursas kritęs apie 30 proc. Tai dar viena priežastis, dėl kurios daliai pirkėjų iš Baltarusijos pirkti euro zonoje šiuo metu per brangu. Bet tai ekonominiai klausimai, kurie ilgainiui išsisprendžia“, - sako "Akropolio“ atstovas Federikas Jansonas.

...
2015 m. vasario 20 d.
Vasario 18 d. Europos Komisija pradėjo rengti plataus užmojo planą, skirtą kovai su mokesčių vengimu ir agresyviu mokesčių planavimu. Komisijos narių kolegija surengė pirmuosius politinius debatus dėl svarbiausių veiksmų, kuriais būtų galima užtikrinti teisingesnį ir skaidresnį požiūrį į mokesčius Europos Sąjungoje.
2015 m. vasario 19 d.
Lietuvos finansinių paslaugų vartotojus ginančios asociacijos pastebi, kad pastaruoju metu priiminėjami Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimai yra tendencingai nukreipti tik bankų naudai.
2015 m. vasario 13 d.
"Jeigu darbdaviai jauno darbuotojo ugdymo procese dalyvautų nuo pirmojo kurso, jiems nereikėtų tiek daug investuoti į jo mokymą vėliau“, - įsitikinusi Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo fakulteto dekanė Edita Gimžauskienė.
2015 m. vasario 9 d.

2015 m. sausio mėnesį Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centre ištyrus 218 galimai netikrų euro banknotų paaiškėjo, kad apie 12 proc. ištirtų eurų yra tikri

2015 m. sausio 28 d.

Nekilnojamojo turto mokesčio mokėtojų gretos plečiasi, tad pats laikas pasitikrinti, ar tik nesate vienas iš šio mokesčio mokėtojų, ir veikti, jeigu nesutinkate su nustatyta jūsų nekilnojamojo turto mokestine verte.

2015 m. sausio 28 d.

Policijos duomenys rodo itin didelius naminės degtinės, populiariai vadinamos samagonu, gaminimo mastus. Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad tokie nelegalūs fabrikėliai ne tik kelia grėsmę žmonių sveikatai dėl neaiškios kokybės produkcijos, bet ir padaro didelę žalą gamtai - nelegaliai kertami medžiai, naikinamos žuvys upeliuose, į kuriuos supilami gamybos proceso likučiai ir ruošiniai.

2015 m. sausio 19 d.

Kaip ir ankstesniais metais šį sausį gyventojams bus išmokėtos kiek mažesnės motinystės (tėvystės) pašalpos. Susidariusį lėšų skirtumą bus galima susigrąžinti deklaruojant pajamas.

2015 m. sausio 12 d.

Buhalteris - vienas svarbiausių darbuotojų įmonėje. Jo darbas yra labai svarbus įmonės sėkmei. Tačiau kartais, užuot padėjęs sutvarkyti įmonės finansus, buhalteris gali pridaryti ir nemažai žalos, netgi lemti įmonės žlugimą. Todėl svarbu įmonės vidiniais teisės aktais reglamentuoti, kaip turėtų būti tvarkoma įmonės buhalterinė apskaita ir už ką yra atsakingas buhalteris. Deja, dauguma įmonių vadovų apie tai sužino tik susidūrę su buhalterių aplaidumo pasekmėmis. "Apie tai kol kas Lietuvoje kalba

...
2015 m. sausio 10 d.

Pirmosiomis 2015 m. dienomis jau yra užfiksuota nusikalstamų veikų, susijusių su netikrų pinigų - padirbtų euro banknotų - realizavimu.

2015 m. sausio 7 d.

Lietuvoje nuo sausio 1-osios įvedus eurą gydytojas Kazys Ambrozaitis (103 m.) aštuntą kartą taps pinigų reformos liudininku. Daugiau nei per šimtą gyvenimo metų Vilniaus universiteto profesoriui pro akis nepraslydo nė viena iš septynių šalyje vykusių pinigų reformų. Kiekviena jų papildė ilgaamžio monetų kolekciją.

2015 m. sausio 6 d.

Įgyvendinant Nacionalinę 2014-2020 metų gyvulininkystės sektoriaus plėtros programą, 2015 m. bus pradedamos mokėtis susietosios paramos išmokos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pasirašė šios paramos administravimo, kontrolės bei mokėjimo 2015-2020 m. taisykles. Susietosios paramos išmokos už minėtuosius gyvulius mokamos vieną kartą per metus iš Europos žemės ūkio garantijų fondo lėšų. 2015 m. numatyta daugi

...
2015 m. sausio 6 d.

Pirmosios sausio dienos rodo, kad kai kurių verslininkų įžūlumas tiesiog bado akis, o atsakingos valstybės institucijos šiomis dienomis privalo parodyti, kad kontroliuoja situaciją, o ne tik atlieka stebėtojo ir pasyvaus pažeidimų fiksuotojo vaidmenį.