Lietuvos kelių policijos pareigūnai pasienyje sulaikė penkis „nelegalius keleivius“

Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai sausio 12 d. vykdė specialią policinę priemonę Lazdijų rajone. Reidas buvo organizuotas Lietuvos ir Lenkijos pasienio ruožo krašto keliais riedančio transporto kontrolei. Vietos gyventojai ne kartą skundėsi, kad iš Lenkijos į Lietuvą kaimo keliukais vyksta nuolatinis įvairių krovinių įtartinas gabenimas. Reaguodami į nusiskundimus, pareigūnai tikrino transporto priemones, automobilių vairuotojus ir keleivius, vežamus krovinius ir jų dokumentus.

Jau sutemus, kelyje Gudeliai - Kalėdiškiai, apie pusantro kilometro nuo Lietuvos ir Lenkijos sienos pareigūnų dėmesį patraukė automobilis „Renault Espace“, kuris vilko savadarbę priekabą. Pasirodo, priekaboje buvo vežami „nelegalūs keleiviai“ -  penkios kiaulės. Automobilį vairavęs 64 metų Lietuvos pilietis pasakojo, kad gyvulius įsigijo Lenkijoje savo reikmėms. Jokių įsigijimo ir veterinarijos dokumentų kiaules vežęs vyras pateikti nesugebėjo. Tai, kad automobilis priklauso įmonei, besiverčiančiai maisto produktų apyvarta, leidžia spėti, kad kriuksės buvo gabenamos toli gražu ne 64 metų vairuotojo ir 59 metų keleivio asmeninėms reikmėms. Aiškintis aplinkybėms, „nelegalus ekipažas“ buvo pristatytas į Lazdijų rajono policijos komisariatą. Lietuvoje ir Lenkijoje siaučiant afrikiniam kiaulių marui, neatsakingą vyrų elgesį vertins kompetentingos institucijos.
Pirmadienio reidų metu Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai patikrino apie 300 transporto priemonių, išaiškino daugiau kaip 30 Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Šį kartą dažniausiai pasitaikė eismo saugumą ypatingai įtakojantys pažeidimai - kalbėjimas mobiliuoju telefonu ir nesinaudojimas saugos diržais - nustatyta 20 tokių pažeidimų. Taip pat nustatytas vienas atvejis, kai transporto priemonę vairavo neblaivus vairuotojas. Jam buvo surašytas protokolas ir laukia tūkstantinė bauda ir teisės vairuoti atėmimas.

Lietuvos kelių policijos tarnybos informacija<- Grįžti į atgal