Namuose dirbančių specialistų pagundos: vaikai ir namų ruoša

Namuose dirbantys specialistai kasdien susiduria su pagundomis, trukdančiomis susikoncentruoti ir dirbti. Tačiau specialistai teigia, kad įveikus visus trikdžius namuose galima padaryti daugiau darbų nei plušant biure.

„Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad paprastai laisvai samdomi ir kiti namuose dirbantys specialistai susiduria su trimis „pagundomis“. Kaip juokingai tai beskambėtų, viena didžiausių iš jų – namų ruošos darbai. Dirbant namuose visuomet pasimato, kad kažkur nenuvalytos dulkės, nenudžiaustyti skalbiniai, neišplauti indai“, - teigia verslo konsultacijų ir mokymų bendrovės „Grand Partners“ vyriausioji konsultantė Lina Preikšienė.
Antrasis didelis trikdis yra artimieji ir draugai, galvojantys, kad jei dirbi namuose, nedirbi visai. Pasak konsultantės, kai kam atrodo, kad jei žmogus dirba namuose, galima pasisiūlyti į svečius, prašyti padaryti paslaugą, nes juk „vis tiek esi namuose“. Trečiasis trikdis – nuolat namuose besisukiojantys namiškiai, ypač vaikai.
„Viena vertus, norint namuose dirbti efektyviau, reikia disciplinuoti save patį, tačiau to neužtenka. Aiškias taisykles reikia nustatyti ir draugams, giminėms bei namiškiams. Jeigu skambina draugas ir prašo paslaugos, reikia atsakyti: „Taip, galiu padėti po 17:00“. Tokią pačią taisyklę reikia įteigti ir vaikams: „Taip, mielai pažaisiu su tavimi po 17:00“. Žinoma, yra sveiko proto kriterijus – jei atsiranda neplanuotų aplinkybių, reikia į jas reaguoti“, - pataria L. Preikšienė.
Tiesa, konsultantė pastebi, kad draugams ir šeimos nariams derėtų nurodyti tikslų laiką, kuomet bus galima bendrauti. Esą žodis „tuoj“ gali klaidinti, sukelti nepagrįstų lūkesčių. Todėl tiksliai įvardinus grafiką nė viena pusė nebūtų nuvilta.
„Be jokios abejonės, yra atvejų, kai šis metodas gali nesuveikti. Pavyzdžiui, vaikas iki 3 metų tokių taisyklių tikrai nesuprastų. Jam kiltų natūralus klausimas – kodėl aš turiu žaisti su aukle, kai namuose yra mama ar tėtis? Tokiu atveju geriau susirasti darbo vietą kur nors kitur“, - teigia specialistė.
Tačiau, jei nepavyksta susikaupti namuose, patartina ieškoti darbinės erdvės. Pavyzdžiui, išsinuomoti darbo vietą specialiai tam sukurtose erdvėse arba bendrą biurą su keliais kitais specialistais.
„Jei pavyksta susikaupti, darbuotis namuose gali būti efektyviau nei biure, kur nuolat kalbina bendradarbiai, skambina telefonai ir į duris beldžiasi paštininkai. Tačiau jeigu ir ramioje namų aplinkoje negalite susikaupti darbui, galima būtų įtarti dvi priežastis. Pirma, nelabai mėgstate tų darbų, kuriuos turėtumėte nudirbti – tuomet vertėtų susimąstyti, ar prisiėmėte tinkamas funkcijas. Antra, gali būti, jog Jūs – komandos žmogus, kuriam svarbu nuolat būti žmonių apsupty. Tokiu atveju nedvejodami ieškokite darbui būtent tokios aplinkos“, - sako bendrovės „Grand Partners“ konsultantė.

Živilė Čepaitė, UAB "Komunikaciniai projektai"<- Grįžti į atgal