Kaune sulaikyti vyriškiai, kaip įtariama, padirbinėję eurus (video)

Šiemet Kauno apskrities policijoje buvo pradėti 89 ikiteisminiai tyrimai dėl suklastotų 50 eurų kupiūrų paleidimo apyvarton. Siekiant atskleisti šias nusikalstamas veikas, Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate buvo sudaryta patyrusių policijos tyrėjų grupė, kuri intensyviai dirbo vykdydama kriminalinės žvalgybos ir ikiteisminio tyrimo veiksmus.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau - Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, realizavę turimą kriminalinę žvalgybinę informaciją, nustatė asmenis, galimai padirbinėjusius ir platinusius eurus.
2015 m. balandžio 1 d. apie 20.30 val. Kaune, Partizanų g., viename iš daugiabučių prie įėjimo į butą sulaikė vyrą (gimusį 1976 m.), kurio drabužių kišenėje buvo rastas paketas su 100 vnt., kaip įtariama, padirbtų eurų (50 eurų vertės nominalai).
Atlikus kratą, sulaikytas buto šeimininkas (gimęs 1967 m.). Kratos metu rasta 228 vienetai padirbtų 50 eurų kupiūrų, kurių serijos numeriai skirtingi. Taip pat vyriškio bute rasta ir paimta: presas giluminiams įspaudams daryti, banknotų klišės, įvairios hologramos, olandiškų automobilių registracijos dokumentų pavyzdžiai, kompiuterinė technika, apie 20 000 eurų (įvairiomis kupiūromis ir valiutomis).
Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 213 str. 2 d. (dėl didelio kiekio netikrų pinigų ar vertybinių popierių pagaminimo, laikymo arba realizavimo). Įtariamieji sulaikyti ir uždaryti į Kauno apskrities policijos areštinę, rytoj bus sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės įtariamiesiems paskyrimo. Vyrams gresia laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų.
Tyrimą kontroliuoja ir organizuoja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo skyriaus prokurorai.

Vaizdo medžiaga:

 <- Grįžti į atgal