Dar vienas smūgis šešėliniam verslui – kratos nelegaliuose mėsos perdirbimo cechuose (video)

Lietuvos kriminalinės policijos biuro (toliau - LKPB) pareigūnai, bendradarbiaudami su Vilniaus apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojais, Vilniaus mieste ir rajone, nelegaliuose mėsos perdirbimo cechuose, įsikūrusiuose juridinio ir fizinių asmenų patalpose, atliko daugiau kaip 10 kratų. Atlikus kratas, surasta daugiau negu 5 tonos neteisėtai, antisanitarinėmis sąlygomis pagamintos mėsos gaminių, neapskaitytos produkcijos „juodosios buhalterijos“ dokumentai, kompiuterinės laikmenos, nusikalstamu būdu įgyti (neapskaityti) daugiau kaip 100 000 grynųjų pinigų įvairia valiuta bei kiti suklastoti ir svarbūs, neteisėtą veiklą įrodantys, dokumentai.

Kriminogeninių šešėlinio verslo procesų stebėsena ir analizė Lietuvoje yra viena iš prioritetinių LKPB pareigūnų veiklos sričių. Praeitą savaitę atliktos kratos yra tęstiniai procesiniai veiksmai, kurių pradžia siejama su 2013 m. gruodį Vilniuje ir Vilniaus rajone prekyvietėse, realizuojančiose mėsą, jos gaminius ir kitus produktus, atliktomis 60 kratų, per kurias buvo paimti „juodosios buhalterijos“ dokumentai ir sulaikyti atsakingi 25 asmenys, kurie įtarti nesumokėję mokesčių ir padarę apie 8 mln. litų žalą valstybės biudžetui.
Praeitos savaitės pabaigoje atlikus kratas, aptikta produkcija, kurios platinimas pavojingas žmonių sveikatai. Mėsos produktai bei jų gaminiai buvo tvarkomi nesilaikant nustatytų tvarkos taisyklių,  t. y. antisanitarinėmis sąlygomis, nepatvirtintoje gyvūninio maisto tvarkymo vietoje, į rinką produkcija buvo tiekiama su gedimo požymiais, be tinkamumo vartoti terminų, be ženklinimo etikečių, neaiškios kilmės bei be galimybės atsekti tiekėją.
Prekyba mėsa, jos gaminiais ir kitais maisto produktais buvo vykdoma apgaulingai tvarkant buhalterinę apskaitą, klastojant dokumentus, versliškai, stambiu mastu ir neturint licencijos (leidimo) veiklai, nesumokant privalomųjų valstybei mokesčių, t. y. pridėtinės vertės, pelno ir kitų mokesčių. Turimais duomenis, toks neteisėtas verslas vyko jau kelerius metus, todėl juridinio ir fizinių asmenų veikla bus tikrinama už 5 metus. Neapskaitytos produkcijos ir nesumokėtų mokesčių mastas bus tikslinamas atlikus ikiteisminį tyrimą bei paimtų dokumentų specialistų tyrimus, tačiau jau dabar galima įtarti, kad neapskaityta produkcija ir nesumokėti mokesčiai gali viršyti 1,5 milijoną litų.
Įtariamųjų atžvilgiu priimti sprendimai dėl įtariamųjų asmenų laikinojo nuosavybės teisės apribojimo daugiau kaip 300 000 litų, o kai kuriems įtariamiesiems reikės pasiaiškinti dėl rastų piniginių lėšų kilmės.
Tyrimui vadovauja ir jį organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

VIDEO

Lietuvos kriminalinės policijos biuro informacija<- Grįžti į atgal