Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis kviečia abiturientus studijų ir mokymosi mugėje išbandyti profesijas

Šiandien prasidėjo tarptautinė paroda „Mokymasis. Studijos. Karjera 2014“. Studijų mugę atidarė LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir švietimo ir mokslo Dainius Pavalkis.

„Šaunu, kad ši jau tikrai tradicinė, dvyliktoji, paroda kasmet ieško naujų formų. Šiemet aukštosios mokyklos ne tik prisistatys, bet ir pademonstruos naujausius, įdomiausius, tiesiog unikalius Lietuvos mokslo laimėjimus, taip pat ir pirmųjų lietuviškų kosminių palydovų prototipus. Tikiuosi, tiesioginė pažintis su šalies mokslu bus gera paskata mūsų jaunuoliams būsimas studijas ir darbo karjerą pasirinkti čia, savo Tėvynėje“, – sako švietimo ir mokslo ministras.

„Dažniausiai kviečiu rinktis tas profesijas, kurias įvardijame kaip labai paklausias – tiksliųjų, technologinių, gamtos mokslų. Tačiau svarbus ir kiekvieno širdies balsas, talentai, gabumai, pomėgiai. Mūsų aukštasis mokslas ir profesinis mokymas sudaro sąlygas kiekvienam pasirinkti tai, kas geriausiai atitinka lūkesčius“, – pabrėžia D. Pavalkis.

Kaip pažymi švietimo ir mokslo ministras, mugėje bus galima „pačiupinėti“ ir išbandyti bent šimtą profesijų.

XII tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda ,,Mokymasis. Studijos. Karjera 2014“ vyksta vasario 6–8 dienomis. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius). Parodoje dalyvauja per 190 mokymo organizacijų iš 13 pasaulio šalių. Tai Lietuvos universitetai, kolegijos, profesinės mokyklos, taip pat kalbų kursus rengiančios bendrovės, užsienio mokymo įstaigos, Lietuvos verslo įmonės, karjeros konsultantai, moksleivių ir studentų sąjungos, neformalaus švietimo organizacijos, „startuoliai“, pradėję savo verslą nuo mokyklos suolo.

Studijų parodoje vyks daugiau nei 170 edukacinių renginių, kurių metu bus pristatomos brandos ir stojamųjų egzaminų aktualijos, rengiami susitikimai su Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos mokymo įstaigų atstovais, gerąja praktika dalinsis jaunieji verslininkai, moksleiviams prisistatys Lietuvos darbdaviai o pasirengti ateities planavimui padės karjeros konsultantai ir psichologai. Parodos renginių tikslas – įkvėpti, motyvuoti, skatinti jaunimą mąstyti kryptingai, išgryninti savo stipriąsias puses ir geriau pažinus savo poreikius ir galimybes rinktis patinkančias specialybes ir profesijas, kurios ateityje garantuos mėgstamą darbą ar paskatins kurti nuosavą verslą.

Vasario 7 d., penktadienį, 11 val. Konferencijų salėje 5.1 vyks Švietimo ir mokslo ministerijos konferencija „Visos pasirinkimo galimybės“, skirta abiturientams, mokytojams, tėvams, visiems, kurie domisi aukštojo mokslo naujovėmis. Konferenciją stebėti ir sužinoti rūpimus dalykus bus galima ne tik tiesiogiai, bet ir internetu: http://www.smm.lt/web/lt/pranesimai_spaudai/naujienos_1/svarstai-kur-mokytis-atvyk-i-studiju-muge-arba-uzduok-klausimus-internetu


Parodą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“.
Renginių tvarkaraštis:
http://www.litexpo.lt/lt/event/32/activities/ .
 
Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
info@smm.lt<- Grįžti į atgal