Nuo ko priklauso stogo dangos ilgaamžiškumas?

Stogas yra pirmoji ir pagrindinė pertvara, apsauganti tiek pastatų interjerus, konstrukcijas, tiek kitus elementus nuo neigiamo aplinkos poveikio. Deja, bet itin retai galime pamatyti autentišką stogo dangą, lydinčią pastatą nuo pat jo pastatymo.

Šiandien dengiamoms medžiagoms vis dar naudojami tradiciniai ir vis tobulėjantys technologiniai sprendimai, kurie prailgina stogo gyvavimo laiką. Taigi kas daro įtaką stogo dangos ilgaamžiškumo trukmei?

Gamintojo garantija ir jos įtaka stogo ilgaamžiškumui

Statybinių medžiagų senėjimo procesai ne visada bus tik laiko klausimas, todėl tai neturėtų būti vertinama kaip greito dangų susidėvėjimo ar pažeidimo priežastis. Šiuo metu statybų rinkoje yra platus šiuolaikinių stogo dangų medžiagų ir technologijų pasirinkimas, tačiau tiek jos, tiek senesni gaminiai turi pasižymėti tinkamu atsparumu aplinkos sąlygoms. Taigi turėtumėte atsižvelgti į savo gyvenamąją aplinką ir pagalvoti, kiek daug kritulių, sniego matote savo teritorijoje, ar ji šalia jūros ir pan. Tik tuomet turėtumėte rinktis savo sąlygoms tinkančią stogo dangą. 


Kitas svarbus dalykas, liečiantis stogo dangos ilgaamžiškumą, yra jos priežiūra. Kiekvienai stogo dangai reikia šiokios tokios priežiūros: vienai daugiau, kitai mažiau, bet ji yra būtina bet kam. Jei atsakingai ir kruopščiai tuo užsiimsite, stogo danga tikrai bus ilgaamžiška ir pasieks gamintojo minėtą amžių. Viena iš ilgaamžiškiausių stogo dangų yra gaminama iš plieno, tad norėdami daugiau pasidomėti ja, tiesiog apsilankykite www.borga.lt. Čia rasite visą reikiamą informaciją apie plieno gaminius vienoje vietoje.

Kuo turėtų pasižymėti gera stogo danga?

Kokybiškos stogo dangos turi būti atsparios mechaniniams pažeidimams, temperatūros pokyčiams, UV spinduliams, korozijai (cheminei ir biologinei) ir kitiems pažeidimams, atsirandantiems dėl techninės priežiūros ir remonto darbų.


Jos taip pat turėtų pasižymėti geru sukibimu su pagrindais ir lengvu remontu bei keitimu. Vėlgi plieno stogo danga pasižymi mažu svoriu, būtent todėl ją itin lengva dengti ant stogo.


Medžiagų, kurios būtų visiškai atsparios senėjimo procesui, deja, bet nėra, tačiau tinkamas bet kokios stogo dangos prižiūrėjimas gali sulėtinti šį procesą, o netinkamas, akivaizdu, gerokai paspartinti.<- Grįžti į atgal