Egzaminų karštinėje Lietuvos moksleiviai norėtų pažangių mokymosi priemonių

Beveik 50 proc. Lietuvos moksleivių mano, kad efektyviau ruoštis valstybiniams brandos egzaminams jiems padėtų novatoriški, internetu pasiekiami įrankiai. Modernūs elektroniniai sprendimai, jų nuomone, leistų mokytis sistemingiau ir taip geriau pasirengti egzaminams. Tai atskleidė „Egzaminatorius.lt“ ir UAB „Tavo mokykla“ informacinėje sistemoje TAMO atliktas tyrimas.

45 proc. tyrime dalyvavusių mokinių nurodė, kad papildomai pasiruošti egzaminams jiems padėtų testų ir uždavinių sprendimas. Daugiau nei ketvirtadalis teigė, jog norėtų patarimų, kaip atsirinkti būtent egzaminams reikalingą turinį ir kaip mokytis patogiau.
„Šiuo metu moksleiviai dažniausiai pasitelkia tradicinius būdus – kartoja tuos pačius tekstus, rašytinius konspektus ir tiesiog bando juos įsidėmėti. Retai susimąstoma apie tokio mokymosi efektyvumą. Mes sukūrėme pažangią internetinę priemonę, kuri mokiniams suteiks galimybes brandos egzaminams ruoštis pažangesniu ir šiuolaikiniu būdu“, – sako „Egzaminatorius.lt“ sistemą sukūrusios įmonės „E. mokykla“ direktorius Saulius Ratkevičius.
Video reportažą iš „Egzaminatorius.lt“ pristatymo galite pamatyti čia: http://youtu.be/-McnnBNolyA.

Kovo 6 d. startavusi internetinė pasirengimo brandos egzaminams priemonė „Egzaminatorius.lt“ leis moksleiviams savarankiškai ruoštis lietuvių kalbos, matematikos, istorijos ir biologijos egzaminams. Čia bus pateikiama visiškai brandos egzaminų programas atitinkanti susisteminta medžiaga – konspektai, sąvokos, įvairaus sudėtingumo užduotys, vaizdinė medžiaga ir rekomendacijos mokymuisi. Be to, moksleiviai galės ne tik mokytis, tačiau ir pasitikrinti savo žinias spręsdami testus ir sužinodami, kiek yra išmokę vieną ar kitą temą.
Kompiuteriuose, planšetėse ir išmaniuosiuose telefonuose veikianti internetinė sistema bus naudinga ir mokytojams, kuriems joje pateikiama medžiaga bus prieinama visiškai nemokamai. Jie vyresniųjų klasių mokiniams galės pateikti daugiau nei 5000 skirtingų įsivertinimo testų ir netrukus gauti visos klasės ir kiekvieno mokinio rezultatų analizę. Kuriant sistemą mokiniams ir mokytojams siekiama, jog technologinė pažanga švietimo sektoriuje būtų išnaudojama kuo aktyviau.
„Egzaminatorius.lt“ metodikos vadovė Jūratė Mikulevičiūtė sako, kad sistemoje pateikiama medžiaga pilnai atitinka ne tik brandos egzaminų programas, bet ir šiandieninių mokinių poreikius. „Mokomoji medžiaga yra gausiai vizualizuota, kontekstuali, papildyta virtualiais mokomaisiais objektais. Sistema pateikia greitą grįžtamąją informaciją – mokymosi rezultatą, komentarą, rekomendacijas, ką ir kaip mokytis toliau. Mokymasis tampa ne tik efektyvus, bet ir įdomus“, – sako Jūratė Mikulevičiūtė.
Internetinės sistemos „Egzaminatorius.lt“ turinys bei metodika rengti, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Nacionalinio egzaminų centro ir kitų švietimo įstaigų rekomendacijas. Taip pat priemonės kūrėjai įvertino patvirtintas naujausias nuostatas dėl brandos egzaminų programų, jų organizavimo ir vykdymo tvarkos.
„Sistema „Egzaminatorius.lt“ yra vienas būdų, kaip efektyviau stebėti ir valdyti mokymosi laiką, kaip pasitelkti šiuolaikinį pasiruošimo egzaminams formatą. Jau kurį laiką vyksta diskusijos, jog egzaminai turėtų būti vykdomi elektroninėje aplinkoje. Pirmieji žingsniai žengti – šioje erdvėje įgyvendintas informacinių technologijų egzaminas, šį pavasarį taip bus vykdomi ir dešimtokų bandomieji egzaminai. Taigi natūralu, jog pasiruošimo priemonės taip pat turi būti pasiekiamos internete“, – pastebi Nacionalinio egzaminų centro egzaminų skyriaus vedėja Asta Ranonytė.
Pasiruošimo egzaminams tyrime dalyvavę moksleiviai taip pat nurodė, jog geriau pasirengti brandos egzaminams jiems padėtų galimybė vienu metu mokytis ir tikrinti savo žinias, papildomas motyvavimas, apsilankymas pas korepetitorius.
„Mokinių motyvacija besiruošiant egzaminams – labai svarbi tema, tačiau jai skiriama mažai dėmesio. Tikime, kad būtent modernios technologijos, aiškus mokymosi progreso stebėjimas „Egzaminatorius.lt“ sistemoje papildomai skatins abiturientus ruoštis egzaminams“, – pasakoja S. Ratkevičius.
Užsisakyti pilną ar naudotis bandomąja „Egzaminatorius.lt“ sistemos versija galite jau dabar: www.egzaminatorius.lt.

2014 m. sausio mėn. „Egzaminatorius.lt“ drauge su UAB „Tavo mokykla“ informacinėje sistemoje TAMO atliko moksleivių apklausą, kurios metu domėjosi, kaip jie ruošiasi brandos egzaminams. Respondentai buvo apklausiami visoje Lietuvoje, tyrime dalyvavo 4056 moksleiviai.

Nerijus Petrauskas, Integrity PR<- Grįžti į atgal