Kultūra, švietimas

2015 m. kovo 30 d.

Vilniuje vyko konferencija "Z karta: ką turi žinoti šiuolaikiniai tėvai“, kuria buvo siekiama paskatinti tėvų įsitraukimą į vaikų ir jaunimo ugdymo procesą. Konferencijos metu pranešėjai dalinosi įžvalgomis apie Z kartos kūrybiškumą, mokymosi įpročius, bendrojo lavinimo ir aukštosios mokyklos pasirinkimo svarbą vaiko tobulėjimui. Tokį renginį pirmą kartą organizavo leidyklos "Šviesa“ mokymo centras kartu su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu bei Lietuvos tėvų foru

...
2015 m. kovo 27 d.

Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto galerijoje "Verdenė“ greta eksponuojamų originalių studentų darbų kovo 25 d. atidaryta Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto klausytojų dailės paroda. Abu universitetus sieja graži partnerystės ir bendradarbiavimo sutartis.

2015 m. kovo 24 d.

Švietimo ir mokslo ministerijoje susirinkusi darbo grupė kartu su studentų, jaunimo organizacijų atstovais aptarė parengtą Sveikatos ugdymo ir rengimo šeimai bendrosios programos projektą.

2015 m. kovo 24 d.

Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba nusprendė suteikti teisinę apsaugą Jonavos sinagogai. Įtraukti į Kultūros vertybių registrą šią sinagogą pasiūlė Jonavos rajono savivaldybė, gavusi savininkų prašymus.

2015 m. kovo 24 d.

Didžiausią pavasario šventę, Velykas, dideliame giminių būryje sutinka tik 15 proc. lietuvių. Beveik 80 proc. šalies gyventojų jas linkę praleisti mažame šeimos rate. Tai atskleidė "Daumantų“ pagardų gamintojo inicijuotas bei visuomenės nuomonės ir tyrimų bendrovės "Vilmorus“ atliktas reprezentatyvus lietuvių tyrimas.

2015 m. kovo 24 d.

Savivaldybė primena, kad elektroninė registracija į darželius (planuojantiems vaikus leisti į darželį 2015 metais), prasidės kovo 25 d., trečiadienį, nuo 8 val. ryto. Sostinės Savivaldybė šiandien gavo oficialų patvirtinimą, kad elektroninė registracijos į darželius sistema saugi ir patikima.

2015 m. kovo 24 d.

Tik 7 proc. jaunų žmonių laisvalaikį leidžia su tėvais, nors dauguma pripažįsta, kad kartu su savo gimdytojais norėtų praleisti daugiau laiko. Tai parodė tyrimų bendrovės "Synopticum Ad Research“ atliktas tyrimas, kuris tapo akstinu pradėti socialinį projektą "Nes mes mylime tėvus“. Šios iniciatyvos tikslas - pasiekti, kad tėvai ir vaikai daugiau bendrautų, o tiltus tarp abiejų kartų imtųsi tiesti būtent jaunimas.

2015 m. kovo 24 d.

Jauni Lietuvos žmonės nuo šiol gali naudotis nauju socialiniu profesiniu tinklu "YouRock.Jobs“, Europoje įkurtu prieš metus. Kad šis tinklas "prabiltų“ lietuviškai, pasirūpino asociacija "Langas į ateitį“.

2015 m. kovo 23 d.

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Ugdymo mokslų fakulteto magistrantas, LEU tarybos narys ir istorijos mokytojas Gintautas Rimeikis - aktyvus akademinės bendruomenės narys. Įdomiausia tai, kad Gintautas, būdamas aktyvus studentas, nemažą savo laiko dalį paskiria darbui. "Studijų tvarkaraštis yra suderintas ir pritaikytas tiems, kurie dirba ir studijuoja“, - pasakoja vaikinas, kuris jau daugiau nei tris mėnesius dirba Vilniaus Sausio 13-osios mokykloje.

...
2015 m. kovo 23 d.

Nuo gegužės nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose planuojama įvesti lankytojo bilietą. 5 dienų bilietas lankytis konkrečioje saugomoje teritorijoje galėtų kainuoti 1 eurą.

2015 m. kovo 20 d.

Kiekvieną pavasarį, kai vidutinė paros temperatūra pakyla vidutiniškai iki trijų laipsnių, prasideda kasmetinė varlių migracija iš žiemaviečių į nerštavietes. Nors žiemojimui varliagyviai paprastai renkasi vietoves prie statesnių šlaitų, iki sušylant paros temperatūrai miega įsirausę į urvelius. Nerštavietėms paprastai pasirenkamos drėgnos vietos, dažniausiai prie tvenkinių. Dažna problema yra ta, kad migruojančioms varlėms dažnai tenka kirsti asfaltuotą kelio ruožą ir masinės migracijos metu tū

...
2015 m. kovo 18 d.

Ateinantis pavasaris ir vasara daugeliui iš mūsų atneša teigiamas emocijas, gražius lūkesčius bei svajones. Tačiau abiturientams šis laikas dažnai tampa įtampos, nepamatuotos baimės ir streso laikotarpiu. Kaip nugalėti egzaminų baimę ir kaip susidoroti su nerimu ir įtampa? Į šiuos klausimus atsako Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos specialistai.

2015 m. kovo 18 d.

Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba nusprendė suteikti teisinę apsaugą Jonavos sinagogai. Įtraukti į Kultūros vertybių registrą šią sinagogą pasiūlė Jonavos rajono savivaldybė, gavusi savininkų prašymus.

2015 m. kovo 17 d.

Antradienį 14 val. Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vyks kario savanorio, paskutinio veikiančio Lietuvos partizano Antano Kraujelio žūties 50-ųjų metinių minėjimas. Renginio organizatorius - Seimo Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisija.

2015 m. kovo 17 d.

Po Europos Sąjungos sankcijų Rusijai įvedimo prekių judėjimas per Lietuvos sieną sumažėjo. Pasigirsta nuomonių, jog dėl to sumenko ir į mūsų šalį nelegaliai įvežamos produkcijos apimtys. Tačiau pasienio regionuose esančių seniūnijų vadovų teigimu, džiūgauti dar anksti. Kontrabanda - tarsi devyngalvis slibinas, kaskart atgyjantis vis naujais pavidalais.