Rudens šventė Kazokiškėse

Nepastebėtai, o gal ir per greitai mus užklupo šių metų ruduo ir ėmė spalvinti ir vėjyje nešioti medžių lapus. Lygiai taip greitai ir jaukiai praūžė Rudens šventė Kazokiškėse. Saulėtą ir gražią spalio 2 d. popietę Kazokiškių gyventojai, svečiai, bendruomenės nariai ir bičiuliai susirinko į kultūros namų kiemelį padainuoti, pašokti, pabendrauti ir pasidžiaugti gausiu derliumi bei pasibaigusiais lauko darbais. Nešini užkandžiais ir keptais pyragais, namuose augintais vaisiais ir daržovėmis, gėlių puokštėmis, kazokiškiečiai skubėjo susitikti su artimais bičiuliais ir kaimynais.

Susirinkusius su gražia diena pasveikino renginių organizatorė Vaida Belickienė, Kazokiškių bibliotekininkė Daiva Pileckienė, linkėdamos, kad ši diena būtų turtinga ne tik gausiu derliumi, bet pilna dainos, šokio ir gražaus bendravimo. Kazokiškių seniūnas Arvydas Vyšniauskas linkėjo gražaus laiko ir smagių akimirkų. Tą dieną Kazokiškes aplankė daug svečių – Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius – sveikino su gražia, saulėta diena, linkėjo kuo daugiau bendruomeniškumo ir puikios nuotaikos, Seimo narė Silva Lengvinienė sveikino visus susirinkusius, linkėjo sveikatos, savitarpio pagalbos, džiaugėsi būdama tokioje svetingoje Kazokiškių bendruomenės rudens šventėje, Seimo nario Kęstučio Vilkausko patarėja Giedrė Žuromskienė sveikino susirinkusius ir linkėjo gražios šventės.

Tą dieną visus kazokiškiečius, svečius bei bičiulius linksmino ir dainą dainuoti kartu kvietė kapela iš Vievio „Pylimėlis“ (vad. Ona Nenartavičienė), į šokio ratelį visus būrė moterų tautinių šokių kolektyvas „Verpstė“ (vad. Nijolė Leonavičienė). Kai darbai baigti, ir dainą smagu traukti, ir šokyje suktis gera.

Kazokiškių kraštas kasmet vis gražėja ir jau antri metai sodybų savininkus nutarta nominuoti penkiose kategorijose: Nijolė ir Jaronimas Gumbiai pelnė apdovanojimą „Tvarkingiausia sodyba“, Irena ir Juozas Skrebutėnai – „Žydinti sodyba“, Eugenijus ir Vaiva Ališankos – „Stilingiausia sodyba“, Jadvyga Rosliakienė – „Spalvingiausia sodyba“, Alvyra ir Jonas Gliaudeliai – „Gražiausia sodyba“. Jų savininkai buvo apdovanoti, kaip niekada, gausiomis, atminimo dovanomis ir suvenyrais, padėkota, kad gražina ir puoselėja Kazokiškių kraštą. Kazokiškių gyventojai Janina ir Giedrius Davidavičiai savo sodyboje augina alpakas ir pelnė egzotškiausios sodybos nominaciją, alpakos gavo dovanų – dėžutę morkų. Prisiminta ir pernai metų sodybos nugalėtojos, džiugu, kad jos tvarkosi ir toliau, ir įrodo, kad yra vertos pelnyto apdovanojimo, jų savininkams seniūnas Arvydas Vyšniauskas atsiminimui įteikė savo knygą „Vasario vyšnia“. Prie sveikinimų prisidėjo ir garbingi svečiai, jie skyrė sveikinimo žodžius, Seimo narė Silva Lengvinienė nugalėtojams įteikė padėkas.

Po šokių, dainų ir apdovanojimų visi buvo sukviesti pasivaišinti firmine Kazokiškių seniūno daržoviene bei įvairiais užkandžiais ir pyragais. Buvo gera paskanauti daržovienės, suneštinių vaišių, pabendrauti, pakalbėti ir pasidalinti džiaugsmais su kaimynu ar bičiuliu ar garbingu svečiu.

Organizatoriai taria nuoširdžiai AČIŪ visiems prisidėjusiems ir padėjusiems kurti rudens šventę. Ypač garsiai AČIŪ tariame Kazokiškių seniūnui Arvydui Vyšniauskui, seniūnijos darbuotojams – Angelei, Daliai, Loretai, Editai, Reginai ir Juozui, AČIŪ Kazokiškių bibliotekai ir Daivai Pileckienei už pagalbą organizuojant šventę. AČIŪ Kazokiškių bendruomenei ir Kazokiškių vaikų dienos centrui – auklėtiniams ir jų pedagogėms Indrei Klimantavičienei ir Vaidai Veršylaitei už rudeninius darbelius, moterų klubui „Gabija“ už rudenines puokštes.

Nuoširdžiai AČIŪ mūsų šventės rėmėjams – UAB VAATC, kuri įsteigė mūsų Kazokiškių šauniausių sodybų savininkams dovanas – kuponus įsigyti augalams, sulčių spaudyklai „Obuolių metai“ ir Gediminui Jachimavičiui už skaniąsias sultis, kurias ragavome šventės metu, įmonei „Elektrėnų mėsa“ ir Viktorui Karteniui, kad padovanojo mums skaniųjų gaminių, kuriuos ragavome ir gardinome seniūno firminę daržovienę, ačiū asociacijai „Ištiesk gerumo ranką“. Ačiū mūsų ūkininkui Mindaugui Gumbiui, kuris prie šventės prisidėjo finansiškai ir padovanojo sultinio daržovienei. Ačiū Kazokiškių bendruomenės nariams, gyventojams už daržoves, užkandžius, pyragus ir kitą pagalbą – Janinai Petkevičienei, Jadvygai Rosliakienei, Teresei Savickienei, Vilmai Jurkevičienei, Antaninai Klimantavičienei, Janinai Narkevičienei, Marijai Dzedulionienei, Jadvygai Virganavičienei, Genutei Stankevičienei, Janinai ir Giedriui Davidavičiams.

Tikimės, kad kitais metais mūsų būrys bus dar gausesnis!

Vaida BELICKIENĖ,

Kazokiškių renginių organizatorė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų