Kultūra, švietimas

2014 m. spalio 31 d.

Šiemet, spalio mėn. pradžioje vykusioje Frankfurto knygų mugėje, leidykla "Šviesa“ buvo pastebėta ir įvertinta Europos mokomosios literatūros leidėjų grupės (EEPG). Kaip ir kiekvienais metais, ši grupė skiria apdovanojimus geriausiais pripažintiems šviečiamojo pobūdžio leidiniams. Tarp jų ypatingo komisijos dėmesio sulaukė 2013 m. išleistas dvejus su puse metų rengtas leidyklos "Šviesa“ dailės mokymo(si) komplektas IX-X klasėms. Leidyklai ir vadovėlio autorėms - Irenai S

...
2014 m. spalio 30 d.

Ketvirtadienį ryte apie savo atsistatydinimą pranešė vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas. Premjeras ministro prašymą patenkino.

2014 m. spalio 30 d.

Renginiu Kaune baigėsi "Jaunimo linijos“ ir Andriaus Mamontovo bendros iniciatyvos "Nebijok kalbėti“ 2014-ų metų renginių serija. Prieš ketverius metus startavęs savižudybių prevencijai bei visuomenės edukacijai skirtas renginių ciklas kasmet sulaukia didelio visuomenės dėmesio. Šiais metais renginiai vyko šešiose trijų didžiųjų miestų - Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos - aukštosiose mokyklose.

2014 m. spalio 30 d.

Jau šiandien 17.30 val. vyks antrasis žaidimo "Bibliomūšis“ etapas, kurį organizuoja Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamas projektas "Bibliotekos pažangai 2“. Antrajame žaidimo etape komandos prisijungs prie tiesioginės transliacijos iš Lietuvos Nacionalinėje bibliotekoje įrengtos mini studijos, kur klausimus komandoms uždavinės "Bibliomūšio“ vedėjas Egidijus Anglickis. Atsižvelgiant į komandų galimybes specialiai žaidimui integruojami unikalūs 3D make

...
2014 m. spalio 30 d.

Vilniaus senosiose kapinėse, vilniečių geriau žinomose Bernardinų kapinių vardu, vyksta kapinių koplyčios (toliau - Koplyčia) restauravimo-remonto darbai.

2014 m. spalio 30 d.

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), rūpindamasis savo akademinės bendruomenės sveikatos stiprinimu ir sveika gyvensena, skatina savo narius būti aktyvius ir kartu sportuoti. 2014 m. spalio 27 d. prasidėjo šiaurietiško ėjimo užsiėmimai, kurie vyks kiekvieno mėnesio paskutinį pirmadienį 17 val. Užsiėmimų metu mokomasi šiaurietiško ėjimo technikos ir raumenis stiprinančių pratimų. LEU bendruomenės nariai, susirinkę į užsiėmimą, aktyviai praleido popietę gamtoje ir pajuto šiaurietiško ėjimo n

...
2014 m. spalio 29 d.

Skaitmeniniai vadovėliai, kuriuose ne tik tekstas, bet ir filmukai, garso įrašai, testai, interaktyvios užduotys, jau tampa mokyklų realybe. "Dabar kiekvienas mokytojas labai lengvai gali susikurti skaitmeninį vadovėlį - tokį, kokio reikia jo pamokoms, - vakar (spalio 28 d.) Vilniuje vykusioje švietimo konferencijoje K12 Forumas pasakojo "Apple“ atstovas Sigitas Liaučius. - Taigi visai įmanoma, kad po kelerių metų mokinukai į mokyklą keliaus ne su sunkiomis kuprinėmis, o su lengvučiai

...
2014 m. spalio 29 d.

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) ir Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), siekdami veiksmingo bendradarbiavimo studijų, tęstinio mokymosi, kvalifikacijos tobulinimo, mokslinių tyrimų ir projektinės veiklos srityse, sudarė bendradarbiavimo sutartį.

2014 m. spalio 28 d.

Lietuvos gyventojai svarbiausiomis aplinkosaugos problemomis laiko oro ir vandens užterštumą, trečioje vietoje - aplinkos taršą atliekomis ir jų kiekio didėjimą. Didžioji apklausoje dalyvavusių žmonių dalis (63 proc.) nurodė, kad atliekų rūšiavimas - tai populiariausias būdas asmeniškai prisidėti prie aplinkosaugos problemų sprendimo. Tokie rezultatai paaiškėjo susumavus VšĮ "Pakuočių tvarkymo organizacija“ (PTO) inicijuotos reprezentatyvios apklausos, kurią atliko ben

...
2014 m. spalio 28 d.

Spalio 24 d. Kaune pristatytas bendras Kauno technologijos universiteto, Lietuvos sporto universiteto, UAB "De Futuro" ir kitų sveikatingumo klasterio iVita narių sukurta širdies darbo ir fizinio krūvio valdymo sistema "iPulsusTM Squad 7D". Sistema skirta mokytojams ar treneriams stebėti sportuojančios grupės būklę ir pagal kiekvieno sportuojančiojo organizmo duomenis vertinti ir kontroliuoti jų krūvius.

2014 m. spalio 28 d.

Lietuvos mokytojai iš naujo atranda tinklaraščius ir jų panaudojimo mokymo procese galimybes.

2014 m. spalio 27 d.

Kazachstane rasta keliasdešimt įvairios formos ir dydžio geoglifų. Jais jau susidomėjo britų žurnalistai. Naujai atrastus geoglifus kartu su Kostanajaus universiteto mokslininkais tiria ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto ir Istorijos instituto mokslo darbuotoja Giedrė Motuzaitė Matuzevičiūtė Keen.
Mokslininkė pasakoja apie naujuosius radinius ir jų tyrimus.

2014 m. spalio 27 d.

Palangoje vyko Lietuvos muziejų asociacijos (toliau- LMA) organizuotas trijų dienų seminaras "Muziejai šiuolaikinėje visuomenėje: strateginės plėtros kryptys, tikslai, uždaviniai Lietuvos ir tarptautiniame kontekste“. Seminare dalyvavo per 70 šalies muziejų vadovų ir kultūros vadybininkų.

2014 m. spalio 27 d.

Šeštadienį Kaune pristatyta nauja dailininko Rimo Valeikio knyga vaikams "Akvariumo istorijos. Eglės Spyglės paslaptis“. Jos premjera įvyko prekybos ir laisvalaikio centre "Mega“, kur susirinkę lankytojai stebėjo, kaip knygos autorius pats tampa povandeninio pasaulio dalimi ir kartu su pagrindiniu knygos personažu neria į aukščiausią Baltijos šalyse jūrinį akvariumą. Jame nuo šiol bus galima išvysti pagrindinį naujos Rimo Valeikio knygos herojų - Vincentą Du.

...
2014 m. spalio 27 d.

Šiauliuose per savaitę pastebimai pasikeitė Talkšos ežero pakrantė - įrengtas pėsčiųjų takas, poilsio aikštelė, pasodinti specialiai parinkti augalai. Iki metų pabaigos numatyta nutiesti dviračių taką, įrengti automobilių stovėjimo aikštelę, pastatyti informacinius stendus. Projektui įgyvendinti skirtas beveik milijonas litų.