Sulaikyti sukčiai, rastas jų pagrobtas didelės vertės turtas

Sostinės kriminalistai per keletą dienų nustatė 30 000 eurų vertės turtą iš bedrovės išmoningai pagrobusius įtariamuosius ir surado vogtas prekes.

Šių metų balandžio 29 d. į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi uždarosios akcinės bendrovės direktorius, pareikšdamas, kad apgaulės būdu buvo pagrobtas spausdinimo kasečių krovinys, kurio vertė yra virš 30 000 eurų. Dėl šio nusikaltimo Vilniaus apskrities policijos įstaigoje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį atliekantys Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai išsiaiškino, kad nusikaltimui buvo kruopščiai ruoštasi: išsinuomotas krovininis automobilis, apklijuotas vienos logistika užsiimančios įmonės lipdukais, paruošti krovinio pakrovimui reikiami dokumentai. Apvogtos bendrovės darbuotojai kraudami krovinį manė, kad jis bus pristatytas pagal užsakymą į Estiją, tačiau spausdinimo kasetės išvežtos nežinoma kryptimi ir dingo. Jau birželio 1 d. pareigūnai pasibeldė į 31-erių metų vilniečio buto duris - jis buvo sulaikytas, jam pareikšti įtarimai dėl šio sukčiavimo ir paskirta griežčiausia kardomoji priemonė suėmimas.
Tęsdami darbą, Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai birželio 6 d. sulaikė dar du įtariamuosius - Vilniaus rajono ir Naujosios Vilnios gyventojus, abudu jie buvo uždaryti į areštinę. Ne mažiau dėmesio buvo skirta ir pagrobto didelės vertės turto paieškai. Birželio 7 d. gausios pareigūnų pajėgos apsilankė Vilniaus rajone, Skaidiškėse. Viename iš čia esančių angarų surasta didžioji dalis pagrobto turto, kuris bus grąžintas teisėtam savininkui. Be to, tame pat angare buvo surasta ir nelegali dyzelino degalinė su degalų siurbliu, skaitikliais ir kita įranga. Šį įvykį tiria Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnai.
Lietuvos Respublikos Baudžiamasis kodeksas už sukčiavimą įgyjant didelės vertės svetimą turtą numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.

Vilniaus apskr. VPK informacija<- Grįžti į atgal