Tarptautinė prevencinė priemonė „Dviračiai - 2016“

2016 m. gegužės 26-27 dienomis Lietuvos policijos pareigūnai kartu su užsienio šalių partneriais vykdė tęstinę prevencinę priemonę „Dviračiai - 2016", kuria trečius metus įgyvendina bendradarbiavimo formą, padedančią užkirsti kelią užsienyje pavogtus dviračius realizuoti Lietuvoje.

Teisėsaugininkai tikrino galimas prekybos naudotais dviračiais vietas.
Šios priemonės tikslas ne tik plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą, užkardyti teisės pažeidimus bei nusikalstamu būdu įgyto turto realizavimą, bet ir didinti pačių gyventojų sąmoningumą perkant bet kokį daiktą - svarbiausia pasidomėti ir įsitikinti, kad daiktas nevogtas ir nekels problemų juo naudojantis.
Priemonės metu visos šalies teritorijoje tikrintos prekybos naudotais dviračiais vietos (individualios įmonės, automobilių pardavimo aikštelės, garažų masyvai, turgavietės, sandėliai) ir asmenys, parduodantys tokius dviračius pagal skelbimus. Į prevencinę priemonę įsijungė ne tik gausios policijos pareigūnų pajėgos iš teritorinių policijos komisariatų, bet ir užsienio partneriai iš Interpolo Latvijos, Estijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Prancūzijos, Nyderlandų ir Vokietijos nacionalinių biurų. Tikrinant dviračius be įsigijimo dokumentų, šių transporto priemonių numeriai buvo sugretinami su užsienio šalių duomenų bazėse esančių pavogtų dviračių numeriais. Taip pat duomenys tikrinti ir atitinkamuose Lietuvos ieškomų daiktų registruose.
Tikslinės policinės priemonės metu buvo apsilankyta 160 prekybos vietų, patikrinta virš 230 įtarimą sukėlusių dviračių, rasta 12 galimai nusikalstamu būdu įgytų dviračių dėl kurių pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai.
Policijos departamentas rekomenduoja žmonėms, perkantiems dviračius, visuomet reikalauti dviračio įsigijimą patvirtinančių dokumentų, pasižymėti pardavėjo duomenis ir kontaktinę informaciją. „Nusipirkdamas pigiau, rizikuoji prarasti daugiau. Įsigiję be dokumentų tokią transporto priemonę, asmenys rizikuoja jos netekti, jeigu analogiškų prevencinių priemonių metu bus nustatyta, kad dviratis yra vogtas".


policija.lt<- Grįžti į atgal