Vis garsiau kalbant apie Holokaustą, sprendžiama, kaip apie katastrofą papasakoti moksleiviams

Viešosios įstaigos „Šiaurės Jeruzalė“ direktorė Anna Avidan teigia, kad vis aktyviau kalbant apie Holokaustą, ji vis daugiau sulaukia ir pedagogų užklausų pernai išleistos knygos apie išgelbėtus Kauno geto vaikus. „Šiaurės Jeruzalė“ kartu su LR Kultūros ministerija nusprendė padovanoti mokykloms knygas „Išgelbėti bulvių maišuose“, kuri.

„Labai svarbu užauginti kartas, kurios žinodamos istoriją, pažintų ir gerbtų Lietuvoje gyvenančias tautas bei jų puoselėjamą kultūrą ir tradicijas“, - sako LR Kultūros ministras Šarūnas Birutis. Anot ministro, edukacija ir pilietiškumo ugdymas, tokių istorijų, kokios yra aprašytos šioje knygoje, pagalba ženkliai prisideda prie valstybės tvarumo ir darnos.
„Jau kurį laiką kartu su vienu išgelbėtų Kauno geto vaiku gydytoju Jakovu Zilbergu rengiame Lietuvos mokytojams seminarus, pristatydami Kauno geto vaikų istorijas, sugulusias į knygą. Tačiau dabar matome, kad mokytojams knygos reikia čia ir dabar, kad jie ieško tinkamiausių būdų atsakyti į vaikų klausimus ir papasakoti apie mūsų šalyje įvykusią tragediją“, - sako  „Šiaurės Jeruzalė“ direktorė Anna Avidan.
Anot A. Avidan, kartu su  LR Kultūros ministerija, kuri parėmė knygos leidimą lietuvių kalba, „Šiaurės Jeruzalė“ nusprendė apie 400 knygų leidinių išsiųsti ir padovanoti istorijos mokytojams. Knygoje aprašyti Lietuvos žmonės, kurie karo metu išliko ištikimi žmogiškosioms vertybėms ir rizikuodami savo šeimų gyvybėmis gelbėjo vaikus, pasmerktus mirti dėl jų kilmės.
Vienas iš knygos autorių dr. J.Zilbergas slapta buvo pagimdytas 1942 m. Vilijampolės gete, nes naciai buvo uždraudę net gimdyti. Iš 6 tūkst. gete įkalintų vaikų gyvų išliko 250 – 300. Populiarios knygos sudarytojas buvo išgelbėtas – iš šio mirties fabriko išneštas bulvių maiše.
Knyga, kurios išleidimą parėmė LR Kultūros ministerija, jau įvertino istorikai visame pasaulyje.
Viešoji įstaiga „Šiaurės Jeruzalė“ svarsto išleisti ir elektroninę Solomono Abramovičiaus ir Jakovo Zilbergo knygos „Išgelbėti bulvių maišuose“ versiją.

Milda Vaškelytė, UAB "Publicum"<- Grįžti į atgal