Kultūra, švietimas

2015 m. spalio 12 d.
Pirmąjį spalio sekmadienį, Šv. Pranciškaus dieną, Senojoje Varėnoje buvo švenčiamos gražios iškilmės. Tądien buvo pašventinta Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebono Pranciškaus Čivilio rūpesčiu priešais bažnyčią iškilusi skulptūra "Angelas“, sukurta M.K.Čiurlionio kūrybos motyvais.
2015 m. spalio 9 d.
Spalio 10 d. 17 val. Tauragės kultūros rūmuose pirmą kartą šalyje rengiamas konkursas "Šauniausia Lietuvos močiutė 2015“.
2015 m. spalio 5 d.
Tyrinėjant Mažosios Lietuvos raštijos paveldą galima rasti daug įdomių ir intriguojančių faktų apie lietuvių kalbą, jos formavimąsi ir kaitą. Mažojoje Lietuvoje daug lietuvių filologijos darbų pasirodė anksčiau nei Didžiojoje.
2015 m. spalio 1 d.
Puiki žinia - keliautojų bendruomenė "Places to See in Your Lifetime“ senąją Lietuvos sostinę Trakus įtraukė tarp 10 pačių įspūdingiausių pasaulio senovinių miestų ir miestelių.
2015 m. rugsėjo 24 d.
Po beveik trejus metus įgyvendinto projekto atsinaujinęs Kauno IX forto muziejus rugsėjo 25 d. atveria duris į IX forto puskaponierį bei pristato naują ekspoziciją apie Kauno tvirtovę.
2015 m. rugsėjo 21 d.
"Milijardas turistų. Milijardas galimybių” - skelbia Pasaulio turizmo organizacija ir kviečia paminėti Tarptautinę turizmo dieną, rugsėjo 27-ąją. Vilniaus turizmo informacijos centras prisideda prie sveikinimų ir šia proga rengia specialias ekskursijas Senamiestyje, Užupyje, Žvėryne bei Stoties rajone.
2015 m. rugsėjo 21 d.
Rugsėjo 15-18 dienomis, Gdanske vyko Baltijos jūros valstybių tarybai pirmininkaujančios Lenkijos organizuotas Baltijos jūros kultūros forumas, kurio tikslas atkreipti dėmesį į kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriaus svarbą kuriant konkurencingesnį, tvaresnį ir sumanesnį Baltijos jūros regioną.
2015 m. rugsėjo 21 d.
Tėveliai, norintys pasinaudoti valstybės skiriamu finansavimu neformaliajam vaikų švietimui, turėtų suskubti. Paslaugų sutartis su neformaliojo vaikų švietimo teikėjais - organizacijomis ar laisvaisiais mokytojais - būtina sudaryti iki 2015 m. spalio 1 dienos.
2015 m. rugsėjo 17 d.
Lietuvos edukologijos universitete (LEU) jau dešimtą vasarą susirenka žmonių iš įvairių šalių, norinčių išmokti lietuvių kalbą ir pažinti Lietuvos kultūrą. Šiemet čia atvyko 62 studentai iš 15 valstybių.
2015 m. rugsėjo 7 d.
Per du mėnesius - daugiau nei 40 koncertų
Kiekvienais metais "Kristupo vasaros festivalis“ išradingai atskleidžia neišsemiamą muzikos grožį.
2015 m. rugsėjo 1 d.
Šiandien į mokyklą sugrįžtantys ar pirmą kartą į mokyklos suolą sėsiantys moksleiviai dažnai būna įsitikinę, kad mokytis sunku ir neįdomu. Lapkričio 6-7 dienomis, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančioje švietimo parodoje "Mokykla 2015“, įvairiomis čia surengtomis veiklomis bus griaunami stereotipai apie tai, kad mokslas yra nuobodus, kartu teigiama, kad šiandien būti mokytoju yra garbinga ir įdomu.
2015 m. rugpjūčio 26 d.
Dar šį rudenį Vilniuje, Antakalnyje, ruošiamasi atidaryti originalų skulptūrų parką. Nauja Vilniaus meno erdvė kuriama pušyne šalia "Antakalnio terasų“ gyvenvietės, V. Žalakevičiaus gatvėje.
2015 m. rugpjūčio 25 d.
Naujam gyvenimui prikeltas Gelgaudiškio dvaras vėl traukia turistus, jo erdvėse vyksta teatralizuoti koncertai, meniniai plenerai, vedamos ekskursijos.
2015 m. rugpjūčio 19 d.
2015 m. rugpjūčio 23-iąją, minint Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejus ir Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas kviečia į atvirų durų dieną.
2015 m. rugpjūčio 10 d.
Kol Lietuvos kultūros instituto kvietimu Vilniuje dirbanti lietuvių literatūros vertėja Reeta Tuoresmäki suomiškai bando prakalbinti Dalios Grinkevičiūtės knygą "Lietuviai prie Laptevų jūros“, o Darius James Ross angliškai - Dalios Staponkutės "Iš dviejų renkuosi trečią. Mano mažoji odisėja“, kitus lietuvių literatūros kūrinius skaito Prancūzijoje, Latvijoje, Makedonijoje, Lenkijoje, Estijoje...