Pinigai, mokesčiai

2014 m. birželio 17 d.
Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje Norvegijos koncernas " Hugaasgruppen“ investuos 35 mln. litų. Uostamiestyje jau projektuojamas gamybos pastatas, kuriame bus plėtojamas metalo konstrukcijų apdirbimas ir gamyba. Planuojama veiklos laisvojoje ekonominėje zonoje pradžia - 2015 m. Norvegai Klaipėdoje ketina įdarbinti 120 kvalifikuotų metalo apdirbimo specialistų.
2014 m. birželio 16 d.
"Swedbank“ Asmeninių finansų instituto atlikta Baltijos šalių socialinių išmokų analizė parodė, kad beveik 3000 litų darbo užmokestį (neatskaičius mokesčių) gaunančio gyventojo, sergančio dvi savaites, pajamos labiausiai sumažėja Estijoje, mažiausiai - Latvijoje. Tuo tarpu didžiausias darbo užmokesčio ir bedarbio pašalpos skirtumas fiksuojamas Lietuvoje.
2014 m. birželio 9 d.
Eurui Lietuvoje žalia šviesa - toks Europos Komisijos ir Europos centrinio banko (ECB) sprendimas. Galime pasidžiaugti, nes tai parodo, kad finansinė ir ekonominė situacija Lietuvoje yra santykinai gera, bent Europos Sąjungos šalių kontekste. Tačiau apskritai prieš apsispręsdami, džiaugtis ar liūdėti dėl euro įvedimo Lietuvoje, turime susimąstyti - ar apie eurą žinome pakankamai?
2014 m. birželio 9 d.
Praėjusiais metais 100 didžiausių įmonių, įstaigų ir organizacijų į Valstybinio socialinio draudimo fondą sumokėjo 88,1 mln. Lt socialinio draudimo įmokų daugiau nei 2012 m.
2014 m. birželio 5 d.
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — VMI) informuoja, kad gegužės 20 d. VMI interneto puslapyje www.vmi.lt startavo naujas skyrius "Euras ir mokesčiai" (Apie VMI -> Veikla -> Euras ir mokesčiai), o atsakyti į visus klausimus apie mokesčių pakeitimus įsivedus eurą pasirengę ir Mokesčių informacijos centro 1882 konsultantai.
2014 m. birželio 4 d.
Europos Komisija šiandien (06-04) paskelbė 2014 m. konvergencijos ataskaitą, kurioje vertinamas 8 valstybių narių pasirengimas įsivesti bendrą valiutą. Šios šalys padarė skirtingą pažangą siekdamos įsivesti eurą. Iš jų išsiskiria konvergencijos kriterijus atitinkanti Lietuva.
2014 m. birželio 2 d.
Europos Komisija pradėjo vykdyti naują programą "ES verslo keliai“, skirtą padėti ES bendrovėms, ypač mažoms ir vidutinio dydžio, siekiančioms pradėti ar plėtoti savo veiklą Pietryčių Azijoje. 40 ES bendrovių, sėkmingai įveikusių atrankos etapą, dalyvaus vienos savaitės trukmės verslo misijose, kurių metu susitiks su svarbiais kolegomis Singapūre, Malaizijoje ir Vietname.
2014 m. birželio 2 d.
Gegužės 15 d. Ūkio ministerijoje vykusiame susitikime su verslo organizacijų, valstybės institucijų ir akademinės visuomenės atstovais buvo diskutuota apie aktualius siūlymus Įmonių bankroto įstatymo pakeitimui.
2014 m. gegužės 29 d.
Fizinių asmenų bankroto bylose besispecializuojantis advokatas Gediminas Žlioba sako, kad dažniausiai į jį pagalbos kreipiasi verslininkai arba žmonės nesugebantys grąžinti paskolų būstui.
2014 m. gegužės 6 d.
Įsivaizduokite, kad būsto paskolos pasiūlymą jūs galite gauti ne tik iš Lietuvos
komercinių bankų, bet ir iš Jungtinės Karalystės ar Prancūzijos banko. Dar daugiau -
pasiūlymai bus pateikiami standartine forma, kad galėtumėte aiškiai matyti skirtumus
ir lengvai išsirinkti geriausią. Sunku patikėti? Netrukus tokią galimybę turėsime ir
Lietuvoje.
2014 m. gegužės 6 d.
Artėjant euro įvedimui vienas labiausiai Lietuvos gyventojus dominančių klausimų - kaip užtikrinti, kad verslininkai nepiktnaudžiautų perskaičiuodami prekių ir paslaugų kainas. Dauguma šalies gyventojų kaip efektyviausias priemones įvardina sąžiningą verslininkų elgesį, pažeidėjų viešinimą ir kainų stebėjimą, rodo Lietuvos vartotojų instituto atliktas reprezentatyvus visuomenės nuomonės tyrimas.
2014 m. gegužės 2 d.
Trečiadienį Vyriausybės pasitarime iš esmės pritarta vykdomosios valdžios sistemoje veikiančių mažų įstaigų, kuriose dirba iki 20 darbuotojų, skaičiaus mažinimui, jungiant panašias funkcijas atliekančias įstaigas ir centralizuojant bendrųjų funkcijų atlikimą.
2014 m. balandžio 28 d.
Verslas vis mažiau toleruoja nelegalų atlyginimo mokėjimą, tačiau skaičius gyventojų, kurie oficialiai gauna mažesnes pajamas nei minimalus atlyginimas, tebėra didelis.
2014 m. balandžio 25 d.
Dr. Laura Šalčiuvienė Lankasterio universitete (Jungtinė Karalystė) dėsto marketingą, savo patirtimi dalinasi ir su Kauno technologijos universiteto (KTU) studentais.
2014 m. balandžio 25 d.
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė balandžio 25 d. grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Šilumos ūkio įstatymo pataisas, kurios leidžia daugiabučiuose iš naujo įsigalėti grobuoniškas kainas diktuojantiems šilumos monopolininkams.