Kultūra, švietimas

2015 m. gegužės 15 d.
Gegužės 15 d. 19 val. Trakų salos pilyje prasideda jubiliejinis renginys - 10-oji "Naktis muziejuje“.
2015 m. gegužės 13 d.
2015 m. gegužės 16 d., šeštadienį, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejuje ir Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse tradiciškai vyks Tarptautinei muziejų dienai skirtos akcijos "Muziejų naktis“ renginiai. Naktinė programa prasidės 18.00 val. ir tęsis iki 23.00 val.
2015 m. gegužės 12 d.
LRT televizijos laidos "Duokim garo!“ šio sezono varžytuvėse laimėję muzikantai bus apdovanoti kelione į Europos Parlamentą Briuselyje.
2015 m. gegužės 7 d.
Prieš 70 metų, gegužės 8-ąją, buvo pasirašytas Vokietijos kapituliacijos aktas, tolygus oficialiai Antrojo pasaulinio karo pabaigai. Šiomis dienomis Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, vyks daugybė renginių atminti šio didžiausio ir daugiausiai žmonijos istorijoje gyvybių pareikalavusio karo aukas.
2015 m. gegužės 6 d.
Jeigu nors kartą išsižiojote, kad Lietuvoje nėra ką pamatyti, ir tik užsienyje galima išvysti šį tą įspūdingo, skaitydami šį straipsnį turėtumėte susimąstyti, ar sakote tiesą. Kadangi atostogos kai kam jau prasidėjo arba visai netrukus prasidės, imkite ir aplankykite 10 dar "nenuvalkiotų“ istorinių Lietuvos vietų, apie kurias būtų galima parašyti ne vieną intriguojantį romaną.
2015 m. gegužės 6 d.
Valstybinė lietuvių kalbos komisija kartu su Lietuvos banko, Finansų ir Ūkio ministerijų specialistais pasiūlė naujų lietuviškų terminų, kurie turėtų pakeisti šiuo metu vartojamus angliškus ar pažodžiui verčiamus terminus, skirtus sparčiai populiarėjantiems naujiems finansavimo būdams įvardyti.
2015 m. balandžio 28 d.

Kultūros ministro Šarūno Biručio įsakymu valstybės saugomais paskelbti trys nekilnojamojo kultūros paveldo objektai: Varėnos rajone esančios Naujųjų Valkininkų sanatorijos “Pušelė” sieninė tapyba, Baltadvario piliavietė Molėtų rajone bei Marijampolės karinio miestelio maniežas.

2015 m. balandžio 27 d.
Balandžio 24 d. ūkio ministras Evaldas Gustas dalyvavo restauruoto ir atnaujinto Palangos gintaro muziejaus atidaryme. Ūkio ministerija šio projekto dviem etapams įgyvendinti iš viso skyrė 3,23 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos lėšų iš 2007-2013 m. finansavimo periodo.
2015 m. balandžio 23 d.

Balandžio 26 - gegužės 2 d. Lietuvoje ir visame pasaulyje rengiama edukacinė kampanija Visuotinė veiksmo savaitė "Teisė į mokslą“. Organizatorių tikslas atkreipti visuomenės dėmesį į pasaulinę švietimo problemą - nepakankamą kokybiško švietimo prieinamumą, naujus švietimui keliamus iššūkius 2015-2030 m. Visuotinę veiksmo savaitę remia UNESCO, veiklas Lietuvoje koordinuoja LR Švietimo ir mokslo ministerija, vykdo - Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

...
2015 m. balandžio 22 d.

Kultūros ministro Šarūno Biručio įsakymu valstybės saugomais paskelbti trys nekilnojamojo kultūros paveldo objektai: Varėnos rajone esančios Naujųjų Valkininkų sanatorijos “Pušelė” sieninė tapyba, Baltadvario piliavietė Molėtų rajone bei Marijampolės karinio miestelio maniežas.

2015 m. balandžio 21 d.

Ar pasaulinė paroda prilygsta Olimpinėms žaidynėms? Tie, kurie ruošiasi tarptautinei "Expo“ parodai, tikriausiai tam pritartų. Jau netrukus "Expo 2015“ atvers duris lankytojams iš viso pasaulio.

2015 m. balandžio 20 d.

Ateinančiais mokslo metais kiekvienas moksleivis gaus po 15 eurų krepšelį pasirinktam būreliui lankyti.

2015 m. balandžio 20 d.

Paveldosaugininkai teigia, kad dažnai norint laiku užkirsti kelią istorinių statinių niokojimui tenka imtis neįprastų stebėjimo būdų. Šią savaitę, pasak specialistų, buvo sustabdytas kelių kavinių Vilniaus senamiestyje remontas.

2015 m. balandžio 15 d.

Šių metų balandžio 14 d. Londono knygų mugės atidarymo ceremonijoje Europos Komisijos atstovas Tiboras Navracsicsas paskelbė 2015 metų Europos Sąjungos literatūros premijos laureatus. Tarp jų - lietuvių rašytoja Undinė Radzevičiūtė. Premija rašytojai skirta už romaną "Žuvys ir drakonai“.

2015 m. balandžio 15 d.

Rūškaną prieššventinę dieną Vievio kultūros centre (VKC) buvo gera susitikti su šios įstaigos direktore Audrone Stepankevičiūte, Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) kuratorėmis Nijole Leonavičiene ir Audrone Davidavičiene bei studentėmis Karolina Napriene, Alma Sinkevičiene ir pasikalbėti apie gyvenimą aptarti rūpimus klausimus.