Pinigai, mokesčiai

2015 m. rugsėjo 6 d.
Nuo 2015 metų lapkričio 1 d. banko klientų laukia pokyčiai - senos elektroninius mokėjimus patvirtinančios priemonės turės būti pakeistos naujomis - saugesnėmis ir patikimesnėmis, t. y. naudojimasis plastikinėmis ar popierinėmis slaptažodžių kortelėmis bus panaikintas arba itin apribotas.
2015 m. rugsėjo 1 d.
"Lietuvos energijos gamybos“ 2015 m. sausio-birželio mėn. pardavimo pajamos siekė 98,03 mln. eurų ir buvo 6,2 proc. didesnės negu 2014 m. sausį-birželį.
2015 m. rugpjūčio 25 d.
Statybinių organizacijų klausimai dėl Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pataisų, įsigaliojusių nuo liepos 1 dienos, ir atvirkštinio PVM taikymo liejasi kaip iš gausybės rago. Tačiau Finansų ministerijos ir VMI atstovai tikina, kad viskas tvarkoje.
2015 m. rugpjūčio 19 d.
"Labdaros fondo "Spindulys“ PVM susigrąžinimo istorija - vienas skaudžiausių įmonių grupės puslapių.
2015 m. rugpjūčio 19 d.
Didžiausia lietuviško kapitalo įmonių grupė - "Vilniaus prekyba“ ir su ja susijusios įmonės - žengia reikšmingą atvirumo žingsnį įmonių grupės istorijoje: visuomenei atveriami virtualūs vartai www.vpatvirai.lt ir pristatoma baltoji įmonių grupės knyga.
2015 m. rugpjūčio 5 d.
Prisitaikymas prie šiais metais įvestos vieningos ES valiutos daugeliui mažų ir vidutinių įmonių nebuvo finansiškai skausmingas.
2015 m. liepos 23 d.
Įvairiomis valstybės programomis skatinant verslumą, o ypač atsiradus mažosios bendrijos juridinei formai, Lietuvoje pastebima intensyvesnė įmonių steigimo tendencija. Deja ne visiems pavyksta greitai įsivaižiuoti ir išvystyti verslą iki tam tikro lygio, nešančio bent minimalią grąžą.
2015 m. liepos 20 d.
Per pirmąjį šių metų pusmetį Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) inspektoriai dėl galimo nelegalaus darbo atliko beveik 4 tūkst. tikrinimų ir nustatė 662 neteisėtai dirbusius asmenis (2014 m. - 621 asmenį); dėl šio pažeidimo teismams nagrinėti perduota 170 administracinių teisės pažeidimų protokolų.
2015 m. liepos 14 d.
Aplinkos ministerija primena, kad iki liepos 15 d. privačių miškų savininkai ir kiti miškų valdytojai turi apskaičiuoti, sumokėti ir deklaruoti privalomuosius 5 procentų atskaitymus už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jų valdomame miške, ir už parduotą jų valdomą nenukirstą mišką.
2015 m. liepos 2 d.
Belgijoje kitąmet nuo balandžio pirmosios įvedama palydovų palaikoma kelių mokesčių sistema sunkiajam transportui, kurio leistina masė siekia 3,5 tonų ir daugiau. Registracija naujai rinkliavai pradedama nuo šių metų spalio pirmosios.
2015 m. birželio 14 d.

Mokykla ir šeima yra dvi vaiko sveikatos ugdymą lemiančios pusės, kurios dažnai veikia savarankiškai, dažniausiai nederindamos veiksmų tarpusavyje.

2015 m. birželio 14 d.

Lietuvoje itin dažnai mėgstama skųstis, kad viskas brangsta, tačiau Statistikos departamento duomenys rodo, kad tai ne visai tiesa. Kas mėnesi stebimi ir fiksuojami 100 pagrindinių vienarūšių vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčiai rodo, kad daugiau nei 10 prekių atpigo.

2015 m. birželio 10 d.
Šiaulių AVMI nurodė sumokėti beveik 155 tūkst. eurų GPM, delspinigių ir baudų gyventojui, kuris nuostolingą verslą bandė gelbėti savo ir iš kitų asmenų neva gautomis paskolomis, dėl ko FNTT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto praturtėjimo ir dokumentų klastojimo.
2015 m. birželio 8 d.
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Azartinių lošimų įstatymo pataisas, kuriomis bus pradėta kontroliuoti azartinius lošimus internete.
2015 m. birželio 1 d.
Internetinės parduotuvės Baltijos šalyse vienodai populiarios, tačiau lietuviai, latviai ir estai jose apsiperka skirtingai. Lietuviai perka internetu dažniau, jų pirkinių krepšelis mažesnis, o prekės jame - pigesnės. Latviai ir estai perka rečiau, bet vienu pirkimu išleidžia daugiau ir dažniau renkasi brangesnių prekių ženklų prekes.