Kultūra, švietimas

2014 m. lapkričio 4 d.

Sveiki gyvi, sveteliai,

Mūsų mylimieji,

Ar gera buvo

Vieškeliu važiuoti?

Ar nepailso

Širmieji žirgeliai?

Tokia daina saulėtą spalio 28 dieną buvo pasitikti svečiai, atvykę į ilgai lauktą liaudies amatų kūrybinių dirbtuvių atidarymą.

...
2014 m. lapkričio 4 d.

Vairuotojai Jungtinėse Valstijose fotografuoja degalinėse, norėdami įamžinti stebėtinai žemas benzino kainas. Pirmą kartą nuo 2010 metų pabaigos vidutinė benzino galono (3,79 litro) kaina yra mažesnė nei 3 doleriai.

2014 m. lapkričio 4 d.

2014 m. lapkričio 6 d., ketvirtadienį, 13 val. Šimonių girioje, prie buvusios Lietuvos partizanų Algimanto apygardos vadavietės netoli Priegodo ežero, bus oficialiai atidarytas pažintinis maršrutas "Algimanto apygardos partizanų kovų takais“. Renginio metu bus rodoma Lietuvos partizanų priesaikos inscenizacija, dalyviai bus vaišinami kareiviška koše ir arbata.

2014 m. lapkričio 3 d.

Kauno technologijos universitetas (KTU) vis plačiau Lietuvai praveria duris į Azijos tigru dėl staigaus ekonominio šuolio vadinamą Taivaną. Spalį KTU dėstęs Nacionalinio Tsing Hua universiteto finansų profesorius Che-Chunas Linas į savo tėvynę parvežė svarbią žinią apie aukštą studijų kokybę mūsų šalyje ir siekį skatinti mokslo, technologijų ir verslo bendradarbiavimą.

2014 m. lapkričio 3 d.

Spalio 27-30 d. Niujorke ir Los Andžele (JAV) Lietuva ne tik pirmą kartą prisistatė specializuotoje turizmo parodoje žiniasklaidos profesionalams "VEMEX 2014“ (Visit Europe Media Exchange), bet ir surengė išsamų šalies pristatymą Los Andželo turizmo sektoriaus ir žiniasklaidos atstovams.

2014 m. lapkričio 3 d.

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) nusprendė vis daugiau investuoti į pedagogų rengimo kokybę, ir kurti inovatyvią studijų infrastruktūrą. Siekiant šio tikslo 2015 m. pradžioje duris atvers universitetinis vaikų darželis "Mažųjų akademija“. Jis teiks ne tik vaikų priežiūros ir jų ugdymo paslaugas, tačiau ir veiks kaip vaikų ugdymo tyrimų, inovacijų kūrimo ir įgyvendinimo laboratorija. Universitetinis vaikų darželis bus kuriamas ir vystomas kaip šiuolaikiška studentų praktik

...
2014 m. lapkričio 3 d.

Seime įregistruotos Švietimo įstatymo pataisos, siūlančios mokyklų direktoriams įvesti penkerių metų kadencijas. Mokyklų vadovų asociacija tikina, kad kalbos apie rotaciją skaudina ir reiškia abejones: ar atsirastų jaunų žmonių, norinčių ir galinčių dirbti tokį darbą.

2014 m. lapkričio 3 d.

Lapkritis - susikaupimo metas, tad tinkamesnės progos suskambėti kompozitoriaus Morteno Lauridseno kūriniui "Lux Aeterna“, ko gero, ieškoti ir nereikia. Stulbinančio grožio kompozicijos atlikimui jėgas suvienijo berniukų ir jaunuolių choras "Ąžuoliukas“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Vytautas Miškinis) kartu su Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kameriniu orkestru (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus).

2014 m. lapkričio 3 d.

2014 m. lapkričio 5 d., trečiadienį, 16.00 val. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse (Žirmūnų g. 1F, Vilnius) vyks parodos "Žvilgsnis į Prahą per slaptosios policijos objektyvą“ atidarymas. Dalyvaus Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje p. Bohumil Mazánek, Genocido aukų muziejaus vadovas Eugenijus Peikštenis ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorikė dr. Kristina Burinskaitė, tru

...
2014 m. lapkričio 3 d.

Artėjant mirusiųjų pagerbimo dienoms, tikriausiai daugelis iš mūsų susimąstome apie natūralią žmogaus egzistencijos baigtį, prisimename išėjusius artimuosius. Tomis dienomis panašių klausimų kyla ir mūsų vaikams: kodėl pagerbiame mirusiųjų atminimą, ar su mirtimi viskas baigiasi, ar visi mes mirsime...

2014 m. spalio 31 d.

Šiemet, spalio mėn. pradžioje vykusioje Frankfurto knygų mugėje, leidykla "Šviesa“ buvo pastebėta ir įvertinta Europos mokomosios literatūros leidėjų grupės (EEPG). Kaip ir kiekvienais metais, ši grupė skiria apdovanojimus geriausiais pripažintiems šviečiamojo pobūdžio leidiniams. Tarp jų ypatingo komisijos dėmesio sulaukė 2013 m. išleistas dvejus su puse metų rengtas leidyklos "Šviesa“ dailės mokymo(si) komplektas IX-X klasėms. Leidyklai ir vadovėlio autorėms - Irenai S

...
2014 m. spalio 30 d.

Ketvirtadienį ryte apie savo atsistatydinimą pranešė vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas. Premjeras ministro prašymą patenkino.

2014 m. spalio 30 d.

Renginiu Kaune baigėsi "Jaunimo linijos“ ir Andriaus Mamontovo bendros iniciatyvos "Nebijok kalbėti“ 2014-ų metų renginių serija. Prieš ketverius metus startavęs savižudybių prevencijai bei visuomenės edukacijai skirtas renginių ciklas kasmet sulaukia didelio visuomenės dėmesio. Šiais metais renginiai vyko šešiose trijų didžiųjų miestų - Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos - aukštosiose mokyklose.

2014 m. spalio 30 d.

Jau šiandien 17.30 val. vyks antrasis žaidimo "Bibliomūšis“ etapas, kurį organizuoja Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamas projektas "Bibliotekos pažangai 2“. Antrajame žaidimo etape komandos prisijungs prie tiesioginės transliacijos iš Lietuvos Nacionalinėje bibliotekoje įrengtos mini studijos, kur klausimus komandoms uždavinės "Bibliomūšio“ vedėjas Egidijus Anglickis. Atsižvelgiant į komandų galimybes specialiai žaidimui integruojami unikalūs 3D make

...
2014 m. spalio 30 d.

Vilniaus senosiose kapinėse, vilniečių geriau žinomose Bernardinų kapinių vardu, vyksta kapinių koplyčios (toliau - Koplyčia) restauravimo-remonto darbai.