Lietuvoje demaskuoti šnipai: pirmoji byla perduota teismui

Vilniaus apygardos teismui šiandien perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai šnipinėjus prieš Lietuvos Respubliką pateikti mūsų šalies piliečiui R. L.

Šiandien Generalinėje prokuratūroje surengtoje spaudos konferencijoje Valstybės saugumo departamento direktorius Gediminas Grina pranešė, kad ilgalaikės žvalgybos operacijos metu Valstybės saugumo departamentas nustatė kelis asmenis, kurie įtariami Baltarusijos Respublikos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausios žvalgybos valdybos (BR GRU) nurodymu rinkę ir perdavę informaciją, įskaitant ir valstybės paslaptis, apie Lietuvos kariuomenę, jos dalinius, strateginę reikšmę Lietuvos nacionaliniam saugumui turinčias valstybės įmones, jų veiklą, objektus bei įrenginius jose.
Kaip informavo generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis, įvertinus VSD pateiktus minėtos žvalgybos operacijos duomenis, Generalinės prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo departamente buvo priimtas sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą pagal BK 119 str.2 d. Tyrimą buvo pavesta atlikti Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnams. Netrukus šnipinėjimo veikla įtarti asmenys buvo sulaikyti, šiuo metu jie yra suimti. Galimai jų įvykdytas nusikalstamas veikas vėliau buvo nutarta tirti atskirose bylose.
Komentuodamas ikiteisminio tyrimo eigą Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis papasakojo, kad šiandien teismui perduotoje baudžiamojoje byloje be kitų duomenų, kuriais įrodinėjama kaltinamojo nusikalstama veika, yra ir duomenys, leidžiantys įtarti, kad R. L., tuo metu dirbęs valstybės įmonėje ,,Oro navigacija", savo kabinete slapta fotografavo ten buvusius dokumentus bei kitus objektus. Kaip įtariama, vėliau ši vaizdo medžiaga buvo perduota minėtai užsienio valstybės institucijai.
VSD direktorius G. Grina taip pat pabrėžė, kad tam tikrų, kartais net ir neįslaptintų, duomenų visuma apie Lietuvos karinius dalinius ir strateginius objektus, nuolat juos atnaujinant ir sisteminant, tampa itin reikšminga ir jautria informacija, kuri gali būti bet kada panaudota siekiant pakenkti valstybės nacionaliniam saugumui ir stabilumui.
Todėl demaskavus šią šnipinėjimo veiklą vykdžiusius asmenis buvo glaudžiai bendradarbiaujama su Generaline prokuratūra ir Lietuvos kriminalinės policijos biuru bei imtasi visų galimų, tačiau neviešinamų, priemonių, kad šios nusikalstamos veikos metu surinkti duomenys netektų grėsmę keliančio aktualumo.
Detalesnė informacija apie kitą ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai šnipinėjus pareikšti kitam asmeniui, bus pranešta vėliau, jį užbaigus ir perduodant į teismą, kas, tikimasi, įvyks artimiausiu metu.

LR generalinės prokuratūros informacija<- Grįžti į atgal