Kultūra, švietimas

2014 m. rugsėjo 8 d.

Baltijos keliui skirtą filatelijos parodą Vilniaus centriniame pašte keičia nauja - kosmoso tematikai skirta ekspozicija. Vieno iš žymiausių šalies filatelistų kauniečio Henriko Kebeikio eksponatai atspindės parodos temą "Lietuviai žiūri į dangų“.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, šiemet į universitetines studijų programas pareikštas 158 341 pageidavimas. Šių metų bendrajame priėmime į 43 Lietuvos aukštąsias mokyklas (į 20 universitetų ir 23 kolegijas) dalyvauti užsiregistravo 39 712 asmenų.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Priešmokyklinio ugdymo specialistai teigia, kad, ugdant būsimuosius pirmokus, ypač svarbu suformuoti socialinius gebėjimus: mokėjimą bendrauti su bendraamžiais ir suaugusiais, susikaupti, būti pakankamai savarankiškam ir atsakingam. Į šiuos gebėjimus ir orientuota atnaujinta Bendroji priešmokyklinio ugdymo programa.

2014 m. rugsėjo 8 d.

UAB "ID4S“, išduodanti ir administruojanti elektroninius mokinio pažymėjimus Lietuvoje, sudarė sutartį su AB "Lietuvos geležinkeliai“ dėl geresnių sąlygų traukiniais keliaujantiems šalies moksleiviams ir mokytojams.

2014 m. rugsėjo 5 d.

Donatas Banionis gimė 1924 m. balandžio 28 d. Kaune. Pirmasis vaidinimas, į kurį jį, dar keturmetį, nusivedė mama - Kauno jėzuitų gimnazijoje rodyta "Kristaus kančia“. 1932-1937 m. būsimasis aktorius lankė pradžios mokyklą, labai gerai mokėsi. Jau antrame skyriuje jis ėmė vaidinti mokyklos spektakliuose, pamėgo kiną, svajojo tapti kino aktoriumi. Dar besimokydamas D. Banionis pradėjo dirbti statistu Valstybės teatre Kaune. Dalyvaudavo ne tik dramos, bet ir operos, baleto spektakliuose.

...
2014 m. rugsėjo 5 d.

Rugpjūčio 30 dieną Elektrėnuose vyko džiazo festivalis "JAUNYSTĖ 2014“. Pasimėgauti emocingais džiazo ritmais susirinko ne tik Elektrėnų krašto gyventojai, bet ir daugybė svečių iš didmiesčių ir kitų miestų. Nors vakarop prasidėjęs lietus išgąsdino dalį klausytojų, ištikimiausieji būriavosi po skėčiais iki pat renginio galo.

2014 m. rugsėjo 5 d.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras išleido naują leidinį "...pergyventų jausmų atogarsis“, kuriame publikuojamas Vyčio apygardos partizano Albino Bilinkevičiaus-Balčio dienoraštis, laiškų ir eilėraščių faksimilės.a

2014 m. rugsėjo 3 d.

Vilniaus Rotušės aikštėje savaitgalį šeimininkaus latviai, kur vyks "Atrask Latviją“ renginiai. Tai pirmą kartą Vilniuje vykstančių Latvijos dienų Vilniuje renginiai, kuriuos organizuoja Latvijos Investicijų ir plėtros agentūra (LIAA) ir Latvijos ambasada Lietuvoje.

2014 m. rugsėjo 3 d.

Grafų Tiškevičių dvaro rūmai, esantys Trakų Vokėje, rugsėjo 5-ąją taps traukos centru. Čia įvyks iškilminga atidarymo šventė, kurios metu Vilniaus miesto savivaldybė vilniečius ir aplinkinių miestelių gyventojus džiugins meno ir kultūros renginiais. Lankytojai galės apžiūrėti istorinę oranžeriją, rūmų sales, kuriose bus eksponuojami garsių Lietuvos ir užsienio tapytojų darbai, vyks ekskursijos po XIX a. architektūros šedevro erdves, o iškilmingą nuotaiką sukurs pučiamųjų instrumentų orkestras "T

...
2014 m. rugsėjo 2 d.

Prieš prasidedant mokslo metams, rugpjūčio mėnesį, organizacijos "Mentor Lietuva“ ir Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro (toliau - SPPC) atstovai pasirašė sutartį dėl psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programos įgyvendinimo Lietuvos mokyklose. SPPC akredituota programa "GYVAI“ - viena iš nedaugelio Lietuvoje įgyvendinamų prevencinių programų, kuriai buvo atliktas efektyvumo vertinimo tyrimas. Šiais mokslo metais programos "GYVAI“ naudą įvertinti gal

...
2014 m. rugsėjo 2 d.

Aktorė Marie-Josée Croze, laimėjusi Kanų kino festivalio apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį, atliks pagrindinį vaidmenį lietuvių-suomių gamybos filme "Dvi naktys iki ryto“, kurio filmavimo darbai prasidėjo jau šią savaitę Vilniuje. Tai bendras lietuvių kino kompanijos "Artbox“ ir suomių kino kompanijos "Mjolk Movies“ projektas.

2014 m. rugsėjo 1 d.

Daugiau jokio snūduriavimo. Amerikos Pediatrijos Akademija (APA) pakvietė visas Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) mokyklas rūpintis vaikais nuo 10 iki 18 metų ir pavėlinti atsidarymo laiką iki 8:30 ar vėliau. Šiuo metu 85 procentai mokyklų pamokas pradeda anksčiau.

2014 m. rugsėjo 1 d.

Įspūdingą Rugsėjo 1-osios šventę 2131 pirmakursiui "Žalgirio“ arenoje surengė Kauno technologijos universitetas (KTU). KTU Kultūros centro ir muzikanto, režisieriaus Vido Bareikio surengtame teatralizuotame renginyje studentams ir rimtai, ir šmaikščiai buvo atskleistas Universiteto gyvenimas, pasiekimai, suteikiamos galimybės.

2014 m. rugsėjo 1 d.

Rugsėjo 6-7 d. jau trečią kartą Medininkų pilyje (30 km į pietryčius nuo Vilniaus) vyks gyvosios istorijos festivalis. Šių metų renginio pavadinimas -"Medininkų pilies apgultis. 1402-ieji“ nusako jo turinį. XIV-XV a. karybos rekonstrukcija užsiimantys klubai susirinks kaip į karo žygį. Renginį organizuoja Senovės baltų kovų brolija "Vilkatlakai“ ir Trakų istorijos muziejus.

2014 m. rugpjūčio 29 d.
Renginio tipas: Paroda
Renginio data: 2014-09-05, penktadienis
Renginio pradžia: 17:00
Renginio vieta: Janinos monkutės-Marks muziejuje-galerijoje. J.Basanavičiaus 45, Kėdainiai