Kultūra, švietimas

2014 m. gruodžio 12 d.

Ugdant ikimokyklinio amžiaus vaikus, svarbiausia padėti formuotis esminėms vertybėms ir gebėjimams: smalsumui, iniciatyvumui, kūrybiškumui, mokėjimui bendrauti, pasitikėti savimi ir suprasti kitą.

2014 m. gruodžio 12 d.

Valstybinis turizmo departamentas (toliau - VTD), atsižvelgdamas į Lietuvos išeivijos prašymus, kartu su iliustratore Rasa Joni parengė ir išleido spalvingą užduočių knygelę "Kaip stumbriukas Tumas po Lietuvą keliavo“. Gausiai iliustruotame leidinyje su įdomiomis ir lavinančiomis užduotimis vaikams pasakojama apie stumbriuko Tumo iš Pašilių miško svajonės išsipildymą - apkeliauti Lietuvą ir pirmą kartą gyvenime pamatyti Lietuvos pajūrį.

2014 m. gruodžio 10 d.

Kauno technologijos universitete (KTU) viešėjęs vokiečių žurnalistas, knygų autorius, biologas Christianas Schwägerlis teigia, jog atėjo laikas pripažinti žmones pagrindine planetos veidą keičiančia jėga. "Šiandien 97 proc. visų Žemės gyvūnų biomasės sudaro žmonės ir jų auginami gyvūnai. Esame dominuojanti rūšis“, - gruodį KTU vykstančiame "Zooetikos“ paskaitų cikle teigė C. Schwägerlis.

2014 m. gruodžio 9 d.

Gruodžio 9 d., Tarptautinės antikorupcijos dienos proga, 1500 moksleivių pasižadės nenusirašinėti, o 50 švietimo įstaigų trisdešimtyje Lietuvos miestų jungsis į “Sąžiningumo mokyklų” tinklą ir taip įsipareigos siekti daugiau sąžiningumo ir skaidrumo savo kasdienėje veikloje.

2014 m. gruodžio 5 d.

Jau penktus metus vystomas Interaktyvus Lietuvos architektūros žemėlapis (www.archmap.lt) - gyvoji šiuolaikinės Lietuvos architektūros enciklopedija, kurią vysto Kūrybinių industrijų parkas "Architektūros centras“, remiamas Lietuvos kultūros tarybos, Exterus, Wienerberger, Knauf (partneris - Lietuvos architektų sąjunga). Joje pristatomi nuo Nepriklausomybės atkūrimo pradžios (nuo 1991 m.) menininkų sukurti darbai: visuomeniniai ir administraciniai, individualūs gyvenamieji ir daugia

...
2014 m. gruodžio 5 d.

Ketvirtadienį, gruodžio 4 d. Kauno technologijos universitete (KTU) buvo pasirašyta paramos sutartis tarp Universiteto ir JAV sveikatos apsaugos technologijų įmonės padalinio Lietuvoje UAB "Intermedix Lietuva“.

2014 m. gruodžio 4 d.

Greita informacijos kaita, besikeičiantys XXI a. mokinių poreikiai nurašo vadovėlių aktualumą. Pasak pedagogės, švietimo konsultantės ir mokytojo veiklos vertintojos Liubos Stankevičienės, vadovėlis jau ne mokymosi šaltinis, o tik pagalbininkas nekūrybiškam mokytojui. Pradinio ugdymo mokytoja ekspertė teigia, kad mokytojas turi ieškoti ne vadovėlių, o kaupti naujų metodų arsenalą, keisti savo požiūrį. "Taikomi metodai ir tikslai nebetinka Z kartos vaikams“, - sako ji.

...
2014 m. gruodžio 3 d.

Peržengus gruodžio slenkstį, gamtoje prasideda pats tamsiausias metas. Saulutė tik retsykiais švysteli pažeme - nusidriekia ilgi pamėkliški šešėliai. "Senovėje šis mėnuo vadintas siekiu. Gal todėl, kad metai siekia pabaigą ar saulė tekėdama jau greit pasieks kraštinę padėtį horizonte. Po Lietuvos krikšto saulėgrįžos laukimo metas buvo sutapatintas su adventu. Šiuo susikaupimo, kūno ir dvasios apsivalymo periodu prasideda liturginiai - bažnytinių švenčių - metai“,

...
2014 m. gruodžio 2 d.

"Nors jaunesnieji moksleiviai skaito daug, tačiau nuo 9-10 klasių skaitymo aktyvumas, noras dalyvauti su knygomis susijusiuose renginiuose smarkiai krenta. Jaunuolių nebedomina knygų skaitymas, jie apsiriboja tik lietuvių kalbos ir literatūros pamokose nagrinėjamais kūriniais“, - savo įžvalgomis dalinasi Jolanta Markevičienė, knygų skaitymo festivalio konkurso "Knygų pelėda“, skatinančio vaikus skaityti su malonumu, o mokytojus - puoselėti skaitymo kultūrą savo mokykloje, organiza

...
2014 m. lapkričio 25 d.

Kuo skiriasi ir kuo panašios doktorantūra Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje? Studijas šiose šalyse palygino Kauno technologijos universiteto (KTU) doktorantai Aliona Iljina ir Andrius Eidimtas bei buvusi KTU doktorantė, o dabar Lankasterio universiteto mokslininkė ir marketingo dėstytoja Laura Šalčiuvienė.

2014 m. lapkričio 25 d.

Neseniai you-tube pasirodė filmas "EXIT ADMD, kurį sukūrė Šveicarijos asociacija, padedanti prancūziškai kalbantiems šveicarams numirti. Kaip savo straipsnyje sako Michaelis Cookas, filmas yra apie šveicarų savižudybių su gydytojo pagalba "misticizmą“, dėl to jo įtikinimo poveikis toks galingas.

2014 m. lapkričio 24 d.

Rašytojo ir vertėjo Jurgio Kunčino kūryba, rankraščiai ir faksimilės, straipsniai apie jį ir recenzijos - susisteminta visa informacija nuo šiol jam skirtoje virtualioje bibliotekoje.

2014 m. lapkričio 24 d.

Lietuvoje šiandien startuoja Nacionalinė karjeros savaitė. Visą savaitę darbuotojai savanoriai iš daugiau nei 130 organizacijų susitiks su moksleiviais iš 300 mokyklų - tai dvigubai daugiau įmonių ir dvigubai daugiau mokyklų nei pernai. Darbuotojai vaikams ne tik pasakos apie savo karjerą ir darbo rinką, bet ir ieškos jaunųjų talentų, kuriems perduotos žinios padės apgalvotai pasirinkti profesiją. Iniciatyvos "Kam to reikia?!” antrą kartą Lietuvoje rengiamą Nacionalinę karje

...
2014 m. lapkričio 21 d.

Kaip pažinti ir suprasti vaikų konfliktų priežastis ir numatyti pagalbos vaikui galimybes, mokantis spręsti konfliktines situacijas jau ankstyvojoje vaikystėje? Tuo besidomėdami Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Socialinės edukacijos fakulteto Socialinio ugdymo katedros studentai šiais metais susibūrė į "Pozityviosios tėvystės“ bendraminčių klubą ir pakvietė visus besidominčius pozityviosios tėvystės idėjomis diskutuoti vaikų auklėjimo klausimais. Čia kalbama apie įvairias t

...
2014 m. lapkričio 21 d.

"Architektūra turi didžiausią vizualinę galią iš visų menų liudyti visą civilizacinę visuomenės ir žmonijos būklę - ekonomikos, technologijų, skonio, minties, vaizduotės, politinio jautrumo.“ (L . Donskis)