Lošimai internete turi būti kontroliuojami

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Azartinių lošimų įstatymo pataisas, kuriomis bus pradėta kontroliuoti azartinius lošimus internete.

Nereguliuojami azartiniai lošimai internete tampa neskaidrios ekonomikos ar net šešėlinio nusikalstamo verslo dalimi.
Lietuva ir Nyderlandai yra vienintelės šalys Europos Sąjungoje, kuriose nuotolinių lošimų veikla iki šiol nereglamentuojama.
Šios įstatymo pataisos – pirmas žingsnis į internetinės lošimų rinkos reguliavimą ir priežiūrą. Tai padės užkardyti „šešėlį" ir apsaugoti žmones nuo rizikingų nelegalių ir nekontroliuojamų lošimų internete, į kuriuos įsitraukia vis daugiau nepilnamečių.
Lošimus internete Lietuvos gyventojams siūlo užsienyje veikiantys lošimo organizatoriai, kurie išvengia priežiūros ir atsakomybės už neatsakingai, o kartais ir neskaidriai vykdomą veiklą.
Šiomis įstatymo pataisomis nustatoma, kad nuotolinius lošimus galės organizuoti tik Lošimų priežiūros tarnybos leidimus turinčios bendrovės. Tai leis efektyviai prižiūrėti tokius lošimus siūlančias įmones ir taikyti poveikio priemones, apsaugančias lošimams neatsparius asmenis nuo didelių finansinių nuostolių.
Apie būtinybę aiškiau reguliuoti nuotolinius lošimus Lietuvai primena ir Europos Komisija, įvardijusi, kad internete organizuoti azartinius lošimus galima tik remiantis viešosios tvarkos, visuomenės saugumo ar visuomenės sveikatos argumentais. Todėl iki įstatymo įsigaliojimo reikės papildomų sprendimų, kad būtų pašalintos bet kokios abejonės dėl reguliavimo atitikties ES teisei.
Prezidentė pažymi, kad azartinių lošimų veikla neturi būti skatinama. Priešingai – būtina griežčiau kontroliuoti lošimų plėtrą, siekiant mažinti priklausomybių nuo azartinių lošimų riziką, ir, jei būtina, imtis papildomų priemonių, kad azartiniai lošimai netaptų dar didesne socialine problema.

Dovilė Dildaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija<- Grįžti į atgal