Semeliškėse advento ramybę įpynėme į vainikus

Kai advento ramybė ir susikaupimas apsupa tarsi šilta antklodė, reikia tą ramybę įpinti. Įpinti į Kalėdinius vainikus. Gruodžio 2-osios vakarą Semeliškių gimnazijos salė pakvipo eglių, žiemos viksvų skleidžiama šiluma. Rūdiškių kultūros centro vyriausioji specialistė, tautodailininkė, edukatorė Augustė Gaidytė-Palaitienė, pravesdama edukaciją „Keturios savaitės“, susirinkusiuosius ne tik mokė, kaip susikurti advento vainiką, bet ir daug paslapčių atskleidė.

Silvija BIELSKIENĖ

Advento vainikas – ne tik graži namų puošmena, bet ir prasmingas švenčių laukimo simbolis. Įprastai vainikas gaminamas iš eglės ar pušies šakelių, dekoruojamas keturiomis žvakėmis, kurias reikėtų uždegti paeiliui – po žvakę kiekvieną advento savaitę. Vainikų variacijų gali būti pačių įvairiausių – klasikinių, modernių, minimalistinių, todėl, norint susikurti šią prasmingą kalėdinę dekoraciją, tereikia pasitelkti fantaziją ir nuspręsti, kuris stilius labiausiai prie širdies. Norėdami prisidėti prie šventinės nuotaikos namuose kūrimo, dalijamės keliais advento vainikų pynimo patarimais.

Reikalingas tvirtas pagrindas. Vainiko pagrindui būtinas karkasas, kurį nesunkiai galite pasigaminti patys, pavyzdžiui, suvydami lanksčias beržo šakeles, svarbiausia, kad jos būtų minkštos. Mes vijome žiemines viksvas. Šakeles susukus į ratą – nepamirškite jų sutvirtinti vieline virvute. Na, o jeigu tam neturite nei priemonių, nei laiko – ne bėda, galite įsigyti jau paruoštą šiaudinį karkasą, jų būna pačių įvairiausių dydžių.

Šakeles pinkite viena kryptimi. Pirmiausia, vainiko gamybai pasirinktų šakelių kotus reikėtų šiek tiek apskabyti. Tuomet šakeles reikėtų dėti prie paruošto karkaso – jas per jį perpinti ir viską sutvirtinti vieliniu siūlu. Nepamiškite šakelių pinti viena kryptimi – geriausia pagal laikrodžio rodyklę. Taip vainikas atrodys tvarkingas ir užbaigtas. Beje, nebūtina naudoti vienodų, vieno augalo ar medžio šakelių, jas galite miksuoti, derinti tarpusavyje. Mes taip ir darėme – viksvas papildėme eglių šakelėmis.

Natūralūs papuošimai. Vainiko puošimui galite naudoti pačias įvairiausias dekoravimo priemones, kurių apstu tiesiog gamtoje – puikiai atrodys visžaliai krūmeliai, samanos, šermukšnių uogos. Labai tinka sausmedžio, buksmedžio šakelės, kurios net ir sudžiūvusios nenubyra. Mūsų kuriami vainikai buvo įvairiausi – nuo natūralių medžiagų, iki blizgių, padabintų varpeliais, simbolinėmis žvaigždelėmis.

Gautą vainiką – padekoruokite. Jeigu minimalistinio, tik iš šakelių supinto vainiko jums nepakanka – nepamirškite jį padekoruoti. Tam puikiai tiks pačios įvairiausios priemonės. Prie gauto vainiko karštais klijais arba vieliniu siūlu galite pritvirtinti įvairiausių kaspinėlių, juostelių, plunksnų ar kitų mėgstamų dekoracijų. Na, o jeigu jums patinka natūralumas – klijais ar siūlu prie vainiko pritvirtinkite kankorėžių, riešutų, pupų ar cinamono lazdelių. Galiausiai gautą vainiką dėkite ant stalo ar kitos pasirinktos vietos, o į jo vidurį įstatykite keturias žvakeles.

Nuoširdžiai dėkojame Augustei už patarimus, pamokymus, už pasakišką nusiraminimo vakarą, kuriant savus unikalius vainikus, kurie papuoš mūsų namus, lauko duris.<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų