Pinigus iš bankomatų savinosi Rusijos Federacijos piliečiai

2014 metų pradžioje Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo. Tyrimas pradėtas gavus įvairių bankų atstovų pranešimus, kad nuo 2013 metų lapkričio mėn., įvairiose Lietuvos vietose, ant bankomatų pinigų išdavimo nišų neteisėtai buvo sumontuojami (pritvirtinami) įrenginiai, visiškai blokuojantys pinigų išdavimą. Bankomate pasirinkus pinigų išdavimą, pinigai būdavo išmokami, tačiau pritvirtinta pinigų gaudyklė juos surinkdavo ir asmuo nieko negaudavo.

Po išsamaus tyrimo, Kauno apskr. VPK Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai nustatė ir 2014-09-19 kartu su patruliais sulaikė du nusikalstamos grupuotės narius, Rusijos Federacijos piliečius V. K. (gimusį 1984 m.) ir M. N. (gimusią 1990 m.).
2014-09-21 Kauno apylinkės teismas abiem įtariamiesiems skyrė griežčiausią kardomąją priemonę - suėmimą, 2 mėn.
Dėl šios neteisėtos veiklos bankams padaryta žala tikslinama.
Tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros II-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.
Kauno apskrities policija primena, kad prie bankomatų neturi būti jokių jam nebūdingų prietaisų, priklijuotų įrenginių prie kortelės įdėjimo lizdo, pinigų išmokėjimo nišos ar klaviatūros. Tuo galima įsitikinti vizualiai, o pamačius ką nors įtartino, būtina informuoti banką ar policiją.

Kauno apskr. VPK informacija

 <- Grįžti į atgal