Už įžūliai iškirstą mišką teks sumokėti apie du milijonus litų

„Iškirsti daugiau kaip tris hektarus pušyno nacionaliniame parke – didžiulis nusikaltimas gamtai. Ir už jį piktavaliai turi būti nubausti visu griežtumu“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis apie įžūlų neteisėtą kirtimą, nustatytą Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje esančio privataus miško valdoje.

Čia, kaip nustatė Aplinkos ministerijos Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus Alytaus teritorinio poskyrio pareigūnai, be jokio leidimo plynai nukirsta 3,2 ha pusamžio pušyno. Pasak specialistų, darbuotasi „profesionaliai“ – palikti bioįvairovės medžiai. Preliminariais duomenimis, per dvi savaites buvo iškirsta daugiau kaip 600 kubinių metrų medienos. Pradėtas tyrimas, kaip pažeidėjams pavyko nepastebėtiems iškirsti tokį didelį plotą.
Už nacionalinio parko aplinkai padarytą žalą pažeidėjai turės sumokėti nebe du šimtus tūkstančių litų, kaip būtų reikėję anksčiau, o du milijonus litų, kadangi jos dydis skaičiuojamas jau pagal naujus neteisėtais kirtimais gamtai padarytos žalos atlyginimo įkainius. Juos aplinkos ministras Valentinas Mazuronis dešimteriopai padidino šio mėnesio pradžioje.
Pažeidėjams taip pat gresia ne tik administracinė, bet ir baudžiamoji atsakomybė. Medžiaga apie šį įžūlų nusikaltimą gamtai yra perduota Kauno apygardos Alytaus apylinkės prokuratūrai. Varėnos rajono policijos komisariatas pradėjo baudžiamosios bylos ikiteisminį tyrimą.

 

Raimonda Karnackaitė, LR Aplinkos ministerija<- Grįžti į atgal