Kultūra, švietimas

2014 m. birželio 2 d.
Rytoj, birželio 3 d., antradienį, 12 val. Vilniaus universiteto Onkologijos instituto klinikų Onkoginekologijos poskyryje (5-ame aukšte) įvyks respublikinės tapybos parodos “Moterys - moterims” atidarymas.
2014 m. gegužės 29 d.
Muzikai, mokslui ir sportui gabius vaikus remiantis M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas "Pagalba Lietuvos vaikams“ birželį kviečia į neeilinius susitikimus. Į Lietuvą iš studijų užsieniuose su koncertais sugrįžta talentingiausi jaunieji šalies atlikėjai, kurie jau labai netolimoje ateityje taps geriausia šalies vizitine kortele.
2014 m. gegužės 7 d.
2014 m. gegužės 15-18 dienomis Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakultete (LEU IF) vyks jau 22-oji Tarptautinė filosofijos olimpiada (International Philosophy Olympiad - IPO 2014), organizuojama Filosofijos katedros.
2014 m. gegužės 7 d.
Žemės ūkių ministerija visus gėlių mylėtojus kviečia į 37-ąjį kartą vykstančią parodą-mugę "Lietuvos žiedai“. Tradicinį respublikinį renginį organizuoja Lietuvos gėlininkų sąjunga. Šiemet mugėje dalyvaus daugiau kaip 100 prekybininkų iš visos Lietuvos.
2014 m. gegužės 6 d.
Jau du mėnesius po Lietuvą keliaujantis "Svajonių karavanas“ įsitikino: Lietuvos žmonės nori ir moka svajoti. Vieniems knieti pakilti padangėn oro balionu, kitiems - apkeliauti pasaulį, treti svajoja apie poilsį ir atgaivą. O kaunietės Marta ir Živilė "Svajonių karavanui“ patikėjo romantišką svajonę pajodinėti žirgais - kaip pačios prisipažino, nė nesitikėdamos, kad ji taip greitai ir gražiai išsipildys Dubingių žirgyne.
2014 m. gegužės 6 d.
Antradienis, gegužės 6 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo trečią kartą rengiamo nacionalinio konkurso "Geras dizainas" nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje.
2014 m. gegužės 2 d.
2014 m. gegužės 5 d. (pirmadienį) 15.00 val. didžiuosiuose Lietuvos miestuose - Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose vyks socialinė akcija (šokio flashmobas) "Kiekvienas gali!“. Tuo pačiu metu judriose, žmonių lankomose vietose sveiki ir negalią turintys vaikai bei jaunuoliai šoks choreografės Modestos Butautytės sukurtą šokį. Akcijoje jau pareiškė norą dalyvauti per 1000 dalyvių. Kviečiami prisijungti visi norintys.
2014 m. balandžio 30 d.
Šiais metais visą Lietuvą sujungsiančią Dainų šventę iškilmingai pabaigs Dainų diena. Jos metu netrūks vienijančių ritualų: vienu kvėpavimu dainas, su kuriomis užaugome, atliks per dvylika tūkstančių choristų iš 350 kolektyvų.
2014 m. balandžio 30 d.
Pirmąjį gegužės šeštadienį Lietuvos paštas serijoje "Europa“ išleis du naujus pašto ženklus. Šįkart visų Europos šalių paštų leidžiamoje serijoje puikuosis tradiciniai nacionaliniai instrumentai. Lietuviškais pašto ženklais bus įamžinti ožragis, skrabalai, birbynė ir kanklės.
2014 m. balandžio 25 d.
Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto Studentų atstovybė kviečia balandžio 28-30 dienomis švęsti "Lituanistų dienas“! Tris dienas truksiąs renginių maratonas skirtas ir lituanistams, ir jų draugams, ir norintiems jais tapti.
2014 m. balandžio 25 d.
Anglų kalba šiandieniniame pasaulyje tebėra pagrindinė bendravimo, informacijos perdavimo bei pažinimo kalba. Ši kalba vis dar labai reikalinga, svarbi ir, galima sakyti, būtina kiekvienam. Dėl to įvairiose situacijose, tiek profesinėje veikloje, tiek kasdieniniame gyvenime, vis dažniau pajuntame realų poreikį įvertinti ir sužinoti savo anglų kalbos žinių lygį.
2014 m. balandžio 24 d.
Trečius metus iš eilės startuoja respublikinis piešinių konkursas "Gyvūnas - žmogaus draugas“. Konkurso organizatoriai, kviesdami įamžinti žmogaus ir gyvūno draugystę, siekia atkreipti vaikų ir jaunimo dėmesį į gyvūnų apsaugą ir teisingą elgseną su jais.
2014 m. balandžio 22 d.
Belgas Wimas Vandekeybusas ir jo trupė "Ultima Vez“, Danijos šokio teatras su Timu Rushtonu priešaky ir prancūzų hiphopo šokio trupė "Compagnie Malka“ - trys užsienio grandai, kuriais džiaugiasi ir didžiuojasi šiųmetis, gegužės 9-15 d. vyksiantis, tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis "Naujasis Baltijos šokis“.
2014 m. balandžio 17 d.
Antradienio vakarą "Domus galerijoje“ atidaryta didžiausia lietuvių dailės paroda "Menas namams“. Į parodos atidarymą-vernisažą suplūdo per 400 meno mylėtojų, verslininkų, meno mecenatų, kolekcionierių, garsių visuomenės veikėjų. Parodą aplankė Kultūros ministras Šarūnas Birutis, Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbonavičienė, Lietuvos kultūros tarybos skyriaus vadovė Agnė Silickaitė, Seimo narė Dalia Teišerskytė bei daugelis kitų.
2014 m. balandžio 17 d.
Šv. Velykų margutis Estijoje - ne tik vaisingumo ir gamtos nubudimo simbolis, tačiau ir meilės laiškas. Jo ankstyvą Velykų rytą tikėkis tiek nuo mylimojo, tiek ir nuo slapto gerbėjo. Tačiau, jei per metus ką nors stipriai nuvylei - nepamiršk turėti atsarginės servetėlės, nes vietoje įprasto kietai virto margučio tau gali atitekti žalias.