Atviras laiškas

1998 m. lapkričio mėn. Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose įvyko pirmasis Tarptautinis būgnų ir perkusijos festivalis. Festivalio rengėjai – Raimondas Vilkočinskas, „PAS“ (Pasaulinė perkusininkų asociacija) tuometis prezidentas Lietuvoje, ir Saulius Auglys-Stanevičius.

1999 m. festivalis persikėlė į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją.
Pagrindinių festivalio organizatorių Raimondo Vilkočinsko ir Sauliaus Auglio-Stanevičiaus idėja buvo išlaikyti renginį edukacinio pobūdžio, kad jis padėtų sudominti jaunimą mokytis šio amato.         
2005 m. Tarptautinis būgnų ir perkusijos festivalis pasiekė ir Ukmergę. Tarptautinis būgnų ir perkusijos festivalis nėra Ukmergės miesto nuosavybė, todėl buvo  rengiamas ir kituose miestuose. Nuo 2006 m. Sauliaus Auglio-Stanevičiaus dėka šis festivalis organizuotas Šiauliuose, Klaipėdoje, Kaune, Palangoje, Jonavoje ir Vilniuje.
Po 2013 m. Sauliaus Auglio-Stanevičiaus Vilniuje organizuotų festivalio koncertų Ukmergės kultūros centras atsisakė jo paslaugų rengti šį festivalį Ukmergėje. Dėl šios priežasties Ukmergės kultūros centras neturi teisės naudoti Taptautinio būgnų ir perkusijos festivalio pavadinimo ir logotipo. Pastebėta, kad Ukmergės kultūros centras siekdamas išreklamuoti naująjį Tarptautinį perkusinės muzikos festivalį „Percussion Ukmerge 2014“ naudoja Tarptautinio būgnų ir perkusijos festivalio nuotraukas bei istoriją. Šis veiksmas taip pat pažeidžia juridines Tarptautinio būgnų ir perkusijos festivalio teises. 

Ukmergės rajono savivaldybė iki šiol nėra atsiskaičiusi už Tarptautinio būgnų ir perkusijos festivalio 2013 m. koncertus su Sauliumi Augliu-Stanevičiumi, Almantu Puidoku, Pranu Dovydaičiu ir ansambliu „Giunter Percussion“. Taip pat nesumokėjo už mušamųjų instrumentų nuomą, priežiūrą bei remontą. Remontas – tai ta „linksmoji“ dalis, kuri prasideda pasibaigus festivaliui, perrenkant ir taisant stovus, timpanus, keičiant plastiką bei suskilusius marimbos klavišus.

Siekdamas išlaikyti gerą festivalio vardą Pavelui Giunteriui už ansamblio „Giunter percussion“ pasirodymą sumokėjau iš savo asmeninių lėšų.

Pasibaigus 2013 m. Tarptautiniam būgnų ir perkusijos festivaliui Ukmergės kultūros centro darbuotoja, atsakinga už sutartis su atlikėjais, prašė festivalio dalyvių perrašyti sutartis dėl mažesnės sumos, grįsdama tuo, kad daugiau pinigų biudžete nėra.
Kultūros centras pasirašydavo sutartis ir atlikėjams išsiųsdavo paštu vos pasibaigus festivaliui.
Kaip festivalio vadovas aš, Saulius Auglys-Stanevičius, iš anksto sutarčių nepasirašydavau, laukdavau festivalio pabaigos ir dar iki pusės metų – atlygio už atliktus darbus.
Pasibaigus 2013 m. festivaliui, Ukmergės savivaldybės darbuotojas Regimantas Baravykas paprašė manęs dar palaukti, kol pagerės finansinė situacija, – esą tada bus sumokėti pinigai. Po mėnesio paaiškėjo, kad R. Baravykas ir rajono meras Algirdas Kopūstas atleisti iš užimamų pareigų ir jokios atsakomybės neprisiima.
Dar vėliau sužinojau, kad už kūrinį (E. Sajourne „Book of gems“), kurį festivalyje atlikau su kolega Almantu Puidoku, pinigai buvo sumokėti kitam festivalio dalyviui.
Laukdami metų pabaigos tikėjomės, kad Ukmergės kultūros centras vis dėlto pasielgs garbingai ir su atlikėjais atsiskaitys, tad ši informacija nebuvo viešinama.

2013 m. birželio 7 d. buvau išsikviestas į Ukmergės savivaldybę pokalbio. Jame dalyvavo rajono meras Vydas Paknys, Gražvyda Tušienė, Lolita Gerulskienė ir dar keli savivaldybės darbuotojai. Per pokalbį man buvo paaiškinta: kadangi pradėjau organizuoti festivalio koncertus Vilniuje, Ukmergė mano paslaugų atsisako, o pinigai bus grąžinti, kai  parašysiu prašymą. Mobiliuoju telefonu padariau šio posėdžio įrašą. Prašymą parašiau, tik atsakymą gavau neigiamą: pasiūlyta kreiptis į teismą. Šį pasiūlymą ir teko priimti.

2013 m. gruodžio 27 d. dienraštyje „Ukmergės žinios“ pasirodė straipsnis, kuriame rašoma: „[…] šį kartą nebesulauksime vieno pagrindinių ligi šiol būdavusių festivalių organizatorių ukmergiškio Sauliaus Auglio-Stanevičiaus. Dėl nesutarimų finansiniais klausimais jis šį renginį nusprendęs „perkelti“ į sostinę.“

Aš, Saulius Auglys-Stanevičius, kreipiuosi į atlikėjus ir pasaulio perkusininkus prašydamas ignoruoti šį renginį – jis griauna mūsų tikslus ir idėjas.
Tarptautinio būgnų ir perkusijos festivalio meno vadovas
Pasaulio perkusininkų asociacijos prezidentas Lietuvoje
LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų katedros lektorius
VšĮ „Perkusijos festivaliai“ direktorius
Saulius Auglys-Stanevičius

Pranešimą paskelbė: Saulius Auglys-Stanevičius, VšĮ "Perkusijos festivaliai"<- Grįžti į atgal