Kultūra, švietimas

2014 m. kovo 11 d.
Kauno technologijos universitete (KTU) muzikologijos doktorantūroje studijuojančios Yumiko Nunokawa studijų objektas ir aistra - Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūryba. Praėjusį rugsėjį į Kauną atvykusi japonė džiaugiasi "paprastesniu“ ir ramesniu gyvenimu nei Tokijuje ar Londone. Lietuviai, Yumiko nuomone, panašūs į japonus - tokie pat jautrūs ir įžvalgūs.
2014 m. kovo 10 d.
Miesto sukurti iki galo neįmanoma. Tai nenutrūkstantis procesas, kurį inicijuoja, keičia, tobulina ar menkina to miesto gyventojai.
2014 m. kovo 10 d.
Kultūros paveldo departamentas (toliau - Departamentas) sveikina visus Lietuvos piliečius su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena ir kviečia švęsti šią esminę valstybės istorijos datą nestokojant pasididžiavimo Lietuvos laimėjimais ir tvirto pasiryžimo toliau kurti klestinčią ir vieningą valstybę.
2014 m. kovo 7 d.
Kovo 5 dienos posėdyje Vyriausybė pritarė siūlymui 2014 metais finansuoti studijas per 4,6 tūkst. magistrantų ir daugiau nei pusei tūkstančio doktorantų. Beveik 10 proc. numatoma didinti valstybės finansavimą doktorantūrai, ypatingas dėmesys skiriamas biomedicinos, fiziniams ir technologijos mokslams.
2014 m. kovo 7 d.
Gedimino pilies bokštas - Vilniaus ir Lietuvos simbolis sulaukia didžiausio į sostinę atvykstančių užsienio turistų susidomėjimo. Pilies bokšto mūro sienos mena senuosius laikus miesto ir valstybės kūrimosi pradžią.
2014 m. kovo 7 d.
Š. m. kovo 5 d. Kauno technologijos universitete (KTU) lankėsi Kazachstano ambasados Lietuvoje atstovų delegacija. Susitikimo tikslas - įvertinti tarptautinių studentų mainų ir technologijų perkėlimo galimybes.
2014 m. kovo 6 d.
Beveik 50 proc. Lietuvos moksleivių mano, kad efektyviau ruoštis valstybiniams brandos egzaminams jiems padėtų novatoriški, internetu pasiekiami įrankiai. Modernūs elektroniniai sprendimai, jų nuomone, leistų mokytis sistemingiau ir taip geriau pasirengti egzaminams. Tai atskleidė "Egzaminatorius.lt“ ir UAB "Tavo mokykla“ informacinėje sistemoje TAMO atliktas tyrimas.
2014 m. kovo 4 d.
Iš pradžių - tik žaidimai, susipažinimas, stebėjimas ir lengvi patarimai. Po penkerių metų - po pirmųjų bandymų (kam patiko, o kas iškrito) - visi jau veikia kartu, o po dar kelerių metų jau galima skanauti ir skirtingų tos pačios meno virtuvės patiekalų: suprasti, kas kam labiausiai prie širdies ir galiausiai apsispręsti, kuo džiaugtis jaunas žmogus galės visą gyvenimą.
2014 m. kovo 3 d.
Kovo 4 d. (antradienį) 11.00 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34) Vilniaus universitetas ir Vilniaus jėzuitų gimnazija pasirašys bendradarbiavimo sutartį.
2014 m. vasario 26 d.
Nuo šiol Ūkio ministerija platins naujienlaiškį "Verslo priežiūros naujienos“, kuriame visuomenei ir institucijų atstovams bus pristatoma verslo priežiūros pertvarkos įgyvendinimo pažanga, verslo priežiūros srityje priimti nauji teisės aktai, atlikti tyrimai ir studijos.
2014 m. vasario 26 d.
Trečiadienis, vasario 26 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino per šimtą jaunųjų Lietuvos muzikų ir jų mokytojų, 2013 m. tarptautiniuose konkursuose laimėjusių aukščiausius apdovanojimus.
2014 m. vasario 25 d.
Prie netrukus kelionę po Lietuvą pradėsiančios pilietinės-edukacinės akcijos "Svajonių karavanas“ prisijungė nauja partnerė - elektroninių pinigų įstaiga "EVP International“, žinoma kaip finansinių paslaugų sistemos Mokėjimai.lt teikėja.
2014 m. vasario 24 d.
Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklos turės unikalią galimybę pasitikrinti, kokią įtaką jų veikla daro mus supančiai aplinkai. Austrijos specialistų parengtas Ekologinio pėdsako tyrimas - vienas iš svarbiausių žingsnių įvertinant mokyklos pasirengimą supažindinti jaunąją kartą su ekologišku gyvenimo būdu.
2014 m. vasario 24 d.
Sausio pabaigoje paskelbtas kvietimas dalyvauti projekte "Mokslo pieva“ sulaukė didelio akademinio jaunimo susidomėjimo: norą išbandyti save pareiškė 79 studentai iš įvairių Lietuvos aukštųjų mokyklų. Šį šeštadienį iš 5 Lietuvos universitetų (Kauno technologijos universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus universiteto irVytauto Didžiojo universiteto) komisijai atrinkus 20 studentų, sudarysiančių 5 tyrėjų grupes, baigėsi atrankinis projekto etapas....
2014 m. vasario 21 d.
Kauno senamiestis - vienas geriausiai ištirtų iš visų Lietuvos miestų. Senamiesčio išplanavimas, pastatų architektūra ir kiti radiniai rodo, jog Kaunas viduramžiais buvo vidutinio dydžio Šiaurės Europos miestas.