Viskas apie išsilavinimą užsienyje parodoje kovo 20 dieną Vilniuje

Kovo 20 dieną Radisson Blu Hotel Lietuva konferencijų centre Vilniuje įvyks kasmetinė specializuota paroda „Days of International Education” („Tarptautinių studijų dienos“). Daugiau nei 40  parodos dalyvių pristatys įvairias mokymo programas – nuo kalbų kursų ir vasaros stovyklų iki vidurinio ir aukštojo išsilavinimo. Apie parodą Lietuvoje pasakoja – Jurgita Gruodienė, UAB „Baltic Council for International Education“ direktorė.

Daugiausia mokymo įstaigų parodoje dalyvaus iš Didžiosios Britanijos. Ir tai, ne atsitiktinumas. Didžioji Britanija yra populiariausia mokymosi vieta jau daugelį metų. Kiekvienais metais Lietuvos mokyklų absolventai išvyksta į Anglijos universitetus, taip pat Oksfordą ir Kembridžą. Remiantis „The Times“ duomenimis, kuris kiekvienais metais publikuoja Anglijos universitetų reitingus (daugiau nei 100): 2011/2012 mokslo metais per centralizuotą stojimo sistemą UCAS (Universities and Colleges Admissions Service) buvo pateiktos 3372 paraiškos iš Lietuvos. 2012/2013 metais paraiškų skaičius siekė 4369.
Kovo 20 dieną renginio organizatoriai detaliau papasakos apie geriausius būdus norint įstoti į Anglijos universitetus. Į aktualius Jums klausimus atsakys Anglijos universitetų atstovai: Cardiff University, įeinantis į Russel Group ir jungiantis 24 geriausius šalies universitetus. Oxford Brookes University – pirmas reitinguose tarp vadinamų „naujųjų“ universitetų, kuriame tarp klasikinių disciplinų rasite daug šiuolaikinių programų. Parodoje taip pat dalyvaus University College Birmingham, Regents University London, Bath Spa University.
Dauguma mokinių ir jų tėvai įsitikinę, kad norint įstoti į geriausius Anglijos, o taip pat ir kitus pasaulio universitetus su Lietuvišku vidurinio išsilavinimo atestatu nepaprasta, o kartais ir neįmanoma. Išeitis – mokymasis Anglijoje pagal vidurinio išsilavinimo programą. Parodos metu Anglijos privačių mokyklų ir koledžų atstovai papasakos apie stojimo sąlygas, mokymosi programą, taip pat praves pokalbį su būsimaisiais studentais. Nežiūrint į tai, kad privačiose mokymo įstaigose mokslas mokamas, yra galimybė gauti stipendiją. Parodoje Vilniuje dalyvaus Anglijos mokyklų ir koledžų atstovai, tarp kurių Cambridge Tutors College, DLD College London, Mander Portman Woodward ir kiti, papasakos apie sąlygas gauti stipendiją, tame tarpe ir už pasiekimus sporte. Pavyzdžiui, Plymouth College, kur mokosi Rūta Meilutytė – 2012 metais tapusi olimpine čempione Londono Olimpiadoje.

Nemokamą išsilavinimą Anglijoje galima gauti valstybiniame Liverpool College arba Shaftesbury School, šios įstaigos taip pat dalyvauja parodoje. Alternatyva viduriniam išsilavinimui profesinio mokymo programos įvairiose srityse: meno ir dizaino, statybos, kompiuterių, turizmo, viešbučių verslo, 3D dizaino, baldų gamybos, floristikos, šukuosenų meno, pop muzikos, muzikos technologijų, džiazo, šokių, sporto, futbolo, kosmetologijos ir kt. Mokslas šiuose koledžuose nemokamas.
Tarp parodos dalyvių ir kitų šalių atstovai, tarp kurių Antwerp Management School, kuri įeina į University of Antwerpen sudėtį. Mokykla siūlo magistro programas įvairiose srityse ir galimybę studijuoti Belgijoje, Indijoje, Prancūzijoje, Vengrijoje ir JAV.
Tarp naujų dalyvių Kaplan Holborn College, įsikūręs Londono centre ir siūlantis bakalauro programas verslo, teisės, buhalterijos ir finansų srityse. Koledžas įeina į Kaplan UK sudėtį, kaip ir mokymo įstaiga Kaplan Financial, kuri atvyksta į Vilnių ir pristatys pasiruošimą profesionaliems ACA, ACCA, CFA (buhalterija ir finansai) egzaminams. NHTV Breda University iš Olandijos pristatys aukštojo išsilavinimo programas įvairiose srityse.
Apie viešbučių ir turizmo verslo programas  papasakos šveicarų švietimo aljansas  Swiss Education Group, į kurio sudėtį įeina tokios žymios mokyklos kaip Hotel Institute Montreux, Swiss Hotel Management School, IHHTI.
Pavasaris – tai laikas, kai mes galvojame apie tai, kur ir kaip praleisti atostogas, kur išleisti savo vaiką, kad vasaros atostogos būtų naudingos. Atsakymus į šiuos klausimus Jūs taip pat galėsite sužinoti parodoje kovo 20 d. Pavyzdžiui, Anglijos kompanija Academic Summer papasakos apie vasaros programas 7-17 metų moksleiviams, kuriose yra anglų kalbos mokymasis ir akademiniai dalykai: matematika, fizika, chemija, biologija, menai, verslas, IT ir kt.
Kitas parodos dalyvis Target English International pristatys vasaros kalbų programas 11-18 metų moksleiviams, kurios vyksta žinomų universitetų miesteliuose - Bath University, Liverpool University, Hull University, Nottingham University, York ir Staffordshire University.
ACE English Malta mokykla suteiks informacijos apie geriausias anglų kalbos ir poilsio programas Maltoje moksleiviams ir studentams, jaunimui ir suaugusiems,  taip pat pristatys šeimynines keliones tėvams su vaikais, kurių amžius nuo 6 mėnesių ir vyresni!
Parodos organizatorius Baltic Council for International Education pasiūlys lankytojams pačias populiariausias programas moksleiviams ir suaugusiems Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, JAV, Kanadoje ir kitose šalyse, taip pat grupines keliones skirtas anglų kalbos mokymuisi ir poilsiui Anglijoje ir Maltoje.
Sprendimas mokintis užsienyje – tai labai atsakingas žingsnis pasirenkant mokyklą, koledžą, universitetą, ir vienas iš svarbiausių Jūsų gyvenimo projektų. Tikimės, kad tarptautinių studijų paroda padės Jums padaryti teisingą sprendimą.
 
„DAYS OF INTERNATIONAL EDUCATION”
Kovo 20 dieną Vilniuje
Paroda vyks: Radisson Blu Hotel Lietuva konferencijų centre Vilniuje, Konstitucijos pr. 20
 
Parodos laikas: 10.00 – 18.00
Įėjimas nemokamas
Papildoma informacija ir dalyvių sąrašas www.balticcouncil.lt
 
Daiva Siautilaitė, išsilavinimo užsienyje konsultantė<- Grįžti į atgal