Kultūra, švietimas

2014 m. balandžio 15 d.
"Televizijoje nėra tiesos. 99 proc. joje yra pramoga, 1 proc. - informacija. Tai toks pats verslas, kaip ir visi kiti“, - teigia Rytis Zemkauskas. Žinomas žurnalistas mintimis apie televiziją, darbą joje ir gyvenimo sėkmę su Kauno technologijos universiteto (KTU) studentais pasidalino per devynioliktą kartą vykusias KTU "Chemikų dienas 2014“.
2014 m. balandžio 14 d.
Balandžio 26 d. 12 val. Jono Basanavičiaus gimtinėje (Gimtinės g. 17, Ožkabaliai, Bartninkų sen., Vilkaviškio r.) rengiama Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno 25-ųjų metinių paminėjimo šventė.
2014 m. balandžio 14 d.
Jau visą savaitę didžiuosiuose šalies kino teatruose prieš kino seansus, skirtus jaunimui, rodoma socialinė reklama prieš ksenofobiją (kitataučių baimę) ir diskriminaciją.
2014 m. balandžio 10 d.
Dvyliktojoje ES gamtos mokslų olimpiadoje, įvykusioje Graikijos sostinėje Atėnuose, Lietuvos mokiniai apdovanoti sidabro ir bronzos medaliais.
2014 m. kovo 25 d.
1949 m. kovo 25-28 d. įvyko antroji pagal išvežtų žmonių skaičių pokario trėmimo akcija, slaptose jos planuotojų ir vykdytojų dokumentuose užkoduota "Priboj“ ("Bangų mūša“) pavadinimu. Per kelias dienas į geležinkelio stotis buvo suvežtos, prekiniuose vagonuose uždarytos ir iš Lietuvos išvežtos 8765 šeimos - beveik 29 000 jos gyventojų.
2014 m. kovo 24 d.
Lietuvos edukologijos universiteto jaunųjų kūrėjų draugija "Literatų arka“ ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai organizuoja renginį "Pož(i)eminiai skaitymai V. Literatūriniai sluoksniai“.
2014 m. kovo 21 d.
Kaip ir kasmet, kovo 15-23 dienomis Europoje vykdoma Savaitės prieš rasizmą akcija. Tai ypatingas, visą Europą apimantis projektas, kuomet siekiama pabrėžti Europos kontinento daugiakultūriškumą. Iniciatyva rengiama visų pirma mąstant apie tuos, kurie aktyviai įsitraukia į visuomenės tolerancijos ir lygybės skatinimą. Vienas iš Europos žmogaus teisių fondo (EFHR) tikslų yra kova su rasizmu. Šiemet EFHR buvo įtrauktas į "Europos adresų knygą prieš rasizmą“.
2014 m. kovo 21 d.
Švietimo ir mokslo ministerija skelbia neformaliojo vaikų švietimo projektų rėmimo konkursą, kurio tikslas - paskatinti vaikus aktyviau dalyvauti neformaliojo švietimo veikloje.
2014 m. kovo 20 d.
Šiandieninėje mokykloje nebepakanka išmokti formules, faktus ir gramatiką - būtina mokytis rasti ir panaudoti informaciją, kūrybiškai spręsti problemas ir dirbti komandoje su kitais žmonėmis. Ugdymo plėtotės centro tyrimas atskleidė, kad tam pritaria beveik pusė mokinių ir tik 22 proc. jų sako, kad mokyklose kūrybiškumas yra skatinamas pakankamai. Dėl šios priežasties reikia ieškoti kitų alternatyvų vaikų kūrybiškumui skatinti ir lavinti. Viena tokių galimybių - kūrybinė teatrinė vaikų ir jaunim...
2014 m. kovo 19 d.
Šiemet vyksiančiuose Europos Parlamento (EP) rinkimuose savo valią pareikš ir Lietuvos moksleiviai.
2014 m. kovo 19 d.
Šalyje vis garsiau prabyla iškiliausi kultūros atstovai, išsakantys nepasitenkinimą Rusijos vykdoma politika. Lietuvos rusų dramos teatras atsisakė vykti į pavasarį Sankt Peterburge vyksiantį teatrų festivalį, kai sužinojo, kad dauguma rusų menininkų pasisakė teigiamai vertinantys Rusijos agresiją Ukrainos atžvilgiu.
2014 m. kovo 18 d.
Kovo 20 dieną Vilniuje parodoje "Tarptautinių studijų dienos", kuri vyks nuo 10.00 iki 18.00 val. Radisson Blu Hotel Lietuva konferencijų centre. Mokiniai ir jų tėveliai turės puikią galimybę susitikti su Anglijos koledžo direktoriumi iš Plymouth miesto, kuriame mokosi Rūta Meilutytė - 2012 metais Londono olimpiados plaukimo olimpinė čempionė.
2014 m. kovo 17 d.
Kovo 20 dieną Radisson Blu Hotel Lietuva konferencijų centre Vilniuje įvyks kasmetinė specializuota paroda "Days of International Education” ("Tarptautinių studijų dienos“). Daugiau nei 40 parodos dalyvių pristatys įvairias mokymo programas - nuo kalbų kursų ir vasaros stovyklų iki vidurinio ir aukštojo išsilavinimo. Apie parodą Lietuvoje pasakoja - Jurgita Gruodienė, UAB "Baltic Council for International Education“ direktorė.
2014 m. kovo 12 d.
Lietuvos muziejų asociacija, gavusi LR švietimo ir mokslo ministerijos pritarimą dėl muziejų ir bendrojo ugdymo mokyklų bendradarbiavimo plėtros veiksmų, pateikė prašymą Europos socialinio fondo agentūrai dėl įgyvendinamo projekto "Muziejus - mokykla - moksleivis.
2014 m. kovo 12 d.
Kovo 13 d. Šv. Kotrynos bažnyčios skliautus užpildys gitaros skambesys - į sceną žengs ilgametis Šv. Kristoforo kamerinio orkestro (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus) draugas - Vokietijos gitaristas Reinbertas Eversas.