Pasiekęs muitinę pilietis persigalvojo dėl planuoto neteisėto uždarbio

Vilniaus teritorinės muitinės inspektoriai Lavoriškių kelio poste sukliudė kontrabandininkams pasipelnyti iš neteisėto uždarbio. Kontrabandą piliečiai mėgino prasivežti ir slėptuvėmis paverstuose automobiliuose, ir kelioniniuose lagaminuose.

Savaitės pradžioje muitininkams įkliuvo neteisėtai pasipelnyti planavęs Estijos pilietis, kuris, ko gero, galiausiai pats išsigando savo planų.
Naktį į postą atvykus maršrutiniam autobusui Minskas-Ryga prieš pat keleivių muitinį patikrinimą posto vyrų tualete muitinės patruliai aptiko lagaminą su 1100 pakelių „NZ Gold Super Slim“ cigarečių. Patikrinimo metu visi autobuso keleiviai muitininkams deklaravo nesivežantys draudžiamų ar ribojamų prekių, tačiau perklausus keleivius dėl aptikto lagamino Estijos pilietis V. Š. galiausiai prisipažino, kad lagaminas su cigaretėmis yra jo ir kad jis paliko jį tualete siekdamas išvengti gresiančios atsakomybės.
Po kelių valandų kelionė su neteisėtomis užmačiomis buvo sukliudyta ir Lietuvos pilietei S. M. „Renault Megane“ automobiliu žaliuoju kanalu į postą atvykusi moteris veiksmu deklaravo negabenanti prekių, kurių kiekis yra didesnis už nustatytas įvežimo normas, o kiek vėliau žodžiu patikino, kad vežasi tik asmeninius daiktus.
Įtarimą sukėlusį automobilį muitininkai nusprendė patikrinti detalaus tikrinimo angare, kur greit automobilio slenksčiuose, salono dvigubose grindyse, priekiniame bamperyje aptiktos specialios slėptuvės kontrabandai vežti. Jose moteris gabeno virš 2 tūkst. pakelių „NZ“ cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis.
Bendra sulaikytų tabako gaminių vertė – 9,5 tūkst. eurų. Jie bei lietuvės automobilis sulaikyti. Abiems piliečiams surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai už kontrabandos gabenimą.

Gintarė Bindokienė, Vilniaus teritorinės muitinės vyriausioji inspektorė ryšiams su visuomene<- Grįžti į atgal