Jaunimo savanoriška tarnyba Semeliškių bibliotekoje

Semeliškių bibliotekos lankytojai jau nesistebi joje sutikę 11-okes Viltę Bielskytę ir Rugilę Lėliūtę. Čia moksleivės nuo sausio mėnesio pradėjo Jaunimo savanorišką tarnybą (JST).Tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai 40 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje. JST puiki galimybė norint atrasti sau patinkančią veiklos kryptį, ugdyti bendrąsias kompetencijas, siūlyti savo iniciatyvas.

Viltės ir Rugilės savanorystė prasidėjo nuo pažinties su einamaisiais bibliotekos darbais, kurie lankytojams dažnai yra nematomi, bet svarbūs, norint užtikrinti efektyvią veiklą. Knygų išdėstymas fonde, tinkamas jų parinkimas skaitytojams, medijų raštingumas, bendravimas su skirtingų poreikių žmonėmis ir t. t. reikalauja specialių žinių ir nuolatinių jų atnaujinimo. Dalį jų jaunuoliai gali įgyti per šešis savanoriavimo mėnesius.

Bibliotekoje nuolat vyksta įvairios edukacijos, renginiai. Savanorės visapusiškai prisideda prie jų organizavimo, pradedant patalpų paruošimu ir baigiant edukacijų turinio parengimu. Veiklos netrūksta ir mokykloje pasibaigus pamokoms, kuomet jaunuoliai suplūsta į biblioteką: žaidžia kompiuterinius ir stalo žaidimus, renkasi knygas, bendrauja. Vasario–kovo mėnesiais savanorės organizavo ir vedė papildomas anglų kalbos pamokas pradinukams. Jų metu išmoko, kaip parinkti užduotis, atitinkančias besimokančiojo lygį, planuoti laiką, dirbti su mokyklinio amžiaus vaikais. Savanorių įsitraukimas į bibliotekos veiklą leidžia pasiūlyti lankytojams įvairesnių užsiėmimų ir geriau juos koordinuoti.

Vienas svarbiausių bibliotekos tikslų – ugdyti skaitančią visuomenę, todėl darbas su ikimokyklinio amžiaus vaikais neatsiejama to dalis. Minint Tarptautinę vaikų knygos dieną bibliotekos savanorės Viltė ir Rugilė lankėsi Semeliškių vaikų darželyje „Gandriukas“. Bibliotekininkė vaikams perskaitė nuotaikingą E. Mackenzie knygą „IEŠKOMAS knygų vagis –  triušis Ralfis“. Vaikai susidomėję klausėsi skaitomos knygos ir grožėjosi jos iliustracijomis.  Antrą susitikimo dalį vedė bibliotekos savanorės: padalinusios vaikams tuščias knygeles, pasiūlė jas užpildyti piešiniais ir istorijomis. Darželinukai noriai ėmėsi darbo ir sukūrė išskirtines knygeles. Pasibaigus užsiėmimui savanorės buvo išlydėtos su šypsenomis ir apsikabinimais.  

Veikla bibliotekoje be galo įvairi, nuolat kintanti, priklausomai nuo lankytojų poreikių, dirbančiųjų idėjų, todėl ir savanoriai turi galimybę išbandyti save skirtingose srityse. Viltės ir Rugilės savanorystės laikui įpusėjus galima pasidžiaugti nuveiktais darbais, įgytomis žiniomis ir palinkėti kūrybiškumo įgyvendinant naujus sumanymus.

                                                                                        Elektrėnų SVB Semeliškių bibliotekos

vyresnioji bibliotekininkė  Dalė BRAZULEVIČIENĖ<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų