Pažintis su instrumentų karaliumi koncerte „DIDINGI KLAVIŠAI. FORTEPIJONAS“

Vievio kultūros centro pernai įgyvendintas projektas „Mano instrumentas – balsas“ turi tęsinį – šiemet projekte „Instrumentas mano rankose“, finansuojamame Lietuvos kultūros tarybos ir Elektrėnų savivaldybės, kviečiame susipažinti su simfoninio orkestro instrumentais bei jų grupėmis.

Pirmieji du koncertai „Didingi klavišai. Fortepijonas“, vykę du pirmuosius rugsėjo antradienius, buvo skirti pažinčiai su dažnu simfoninės muzikos koncertų dalyviu – fortepijonu. Projekto partnerė Lietuvos muzikos ir teatro akademija delegavo į projekto renginius puikius pianistus, fortepijono specialybės studentus Simoną Miknių (doc. Daumanto Kirilausko klasė), Joną Benediktą Balsį (prof. Jurgio Karnavičiaus klasė) bei Anastasiją Šumskaitę (prof. Petro Geniušo klasė).

Koncertų, kuriuose skambėjo M. K. Čiurlionio, J. S. Bacho, L. van Bethoveno, F. J. Haidno, F. Listo, K. Debiusi, R. Šumano kūriniai, publika turėjo galimybę ne tik klausytis pasaulyje pripažintų genijų kūrybos, bet ir plačiau sužinoti apie fortepijoną, dažnai vadinamą instrumentų karaliumi. Renginių vedėjos Audronė Stepankevičiūtė ir LMTA Muzikos tyrimų specialybės studentė Sofija Venskūnaitė pristatė fortepijono atsiradimo istoriją, papasakojo apie jo sandarą, technines galimybes, žymiausius pianistus. Koncerto atlikėjai Simonas, Jonas Benediktas, Anastasija pateikė savo požiūrį į atliekamų kūrinių interpretaciją bei pasirinktų kūrinių autorių braižo unikalumą.

Atlikėjai publiką tiesiog pavergė, žavėdami ir atliekamos programos įvairove, ir atlikimo technika, ir begaliniu nuoširdumu, ir muzikinės raiškos spalvingumu bei gilumu. Klausytojai dėkojo svečiams – charizmatiškiesiems muzikams, teikdami gėles, linkėdami sėkmingų koncertų bei pergalių konkursuose Lietuvoje ir didžiosiose pasaulio scenose.

Spalio–lapkričio mėn. laukia susitikimai ir pažintys su styginiais, pučiamaisiais, mušamaisiais instrumentais. Kviečiame į koncertus – edukacinius pokalbius.

Audronė STEPANKEVIČIŪTĖ,

Projekto „Instrumentas mano rankose“ vadovė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų