„Pasidaryk ir žaisk“

Kietaviškių progimnazija įgyvendino projektą „Pasidaryk ir žaisk“.

Stalo žaidimai žaidžiami nuo senų laikų. Juos žaidžiant ne tik bendraujama ar praleidžiamas laisvalaikis, bet ir lavinamas strateginis mąstymas, budrumas, įgyjama išminties, gerinami socialiniai įgūdžiai, patiriamos teigiamos emocijos. Stalo žaidimai yra puiki smegenų mankšta, nes reikia numatyti ne tik savo, bet ir varžovo kelis ėjimus į priekį.

2019 m. spalio 17 d. Kietaviškių pagrindinėje mokykloje, pasinaudodami Kultūros paso teikiamomis galimybėmis, 1–8 klasių mokiniams suorganizavome edukacinį renginį „Viduramžių Lietuvos žaidimai“, kurį vedė VŠĮ „Vikingų kaimo“ edukatoriai. Mokiniams  edukacinis užsiėmimas labai patiko, buvo informatyvus ir naudingas. Mokiniai išsakė norą patys pasigaminti senovinius stalo žaidimus ir žaidimų komplektus turėti savo klasėse. Taip gimė idėja  parengti projektą „Pasidaryk ir žaisk“, kurio įgyvendinimui iš Elektrėnų savivaldybės biudžeto buvo skirta 330 eurų.

Džiaugiamės, kad nors ir sunkiu laikotarpiu, tačiau projektą „Pasidaryk ir žaisk“ pavyko įgyvendinti. Gavus projekto finansavimą, į naudingą veiklą įtraukėme 5–8 klasių mokinius ir keramikos būrelį „Molinukas“ lankančius mokinius. Vadovaujant technologijų mokytojams Ramutei Stočkūnienei (dailiosios keramikos meistrė) ir Zigmui Mažeikai (tautodailininkas) mokiniai lipdė iš modelino,  minkė įvairias figūrėles, kauliukus, skrituliukus;  skaptavo, dažė, lakavo žaidimų lentas ir pagamino 32 senovinius stalo žaidimus. Dabar 1-8 klasių mokiniai savo klasėse turi po 4 senovinius stalo žaidimus: „Kvirkatas“, „Lapė ir žąsys“, „Laimės namas“, „Arklių lenktynės“. Mokiniai galės pertraukų metu, po pamokų, laukdami autobuso bendrauti žaisdami šiuos žaidimus. Tikimės, kad mokiniai mažiau laiko praleis socialiniuose tinkluose, žaisdami kompiuterinius žaidimus, bendraus ir bendradarbiaus.

Dėkojame visiems, padėjusiems įgyvendinti projektą „Pasidaryk ir žaisk“.

 

Lina ŽIVULSKIENĖ,

Projekto vadovė Kietaviškių progimnazijos mokytoja metodininkė

 <- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų