„Gėlių stotelė“ Elektrėnų viešojoje bibliotekoje

Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojos nenustoja stebinti naujomis idėjomis. Šį kartą jau tris savaites bibliotekos II aukšto fojė puikuojasi stendas su knygomis apie... gėles – „Mūsų namuose“, „Gėlininko pradžiamokslis“, „Kaktusų enciklopedija“, „Svarbiausios augalų ypatybės ir patarimai, kaip juos prižiūrėti“ bei kitos knygos.

Ir tai ne šiaip sau – šalia, spintelės lentynose, laukimu gyvena įvairiuose vazonėliuose pasodintos gėlės. Jos laukia savo šeimininko. Mat bibliotekoje vykdoma akcija „Gėlių stotelė“. Tai laikinas prieglobstis augalams, kuriuos lankytojai turi galimybę pasiimti, mainais palikdami savuosius. Tokia nepaprastai paprasta idėja – mainytis augalais.

Europoje ir Lietuvoje vis labiau populiarėja keitimasis daiktais. Tai ekologiškos ir tvarios visuomenės bruožas, nes kuo mažiau perkame naujų daiktų, tuo labiau tausojame planetos išteklius ir mažiname atliekų kiekį. Augalų mainai – pigus, paprastas ir aplinkai itin draugiškas būdas plėsti savo augalų kolekciją. Visi namuose turime gėlių. Kai kurios iš jų nedera prie atnaujinto interjero arba tampa nebeaktualūs pasikeitus gyvenimo aplinkybėms.

Tad bibliotekos darbuotojos nuoširdžiai siūlo – atneškite jums nereikalingą augalą ir išsirinkite kitą!

„Elektrėnų žinių“ informacija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų