Sakralinių muzikos valandų ciklą užbaigs iškiliausio JAV vargonininko koncertas

Per du mėnesius – daugiau nei 40 koncertų
Kiekvienais metais „Kristupo vasaros festivalis“ išradingai atskleidžia neišsemiamą muzikos grožį.

Per du mėnesius festivalio lankytojams skirtingose Vilniaus erdvėse ir Lietuvos regionuose buvo pristatyta daugiau nei 40 renginių, kuriuose pasirodė atlikėjai iš Lietuvos, Prancūzijos, JAV, Brazilijos, Pietų Afrikos, Italijos, Ispanijos, Gruzijos, Šveicarijos, Austrijos ir kitų pasaulio valstybių.
Jis džiugino ne tik spalvinga programa, bet ir naujienomis, iš kurių išskirti verta Lietuvoje nematytą instrumentą- xalą bei specialią programą kūdikiams.
 
Tradicinį sakralinės muzikos ciklą užbaigs iškilus JAV vargonininkas
 
„Kristupo vasaros festivalį“ užbaigs tradicinio, jau daugiau kaip dešimtmetį rengiamo ir klausytojų pamėgto ciklo „Sakralinės muzikos valandos“, koncertas. Rugsėjo 10 d. Šv. Kazimiero bažnyčioje vargonuos amerikietis Michaelis Baueris.
Studijas baigęs Alabamos ir Sinsinačio universitetuose, vargonininkas meistriškumo siekė ir Europoje – tobulinosi Šveicarijoje Ženevos konservatorijoje, vadovavo tarptautiniams bažnytinės muzikos kursams Ženevoje ir Kembridže.
M. Baueris domisi įvairių epochų muzika ir daug metų gilinasi į šiuolaikinio čekų kompozitoriaus Petro Ebeno kūrybą. Dvylika metų atlikėjas klavesinu grojo kolektyve „Oread Baroque Ensemble“, su juo įrašė kompaktinę plokštelę.
 
Vertinamas kaip pedagogas ir filosofas
 
Šiuo metu Kanzaso universitete vargonų ir bažnytinės muzikos klasėje profesoriaujantis M. Baueris yra ypatingai vertinamas ne tik kaip atlikėjas, bet ir pedagogas, filosofas, gebantis per muzikos prizmę subtiliai paliesti egzistencinius klausimus bei ieškantis ryšio tarp religijos ir meno. Savo mintis šia tema M. Baueris išdėstė prieš kurį laiką išleistoje knygoje apie tikinčiųjų kūrybingumo ugdymą.
Be solinių pasirodymų, atlikėjas yra Omahos Šv. Andriaus episkopalinės bažnyčios vargonininkas ir chormeisteris. Jis nuolat kviečiamas pasidalinti savo patirtimi bei įžvalgomis Amerikos vargonininkų gildijos, Istorinių instrumentų draugijos ir Bažnyčios muzikantų liuteronų asociacijos suvažiavimuose.
 
Išskirtinė galimybė pasiklausyti M. Bauerio – Šv. Kazimiero bažnyčioje
 
Netrukus Lietuvos publiką savo vargonavimu džiuginsiantis M. Baueris koncertavo daugelyje Europos šalių, solavo su Kanzaso, Omahos, Atlantos, Lorenso orkestrais.
„Sakralinių muzikos valandų“ uždaryme – pažintis su vargonų muzikos korifėjumi ir iškilmingas pažadas, jog kita vasara bus nemažiau turtinga didingo vargonų skambesio jau rugsėjo 10 d. 19 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje.
Koncertuoja Michaelis Baueris (JAV). Programoje H. Scheidemann, H. Pretorius, J. Brahms, S. Paulus, P. Eben, P. Decker kūriniai. Įėjimas į renginį laisvas.

Jurgita Jankutė, VšĮ "Šv. Kristoforo kamerinio orkestro klubas"<- Grįžti į atgal