Pinigai, mokesčiai

2023 m. rugpjūčio 17 d.

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija ir UAB "Elektrėnų komunalinis ūkis“, vadovaudamosi Lietuvos Respublikos energijos vartojimo efektyvumo didinimo įstatymo 8 straipsnio nuostatomis ir energijos vartotojų švietimo ir konsultavimo susitarimų sudarymo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2017 m. rugpjūčio 25 d. įsakymu Nr. 1-221 "Dėl energijos vartotojų švietimo ir konsultavimo susitarimų sudarymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, pasirašė En

...
2023 m. gegužės 29 d.
2022 m. gruodžio 29 d.

Ne paslaptis, jog didelė dalis lietuvių vienus ar kitus poreikius patenkina paskolų pagalba. Paskolos - populiarus finansinis įrankis, padedantis norimas prekes gauti dabar, o už jas atsiskaityti vėliau bei palaipsniui. Tačiau ką daryti, jeigu turimi įsiskolinimai pradeda įtakoti gyvenimo kokybę?

2016 m. liepos 3 d.
Birželio 30 d. Seimas priėmė atnaujintą Mokėjimų įstatymą, kuris turėtų atpiginti bankų ir kitų kredito įstaigų pagrindinių paslaugų įkainius. Pakeitimais įteisintos naujovės paskatins gyventojus aktyviau naudotis elektroninėmis mokėjimo priemonėmis bei padės mažinti atsiskaitymus grynaisiais.
2016 m. kovo 28 d.
Didžiosios daugumos Lietuvoje registruotų juridinių asmenų finansiniai metai sutampa su kalendoriniais metais. Tačiau ne visoms įmonėms toks finansinių metų skaičiavimas yra patogus.
2016 m. kovo 13 d.
Jei Lietuvos valstybės valdomos įmonės (VVĮ) būtų efektyvesnės, jų potenciali grąža kasmet šalies biudžetui galėtų būti 325 mln. eurų arba 3 kartus didesnė nei šiuo metu.
2016 m. vasario 5 d.
Nuo šių metų sausio 1 dienos įsigaliojo naujos 2016 metų "Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) visuomeninės elektros energijos ir persiuntimo paslaugos kainos. Šiemet, palyginti su pernai, galutinės elektros kainos gyventojams sumažėjo vidutiniškai 0,2 cento už kilovatvalandę (kWh).
2016 m. sausio 22 d.
Pasaulinių reitingų duomenimis, verslo sąlygos Lietuvoje gerėja. Verslo valdymo technologijų specialistai prognozuoja, kad Valstybinės Mokesčių Inspekcijos (VMI) parengtas išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) projektas gali prisidėti prie dar didesnio šalies pozicijų tarptautinėje verslo rinkoje kilimo.
2016 m. sausio 18 d.
Motinystės (tėvystės) pašalpos už gruodį bus išmokėtos 2016 metų sausio mėnesį, bet, kaip ir kasmet, bus kiek mažesnės nei ankstesniais mėnesiais gautos pašalpos.
2016 m. sausio 14 d.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė pakeitė teisės aktą, kuris ribojo lygiagretų vaistų importą. Konkurencijos taryba 2013 m. atliko lygiagretaus vaistų importo rinkos tyrimą ir rekomendavo panaikinti draudimą į kompensuojamųjų vaistų sąrašą įrašyti lygiagrečiai importuojamus vaistus, jeigu jie nėra 4-10% pigesni, nei vežami tiesiai iš gamintojo.
2016 m. sausio 7 d.
Nuo 2016 metų sausio 1 dienos veiklą pradeda LESTO ir "Lietuvos dujų“ pagrindu įkurta bendrovė "Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). ESO elektros tiekimo ir skirstymo bei gamtinių dujų skirstymo paslaugas teiks daugiau kaip 1,6 mln. klientų.
2016 m. sausio 7 d.
Žemaitijos sostinė Telšiai 2016 m. taps ir Lietuvos kultūros sostine. Taip Kultūros ministerija įvertino ilgametes telšiškių pastangas kultūros srityje. Tačiau panašu, kad Žemaitijos sostinė darosi vis įdomesnė ne tik kultūros mylėtojams, bet ir verslininkams.
2015 m. gruodžio 30 d.
Informacinių technologijų sprendimus ir įrankius verslui kurianti UAB "Prototechnika“ pristato unikalų sprendimą apskaitos sistemų rinkoje - programą "NetSkaita2“. Ją naudojantys klientai duomenis pasiekia bei apdoroja ir internete (web‘inėje aplinkoje), ir darbalaukyje ("Windows“ aplinkoje) prisijungdami terminaliniu ryšiu. Apskaitos kompanijos skaičiuoja, kad šis sprendimas jų darbo našumą didina 4-5 kartus.
2015 m. gruodžio 18 d.
Mažosioms ir vidutinėms įmonėms, pasirašiusioms paskolų ar finansinės nuomos (lizingo) sutartis nuo š. m. spalio 1 d., bus galimybė gauti dalinę kompensaciją už sumokėtas palūkanas. Planuojama, kad įmonės teikti paraiškas gauti dalinį palūkanų kompensavimą galės 2016 m. pirmąjį ketvirtį, kai bus viešai paskelbtas kvietimas teikti paraiškas.
2015 m. gruodžio 9 d.
Dažnai pabrėžiama, jog internetinėje prekyboje estus nuo lietuvių skiria šviesmečiai. Tačiau ekspertai pastebi ir Latvijos pažangą.