Europos Sąjungos žinios

2014 m. vasario 26 d.
Europos Parlamentas trečiadienį priimtoje rezoliucijoje (343 balsai už, 139 prieš, 105 susilaikė) pasiūlė netaikyti baudžiamosios atsakomybės prostitutėms, o imtis priemonių mažinti prostitucijos paklausą. Europarlamentarai su nerimu pažymi, kad dėl skurdo ir ekonominių sunkumų vis daugiau moterų ir mergaičių priverstos užsiimti prostitucija.
2014 m. vasario 26 d.
Trečiadienį Europos Parlamentas didele balsų dauguma patvirtino atnaujintas tabako produktų gamybos ir pardavimo taisykles, kuriomis siekiama sumažinti šių gaminių patrauklumą tarp jaunimo. 65 proc. cigarečių pakuotės ploto turės būti skirta vaizdiniams įspėjimams apie žalą sveikatai, aromatizuotos cigaretės palaipsniui bus uždraustos, o elektroninės cigaretės - griežčiau reguliuojamos.
2014 m. vasario 25 d.
Automobiliai yra pats nesaugiausias būdas keliauti. Europos Sąjungoje dėl automobilių avarijų kiekvieną dieną užgęsta 75 gyvybės, o rimtus sužeidimus patiria daugiau nei 250 tūkst. žmonių per metus. Europarlamentarai rado būdą išgelbėti ne vieną tūkstantį gyvybių. Šį trečiadienį, vasario 25 d., jie balsuos už tai, kad nuo kitų metų spalio visose iš gamyklų išriedančiose naujų modelių lengvosiose transporto priemonėse būtų įrengta automatinė pagalbos iškvietimo sistema "eCall“.
2014 m. vasario 25 d.
Antradienį Europos Parlamentas pritarė, tam, kad iki 2020 m. būtų pratęsta ES fondo, remiančio skurdžiausius Sąjungos piliečius, veikla. Jo lėšos sudarytų 3,5 mlrd. eurų. Dėl to jau sutarta su ES Taryba.
2014 m. vasario 25 d.
Antradienį Europos Parlamentas didele balsų dauguma patvirtino taisykles, kurios leis lengviau atsekti, įšaldyti ir konfiskuoti pajamas iš tokių nusikaltimų kaip prekyba narkotikais, žmonėmis ar ginklais, taip pat kibernetiniai nusikaltimai bei korupcija. Tyrimai rodo, kad šiuo metu tik 1 proc. tokių pajamų įšaldomos ar konfiskuojamos.
2014 m. vasario 25 d.
Antradienį Europos Parlamentas patvirtino taisykles, kurios įpareigos ES rinkai gaminti ekologiškesnius automobilius. 2020 m. leistinos naujų transporto priemonių anglies dvideginio (CO2) išlakos sumažės nuo šiuo metu galiojančios 140 g/km ribos iki 95 g/km.
2014 m. vasario 24 d.
Vasario 24 d, pirmadienį, Strasbūre prasidėjusioje plenarinėje sesijoje Europos Parlamento nariai išreiškė solidarumą su ukrainiečiais, kovojančiais už demokratiją ir teisingumą savo šalyje. Jie taip pat pagerbė žuvusiuosius Ukrainoje tylos minute ir pasidžiaugė J. Tymošenko išlaisvinimu.
2014 m. vasario 24 d.
Vasario 26 d. prasideda didžiausio Lietuvoje protų kovų turnyro "Europrotai“ trečiasis sezonas. Prieš dvejus metus startavęs žaidimas šį pavasarį vyks pusšimtyje miestų ir miestelių. Mažo miestelio bibliotekoje ar didmiesčio bare susirinkusius įvairaus amžiaus ir profesijų dalyvius vienys bendri tikslai - ne tik azartiškai bei smagiai praleisti laiką kartu, bet ir praplėsti savo žinias apie Europą.
2014 m. vasario 21 d.
2013-aisiais Europos vartotojų centrų tinklas sulaukė daugiau nei 80 000 paklausimų iš ES piliečių, 11% daugiau, nei 2012-aisiais.
2014 m. vasario 20 d.
Lietuviai jau seniai pamiršo, koks jausmas gerti pusryčių kavą kavinėje, kai nosį riečia šalia sėdinčio kaimyno pypkės dūmas, arba šokti cigarečių dūmuose paskendusiame klube. Nepaisant draudimo rūkyti viešose vietose, tai vis dar yra skaudi problema ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Europos Parlamentas (EP) pasiryžo kovoti su šiuo žalingu įpročiu. Kitą savaitę - vasario 26-ąją - jis balsuos dėl direktyvos, kuria griežtinama tabako gaminių kontrolė.
2014 m. vasario 20 d.
Lietuvos Vyriausybė patvirtinto naujas migracijos politikos gaires. Gairės apima taip pat geresnes sąlygas aukštos kvalifikacijos specialistams Lietuvoje.
2014 m. vasario 20 d.
Šiandien Europos Komisija pristatė naują strategiją, skirtą pakrančių ir jūrų turizmui Europoje remti. Strategija pripažįstamas sektoriaus tvaraus augimo bei darbo vietų kūrimo potencialas. Joje išdėstomi 14 ES veiksmų, kuriais siekiama pakrančių regionams ir įmonėms padėti spręsti kylančius uždavinius ir sustiprinti sektoriaus kaip vienos iš svarbiausių Europos mėlynosios ekonomikos varomųjų jėgų poziciją. Be šių konkrečių veiksmų, dar nurodytos atskiros užduotys, kurių imdamosi valstybės narės...
2014 m. vasario 20 d.
Š. m. vasario 20-21 d. ūkio viceministrė Rasa Noreikienė Briuselyje dalyvauja Europos Sąjungos (ES) Konkurencingumo tarybos posėdžiuose. Dvi dienas vyksiančiuose Tarybos posėdžiuose ES valstybių narių ministrai aptars, kaip didinti Europos pramonės konkurencingumą, diskutuos dėl reformų, leisiančių padidinti produktų ir paslaugų rinkos konkurencingumą.
2014 m. vasario 17 d.
Naujos 28 000 ES piliečių apklausos duomenimis, 94 proc. už savo šalies ribų keliaujančių europiečių dėl tarptinklinio ryšio kainų mažiau naudojasi mobiliojo ryšio paslaugomis. Europos Komisija apskaičiavo, kad telekomunikacijų bendrovės dėl dabar taikomų kainodaros strategijų netenka maždaug 300 milijonų telefonų naudotojų rinkos ir tai daro neigiamą poveikį kitų rūšių verslui, pavyzdžiui mobiliųjų programėlių kūrėjams.
2014 m. vasario 15 d.
Vasario 17-18 d. įvyksiančio forumo "CiTIEs. Ateities miestai. Investavimas į Europą“ pagrindinis uždavinys - suteikti Europos miestams galimybę garsiau išsakyti savo problemas, o miestų darbotvarkę padaryti ES politikos formavimo pagrindu.